Rządzącym afera hejterska niespecjalnie zaszkodzi [SONDAŻ]

Afera dotycząca ataków na sędziów, za którymi stali m.in. ludzie z Ministerstwa Sprawiedliwości, niespecjalnie szkodzi rządzącym. Jak wynika z najnowszego sondażu, opublikowanego przez "Rzeczpospolitą", tylko 1/3 pytanych uważa, że afera uderzy w Prawo i Sprawiedliwość.
Zobacz wideo

W sprawę ataków na sędziów, krytyków "dobrej zmiany" w wymiarze sprawiedliwości, zamieszany był m.in. jeden z najbliższych współpracowników min. Zbigniewa Ziobry - Łukasz Piebiak. 30 proc. respondentów uważa, że afera w resorcie sprawiedliwości uderzy w PiS - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

W badaniu, opublikowanym przez dziennik, zapytano ankietowanych, czy afera zaszkodzi PiS. "Największa grupa - 42 proc. - uważa, że nie wpłynie ona negatywnie na notowania partii rządzącej. Do tego jeszcze nieco ponad 5 proc. uważa, że wzmocni to notowania partii" - podaje gazeta. 

Jak czytamy w artykule, "30 proc. badanych uważa jednak, że ujawnienie przez Onet istnienia w resorcie sprawiedliwości 'farmy trolli' może źle wpłynąć na szanse wyborcze PiS". Trzeba bowiem podkreślić, że pytanie to dotyczyło skutków afery dla szans wyborczych PiS, a nie oceny jej samej" - informuje "Rz". 

Z sondażu wynika również, że "im młodsza jest osoba badana, tym mniejsza jej wiara w to, że 'farma trolli' może PiS zaszkodzić w wyborach". "54 proc. respondentów w wieku od 18 do 24 lat tak uważa, podczas gdy w grupie wyborców ponad 70-letnich - to tylko 30 proc" - wynika z opublikowanego sondażu. 

Czytaj też: Sędzia Piotr Gąciarek: Emilia była narzędziem w rękach sędziów, którzy zapomnieli, co to znaczy być uczciwym człowiekiem>>>

TOK FM PREMIUM