Afera Piebiaka: Onet: Śledczy zabezpieczyli komputery w resorcie sprawiedliwości

Śledczy zabezpieczyli sprzęt komputerowy w Ministerstwie Sprawiedliwości, z którego mieli korzystać bohaterowie afery hejterskiej - donosi portal Onet.
Zobacz wideo

Jak nieoficjalnie ustalił portal Onet, śledczy weszli do Ministerstwa Sprawiedliwości i zabezpieczyli sprzęt komputerowy, z którego mieli korzystać "bohaterowie" afery hejtereskiej. "Z naszych informacji wynika, że celem było zabezpieczenie komputerów i nośników pamięci, do których dostęp mogli mieć m.in. Łukasz Piebiak i Jakub Iwaniec" – poinformował portal.  Śledczy potwierdzają, że zabezpieczyli sprzęt, ale o szczegółach informować nie chcą.

Od ubiegłego tygodnia prokuratura, przypomnijmy, prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie ataków na sędziów, w które miał być zamieszany m.in. Łukasz Piebiak. 

Afera PiS nie szkodzi

Przypomnijmy, od tygodnia media informują, że urzędnicy z resortu Ziobry, na czele z byłym już wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem, mieli nadzorować i brać udział w zorganizowanym szkalowaniu sędziów, nieprzechylnych "dobrej zmianie" w wymiarze sprawiedliwości. 

Tylko 30 proc. respondentów uważa, że afera w resorcie sprawiedliwości uderzy w PiS - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".  - Największa grupa - 42 proc. - uważa, że nie wpłynie ona negatywnie na notowania partii rządzącej. Do tego jeszcze nieco ponad 5 proc. uważa, że wzmocni to notowania partii - podaje gazeta.

Z sondażu wynika również, że "im młodsza jest osoba badana, tym mniejsza jej wiara w to, że "farma trolli" może PiS zaszkodzić w wyborach". - 54 proc. respondentów w wieku od 18 do 24 lat tak uważa, podczas gdy w grupie wyborców ponad 70-letnich - to tylko 30 proc - informuje "Rzeczpospolita".

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM