Michał Kamiński o Schetynie: Polityk wygrywa, jeśli przeskakuje sam siebie i zaskakuje wyborców

- Po Grzegorzu Schetynie nikt nie spodziewał się ustąpienia, kroku do tyłu i takiego ruchu. I on już po części na tym wygrał - tak Michał Kamiński z PSL-Unia Europejskich Demokratów ocenia wskazanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kandydatki na premiera.

- Przeskakuje siebie i zaskakuje swoich wyborców - tak Michał Kamiński (PSL-Unia Europejskich Demokratów) ocenił decyzję Grzegorza Schetyny o tym, żeby oddać warszawską "jedynkę" na liście Małgorzacie Kidawie-Błońskiej i ogłosić ją kandydatką na premiera z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Lider PO będzie otwierał listę wrocławską. - Po Grzegorzu Schetynie nikt nie spodziewał się ustąpienia, kroku do tyłu i takiego ruchu. I on już po części na tym wygrał. Zmierzył się z częścią negatywnego stereotypu, że idzie do przodu po trupach. To jest dobry pomysł powiedział - przekonywał gość Karoliny Lewickiej. - Widać też wyraźnie, że kandydatura Kidawy-Błońskiej jest podwójnie dobra. Widać, że to nie będzie malowany kandydat na premiera, niezależność pani marszałek jest nieporównywalnie większa niż np. pani premier Szydło - dodał Michał Kamiński. 

Jego zdaniem fakt, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest politykiem samodzielnym i nie ma własnej frakcji to atut, a nie wada. - Ma zaplecze w postaci popularności w Platformie Obywatelskiej. Jest osobą niekonfrontacyjną względem partnerów Platformy Obywatelskiej, która - jeśli wygra - nie będzie mogła samodzielnie rządzić. Ten ruch zwiększa szanse na pokonanie Prawa i Sprawiedliwości. Jest również niekonfrontacyjna względem części elektoratu PiS. Nie tego żelaznego, ale tego który jest gdzieś pomiędzy - stwierdził.

W ocenie Kamińskiego, Kidawa-Błońska nie będzie mobilizowała elektoratu negatywnego.

- Polska podzielona jest z grubsza na połowę i cała istota sukcesu opiera się na tym, jak bardzo zmobilizowani są jedni, a zniechęceni drudzy - wyjaśnił. Dodał, że jego zdaniem np. cztery lata temu PiS nie miał za dużego elektoratu negatywnego, bo Andrzej Duda i Beata Szydło nie byli jeszcze znanymi politykami. Teraz jest już inaczej.

Polityk odniósł się też do pierwszej oficjalnej wypowiedzi Zbigniewa Ziobry, dotyczącej afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Szef resortu swoją reakcję opisał jako modelową. I dodał, żeby ją porównać do sposobu, w jaki Donald Tusk zareagował po ujawnieniu rozmów w restauracji Sowa.

- "Sowa i przyjaciele" to nie była żadna afera, a prawdopodobnie rosyjskie służby doprowadziły do prowokacji. Żadna kwestia z nagrań u Sowy nie zakończyła się zarzutami prokuratorskimi. To, że jeden minister z drugim przeklinał, jest nie do porównania z tym, że obok gabinetu ministra sprawiedliwości była zorganizowana grupa, która zajmuje się hejtem w internecie - oburzył się Michał Kamiński. 

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (35)
Michał Kamiński o Schetynie: Polityk wygrywa, jeśli przeskakuje sam siebie i zaskakuje wyborców
Zaloguj się
 • saves

  Oceniono 11 razy 5

  Schetyna to wytrawny strateg. Najpierw dla niepoznaki pogrążył PO w sondażach, a teraz znienacka zaatakował, cofając się na drugi plan. Prezes nie dałby rady wymyślić tak wyrafinowanej strategii.

 • miloz1

  Oceniono 11 razy 3

  Drogi Misiu, czy rosyjskie służby kazały Bartkowi mówić, że Polska to kamieni kupa i istnieje tylko teoretycznie? A Radkowi podpowiedziały, że nasza polityka zagraniczna to robienie łaski Amerykanom?

 • siekier35

  Oceniono 1 raz 1

  śmiech na sali

 • artzat74

  Oceniono 3 razy 1

  Uuuuu , pisowskie Emilki wala w klawiatury po stachanowsku . Widac przyszly rozkazy od ichnich Piebiakow. Znaczy sprawa jest dla nich grozna .
  Herszt z metra ciety , nerwowo czochra kota .

 • citaobscura

  Oceniono 7 razy 1

  * * * * * * *
  W takim razie p.Grzegorz S. postanowił prześcignąć p.Ryszarda P.
  łatwo nie będzie ale trzymamy kciuki :)

 • kulalala

  Oceniono 11 razy 1

  Stary numer jak Tuska z Kopacz, sondaże lecą - trzeba szukać kozła ofiarnego (wcześniej Kopaczowa, dziś Kidawa) :-)

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 7 razy 1

  Chcą oszukać wyborców i ukrywają Schetynę hahaha
  Będzie jeszcze ciekawiej:
  -Gdyby natura chciała, żeby był tam przekop, to by był - stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska
  hahaha

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 0

  Tak zrobil swego czasu Miro.

 • citaobscura

  Oceniono 4 razy 0

  "Koniec Pisu" sprzedał się cały nakład przez te ponad 8 lat, Misiu? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX