Dr Oczkoś: Premier Morawiecki wygląda, jakby grał Dostojewskiego w jakimś podrzędnym teatrze

Według dr Mirosława Oczkosia kampania przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu rozpocznie się "na całego" z początkiem września. - Będzie przypominała sprint lub może taki bieg dwa razy 100 metrów - ocenił ekspert.

Do wyborów parlamentarnych pozostało nieco ponad miesiąc. Zdaniem dr Mirosława Oczkosia eksperta do spraw wizerunku, kampania wyborcza z prawdziwego zdarzenia zacznie się z początkiem września. - Myślę, że wtedy fajerwerki mogą zostać odpalone. Kampania będzie przypominała sprint lub może taki bieg dwa razy 100 metrów. To nie będzie maraton, bo nie będzie, gdzie biec – mówił. I przekonywał, że po premierze Mateuszu Morawieckim widać, że kampania PiS wystartowała jednak zbyt wcześnie. - Miałem w weekend takie dojmujące wrażenie, patrząc na "objazdówkę" premiera po Polsce. Na tle trzech grających mocno, prawie dell'arte, liderów lewicy, Morawiecki wyglądał, jakby grał Dostojewskiego, ale w jakimś podrzędnym teatrze, jakby nie miał siły już mówić. To pokazuje, że świeżość i energia w polityce nie jest dana raz na zawsze. Widać zmęczenie materiału – opisywał gość TOK FM.

Zdaniem eksperta do spraw wizerunku w każdej kampanii wyborczej przychodzi moment, w którym partii rządzącej "kończy się rozdawanie chleba, czyli obietnice", a zaczynają się "igrzyska". - Są symptomy, że partia rządząca spróbuje pograć w tę stronę. Pan Sławomir Neumann ma jakieś niewyjaśnione sprawy majątkowe, czy pan Krzysztof Brejza, który za mocno harcował. Aparat państwa pracuje na rzecz rządzących – mówił ekspert.

Neumannowi CBA zarzuca, że polityk wydawał pieniądze zasilające konto jego biura poselskiego na biżuterię, restauracje, alkohol. Z kolei według TVP Brejza miał stać za organizowaniem hejtu w Inowrocławiu, gdzie prezydentem jest jego ojciec. 

Dr Mirosława Oczkoś podkreślał, że opozycja jeszcze nie do końca się zdefiniowała. - PO ma za uszami, że 8 lat rządziła, tego nie da się odciąć jednym ruchem. Lewica musi wyjaśnić wyborcom, dlaczego idzie w trzy partie. PSL z Kukizem próbuje sklecić coś, co jest moim zdaniem skrzyżowaniem węża z osłem. No ale, nie wiadomo, różne zwierzęta w przyrodzie występują – ocenił  i dodał: Każdy startuje z innego pułapu i z innymi emocjami.

Jak wyjaśniał gość TOK FM, taka krótka kampania może charakteryzować się głównie reaktywnością. - Bo mało kto ma przemyślaną całą strategię na tyle, że ściśle się jej trzyma niezależnie od okoliczności. Kampania będzie wyjątkowa, to podkreślają wszyscy na prawo i lewo. Jeżeli PiS wygra znacząco, to przemodeluje Polskę w taki sposób, że ciężko będzie ją szybko "odmodelować". Z kolei, jeśli wygra, ale niezdecydowanie, to będzie miał przeciwko sobie opozycję, która będzie mu utrudniać życie bardziej niż teraz. A jeżeli zdarza się taka sytuacja, że partia rządząca nie wygra, no to wtedy sytuacja będzie już zupełnie inna – podsumowywał dr Mirosław Oczkoś.

Dlaczego Robert Biedroń "przedobrzył" na konwencji Lewicy i ekspert "musiał się zatrzymać, żeby nie uderzyć w drzewo"? W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Dr Oczkoś: Premier Morawiecki wygląda, jakby grał Dostojewskiego w jakimś podrzędnym teatrze
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 2

  "kończy się rozdawanie chleba, czyli obietnice", a zaczynają się "igrzyska"- igrzyska przede wszystkim, gawiedź lubi mieć w kogo walić, wystarczy umiejętnie wskazać wroga. Sztandarowym wrogiem jest Tusk, niezmiennie od lat. Ogrom ludzi pracuje, żeby wyszukać powody do bicia znaczących osób z opozycji. Hejt w ministerstwie sprawiedliwości to tylko jedna odsłona igrzysk. Gender- trudne słowo dla pospólstwa- zastąpiło LGBT, swojsko nazwane "tęczową zarazą". Najlepsi wskazują też swoją martyrologię, ofiary- tym razem w roli ofiary występuje Jędraszewski.
  Ale chleb też będzie, bo ta władza lubi sobie kupować elektorat. Już przemykają obietnice stałej trzynastki dla emerytów. Niewątpliwie rzucą coś nauczycielom, zwłaszcza w obliczu strajku.
  A elektorat pisi w obliczu takiego dobrodziejstwa nie zauważy, że marchewka i chleb drożeją, że rachunki domowe rosną, że leków w aptekach brakuje i lekarzy w szpitalach, że nauczyciele uciekają ze szkół (zgodnie zresztą ze standardowym tekstem hejterskim- jak ci źle, to zmień pracę).

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  W y czerskisci natomiast wygladacie jakbyscie odgrywali ostatni akt Makbeta i dobrze przynajmniej odpoczniemy soobie od was i oby na zawsze.

 • stef0909

  Oceniono 3 razy 1

  Trefniś i do tego notoryczny łgarz!

 • przyganiacz

  0

  Dr Oczkoś: Premier Morawiecki wygląda, jakby grał Dostojewskiego w jakimś podrzędnym teatrze

  Scenariusz zapewne na podstawie "Idioty"...

 • cynnik2

  0

  To nie będzie maraton, bo nie będzie, gdzie biec – mówił.
  Może lepiej napisać tak: To nie będzie maraton, bo nie będzie przecinek gdzie biec.
  A może lepiej zapisać się na kurs pisania do podstawówki?

 • tower7

  0

  Pis tyle rozdał, że w kasie pusto a drukarnia pieniędzy nie nadąża. Jak przyjdzie kryzys pozostanie tylko lanie pałą niezadowolonych i zamykanie opozycji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX