Zmiany w MSWiA. Warszawski radny PiS Błażej Poboży nowym wiceministrem

Błażej Poboży został nowym wiceministrem w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji - poinformowało w środę MSWiA.
Zobacz wideo

"Błażej Poboży został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akt powołania, podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego, wręczył dziś (4 września br.) minister Mariusz Kamiński" - przekazał w komunikacie wydział prasowy MSWiA.

To drugi warszawski radny PiS, który znalazł w ostatnim czasie zatrudnienie w ministerstwie. Pierwszy był Sebastian kaleta, który objął stanowisko wiceszefa Ministerstwa Sprawiedliwości po tym, jak mandat europosła wywalczył Patryk Jaki

Kim jest Błażej Poboży?

Poboży jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce. Z bieżącą polityką związany od 2015 roku, kiedy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości kandydował do Sejmu. Na liście w Warszawie miał 21. miejsce - mandatu jednak nie zdobył. Został za to wiceburmistrzem w dzielnicy Bemowo, gdzie odpowiadał m.in. za edukację i promocję. 

W ostatnich wyborach samorządowych zdobył mandat w Radzie Warszawy, został wiceprzewodniczącym i rzecznikiem prasowym klubu PiS. 

"W MSWiA wiceminister Błażej Poboży będzie nadzorował Departament Analiz i Polityki Migracyjnej, Departament Funduszy Europejskich oraz Departament Komunikacji Społecznej" - poinformowało MSWiA.

To pierwsza tak znacząca decyzja personalna Mariusza Kamińskiego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przypomnijmy, Kamiński jest szefem tego resortu od dwóch tygodni - zastąpił na tym stanowisku Elżbietę Witek, która została Marszałkiem Sejmu. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM