"Wyborcza": Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie chce prowadzić śledztwa ws. PiebiakGate

"Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie chce prowadzić sprawy dotyczącej działalności hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wystąpiła z wnioskiem o wyłączenie i wskazanie innej jednostki" - informuje "Wyborcza". Gazeta powołuje się na nieoficjalne źródła.
Zobacz wideo

Pierwsze doniesienia Onetu na temat hejterskiej akcji wymierzonej przeciwko sędziom, którzy krytykowali zmiany wprowadzane przez PiS, pojawiła się w poniedziałek 19 sierpnia. Głowne role w akcji mieli odbywać ówczesny wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebniak i internetowa hejterka - Emilia. 

"Wyborcza" informuje dziś, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie miała wszcząć śledztwo w sprawie "w ubiegły czwartek lub środę". "Wtedy nastąpiły też pierwsze przeszukania w Ministerstwie Sprawiedliwości. Według naszych ustaleń sprawę do prowadzenia dostał prok. Łukasz Pastuszka. Nikomu nie postawiono zarzutów, postępowanie toczy się w sprawie" - podkreśla gazeta. I informuje, że prok. Pastuszka w lipcu 2014 r. został prokuratorem szczebla rejonowego w Piasecznie,a obecnie pracuje - w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, której szefem jest Paweł Blachowski. "Za czasów Blachowskiego stołeczna prokuratura zasłynęła m.in. umorzeniem spraw głosowania w Sali Kolumnowej, a także przeciąganiem sprawy Srebrnej. Wcześniej Blachowski był szefem praskiej okręgówki i wsławił się odebraniem sprawy prokuratorowi, który wszczął śledztwo w sprawie nieopublikowania przez rząd wyroku Trybunału Konstytucyjnego" - przypomina "Wyborcza".

Z nieoficjalnych źródeł gazeta dowiedziała się, że warszawska okręgówka "nie chce się zajmować śledztwem i skierowała wniosek do Prokuratury Regionalnej o wyłączenie oraz przekazanie dochodzenia innej jednostce". 

Przypomnijmy, że zwierzchnikiem prokuratury jest prokurator generalny i minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro. Wczoraj (czwartek 29 sierpnia) posłowie PO złożyli wniosek o wotum nieufności dla Ziobry. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
"Wyborcza": Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie chce prowadzić śledztwa ws. PiebiakGate
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 6 razy 2

  Juz nawet prokuratorzy wstydzą się za swojego ministra. Pan Parchimowicz ze stowarzyszeniem Lex super omnia
  robi dobrą robotę w środowisku prokuratorów. TSUE w pazdzerniku dołozy Ziobrze uznając wyniki jego reform za niezgodne z unijnym prawem. Ziobrowa KRS zostanie rozgoniona na 4 wiatry, ufoludki z nadania partyjnego w TK opróznią swoje szuflady i zamówionymi taksówkami opuszczą budynek Trybunału, udając się w nieznane. Bo dla bolszewickich nominatów w sądach, prokuraturze, TK, KRS, nie będzie juz miejsca w tym jeszcze demokratycznym państwie. Liczni skompromitowani młodzieńcy, na stanowiskach wiceministrów u Jezowa, którzy bez zadnego poczucia wstydu czy zazenowania objęli te stanowiska, bez odpowiedniego wykształcenia, zawodowego doświadczenia, jakiś wybitnych dokonań czy cech osobowych, załozą swoje biznesy, strzyzenie psów, układanie kwiatów, uprawę papryki itd. Wszystko zacznie powoli wracac do normy po pazdziernikowych wyborach. Bolszewicy muszą odejśc.

 • pare.slow

  Oceniono 1 raz 1

  Wyciagali rozne miernoty zawodowe z malych miasteczek i dawali kariery
  za motto: "mierny ale wierny" PiS w koncu przegra a ci karierowicze "dobrej zmiany" beda zalatwieni. Bo zeby lamac prawo w samym sercu Sprawiedliwosci tojest taki cynizm ze w glowie sie nie miesci!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -1

  Prkuratura? was juz czerskisci kompletnie popieprzylo, przeciez to obyczajowka z powodztwa cywilnego i too tez przy udwodnieniu rozpowszechniania nieprawdy. Wyjedzcie wy wrescie z tenkraju do tamtegokraju gdzie slonce swieci mocniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX