Prezydent jak złota rybka? Andrzej Duda opowiedział, jak spełnił życzenie Mariusza Błaszczaka. A goście EKG wysypali swoje postulaty...

Prezydent Andrzej Duda, który odwiedził Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, pozwolił sobie na anegdotę - o ministrze Mariuszu Błaszczaku i własnej sprawczości. Tropem tej opowieści poszli goście Magazynu EKG.

- Nie wytrzymam, muszę coś państwu opowiedzieć. Skoro uroczystość się już zakończyła, to tak już bardziej na wesoło, ale i też na poważnie... - powiedział Andrzej Duda już po oficjalnej części spotkania z kierownictwem i kursantami w ośrodku w Koszalinie. Po czym, momentami z trudem powstrzymując śmiech, opowiedział anegdotę, a jego wywód nagrały kamery TVN24:

- Ta strzelnica jest realizowana ze środków na modernizację służb, z programu (...) na lata 2017-2020. W 2016 roku tuż przed Świętem Policji przyszedł do mnie ówczesny szef MSWiA Mariusz Błaszczak i mówi do mnie tak: słuchaj Andrzej, mam do ciebie taką sprawę. Wiesz, że trzeba zmodernizować policję i inne służby, bo sam wiesz, jak jest. Nie wszystko działa tam jak powinno, nie mają nowoczesnego sprzętu, który im jest potrzebny. Na to są potrzebne pieniądze, na remonty. (...) Pieniądze muszą się znaleźć, a ja mam problem, bo w rządzie mi mówią, że nie ma i nie chcą mi dać. Ale wiesz, wymyśliłem taki program modernizacji. Opracowaliśmy go już, przygotowaliśmy. No tylko nie mogę tego zrealizować. Jakbyś tak na tym Święcie Policji powiedział, że będzie taki program modernizacji, bo jak powiesz, to już będzie musiał być. No i ja rzeczywiście powiedziałem. No i jest - mówił prezydent, zanosząc się od śmiechu. 

Prezydent jak złota rybka

Maciej Głogowski zaproponował w Magazynie EKG, żeby do prezydenta udała się minister przedsiębiorczości i technologii - z podobnym postulatem, tyle że dotyczącym miliona samochodów elektrycznych, który też miał być, a niewiele wskazuje, by rzeczywiście się zdarzył.

Paweł Sołtys z "Pulsu Biznesu" miałby jeszcze inne życzenie do załatwienia - wdrożenie zapisów prawnych na rzecz zwiększenia praw pieszych na przejściach. - Są gotowe rozwiązania, były europoseł i prawdopodobnie przyszły komisarz Janusz Wojciechowski ma parę światłych przemyśleń w tej sprawie. Warto skorzystać z dobrych wzorców. Zróbmy to! - proponował dziennikarz.

Znacznie bardziej radykalny był Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". - A ja bym przyszedł do pana prezydenta jako minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej z postulatem zlikwidowania tego ministerstwa, gdyż nikt nie wie, po co ono jest - stwierdził. 

- A ja bym przyszła z prośbą o coś droższego - zaznaczyła za to Aleksandra Sobczak z "Gazety Wyborczej". - Chciałabym odbudowy transportu publicznego w Polsce - kolei i PKS-ów, ale nie takiej lipy, jaka teraz się dzieje z jednym z punktów "piątki Kaczyńskiego" - dodała. Przypomnijmy, że wśród deklaracji PiS, przedstawionych jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem kampanii wyborczej, znalazła się obietnica przywrócenia zlikwidowanych lokalnych połączeń autobusowych PKS. W czwartek "Gazeta Wyborcza" pisała, że program rozpoczął się falstartem - wiele samorządów nie zdążyło się do niego przygotować, wiele również zostało zdyskwalifikowanych. 

Ale zanim rozpoczął się festiwal postulatów do prezydenta, goście Magazynu EKG rozmawiali m.in. o podatku od cukru i tym, czy może on nam wyjść na dobre. W Aplikacji TOK FM posłuchasz tej rozmowy na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (37)
Prezydent jak złota rybka? Andrzej Duda opowiedział, jak spełnił życzenie Mariusza Błaszczaka. A goście EKG wysypali swoje postulaty...
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 11 razy 11

  K A B O T Y N !

  Najżałośniejsza postać polskiej polityki od 1989 roku! A być może i od międzywojnia!

 • vomitorium1

  Oceniono 10 razy 10

  "Nie wytrzymam, muszę coś państwu opowiedzieć."
  a to wesołek
  z pana prezydenta
  (nawet jak milczy
  to rozbawia do łez)

 • konigin

  Oceniono 10 razy 10

  Ja mam postulat, czy jakis podkapracki dom kultury nie chcialby tego wiejskiego trefnisia zatrudnic, zeby przestal kompromitowac urzad swoja osoba?

 • king1932

  Oceniono 9 razy 9

  Jak Adrian jesteś taka złota rybka, to może coś zrobisz w sprawie służby zdrowia? Dostałem się do specjalisty po 6 miesiącach oczekiwania i w poczekalni przed gabinetem spędziłem 4 godziny do momentu przyjęcia przez lekarza. Przecież Jarosław Tchórzliwy obiecywał, że będzie lepiej. Wszyscy pacjenci mieli dosyć, tylko jeden zwolennik PiS mówił, że to jest poprawa, bo za granicą czeka się latami. Gdy ktoś spytał gdzie za granicą? Pisomatoł nie wiedział co powiedzieć. Po czym zapytałem, czy był kiedykolwiek w innym państwie? Odpowiedział, że nie. Ot zwykły pisowiec, czerpiacy wiedzę tvpis. teraz Adrian mozesz się wykazać i zrobić cos dla Polaków oprócz podpisywania rozkazów od Jarosława K.

 • ona_ona_80

  Oceniono 7 razy 7

  Same jego miny bawią do łez, w przeciwieństwie do jego prześwietnych żartów, z których tylko on się śmieje
  Jakie to przykre, że musimy nabijać się z prezydenta

 • munaciello

  Oceniono 7 razy 7

  Prezes poruszył pacynką, ta przemówiła i stała się światłość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX