Kaczyński opowiada żart o Morawieckim. "Co by wyszło, gdyby ktoś mający brzydkie intencje naciął brzytwą rękę pana premiera?..."

Nie mam ambicji zastępowania Mateusza Morawieckiego, chciałbym, żeby to on dalej był szefem rządu - powiedział PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Super Expressu". Opowiedział też anegdotę o premierze, jaka krąży po partii.
Zobacz wideo

Fragmenty wywiadu zostały opublikowane w piątek na stronie internetowej dziennika. Prezes PiS podkreślił w rozmowie z "SE", że najlepiej odnajduje się w funkcji szefa partii. -  I nie mam ambicji zastępowania Mateusza Morawieckiego, bo chciałbym, żeby to on był dalej szefem rządu – powiedział Kaczyński.

Jak podkreślał szef PiS, Mateusz Morawiecki jest "świetnym premierem, wyjątkowo zdolnym człowiekiem obdarzonym nieprawdopodobną odpornością fizyczną i psychiczną". - Wie pan, po naszej partii krąży taki żart: co by wyszło, gdyby ktoś mający brzydkie intencje naciął brzytwą rękę pana premiera? Przewody! (śmiech) - zażartował Jarosław Kaczyński. 

Kaczyński przyznał, że "nie poluje na żadne funkcje". - Mateusz Morawiecki świetnie daje sobie radę w kontaktach międzynarodowych i nie ma żadnego powodu, żeby go zmieniać. Stanowisko szefa partii w zupełności mi wystarczy, marzyłem o nim od młodzieńczych lat, nawet nie chcę mówić jak młodzieńczych - dodał prezes PiS. 

Co obieca PiS?

"Będzie trzynastka na stałe, waloryzacja kwotowo-procentowa, będziemy się starali polepszać byt najbiedniejszych emerytów, podnosić ich minimalną emeryturę" - podkreślił Kaczyński pytany, jakich propozycji najstarsi Polacy mogą spodziewać się po PiS.

Kaczyński pytany o konwencję PiS, która odbędzie się w sobotę w Lublinie odparł: "Omówimy różne propozycje, także te społeczne. Będzie moje wystąpienie, pana premiera (Mateusza Morawieckiego) i pani Beaty Szydło".

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Kaczyński opowiada żart o Morawieckim
Zaloguj się
 • teraz8

  Oceniono 2 razy 2

  odciął by sznureczki i marionetka Pinokio traci sterowność

 • eski57

  Oceniono 1 raz 1

  - Jako prezes - nadaje kierunek jednemu ; premierowi …, jako premier trzeba nie tylko ministrami porządzić ….
  - wypada przypomnieć co dokonał J. Kaczyński będąc premierem 2006-2007 - Tak obfitego w awantury z koalicjantami rządu zakończonego skróceniem kadencji jeszcze nie było ! Również w tym czasie z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego , podjęto szereg decyzji mogących przyczynić się do katastrofy smoleńskiej ! Były to ; zwolnienie doświadczonych pilotów pułku „Vipów” , zwolnienie nawigatora rosyjskiego latającego z vipami , rezygnacja z ćwiczeń w Moskwie na monitorach TU 154 . TO pewnie w/g zasady „wszystko nasze i od nowa” , odmówienie przez prezydenta dymisji gen Błasika po katastrofie Casy , który był d-cą lotu do Smoleńska (Katynia) i w porozumieniu z prezydentem NIE podjęli decyzji o odlocie , mając wiadomość z wieży lotniska , że NIE ma warunków do lądowania - inny d - ca może postąpił by inaczej !! .. i stało się ! Ale twierdzą , że winni są inni -” Nas przy tym NIE było” i metoda … dalej aktualna ……….Choć prezes raz przyznał ; „namawialiście mnie żeby zrezygnować z tego wyjazdu do Katynia . Mogłem Was posłuchać . Katastrofa by się Nie wydarzyła” ! ….
  - bezrękim premierem można być !

 • teraz8

  Oceniono 1 raz 1

  co by wyszło, gdyby ktoś mający dobre intencje naciął brzytwą rękę pana prezesa? ...odpadła by ręka...

 • marudna.maruda

  Oceniono 1 raz 1

  Prezydent "żartuje", prezes "żartuje". Może kabaret jaki stworzą? Choć świat i tak już się z nas śmieje.

 • pn-ski

  0

  "Szefem partii chcialem zostac, odkad przeczytalem "Mein Kampf".
  Nie lubie natomiast tej ksiazki o Jacku i Placku, a zwlaszcza fragmentu o zmijach." Niecne pomówienia.

 • sepia1111

  0

  Liczy na błękitną krew? Na próżno.

 • eski57

  0

  - Kwintesencją ocen prezesa Kaczyńskiego jest potwierdzenie , że „bardzo wysoko” ceni Zbigniewa Ziobro , co jest chyba tożsame z podobną oceną wszystkiego co się w ministerstwie kierowanym przez min. Ziobrę dzieje – wygląda TO na TO , że prezes akceptuje hejtowanie jako normę nowego stylu ubijania konkurentów politycznych i innych ,którzy staną im na drodze!
  Nie bardzo rozumiem skutków „nacięcia brzytwą” … , przecież w kuglowaniu nie powinno to przeszkadzać …...

 • getz54

  0

  Wyborcza maskarada PiS weszła w nową fazę. Po popularności ,,Ucha prezesa,, stworzyli swój objazdowy kabaret
  ,,Brudne ucho,, Dudek i Kaczyński zostali showmenami, wzięli się za opowiadanie kawałów. Z ich wisielczym poczuciem humoru i inteligencją wychodzi to jak wychodzi, czyli horror. Czułem ogromne zazenowanie patrząc na
  uchachanego własnym dowcipem Dudka, a patrząc na Kaczyńskiego nie wiedziałem czy on płacze, czy się śmieje, czy jest moze śmiertelnie wystraszony, taki grymas wykrzywił mu twarz po tym kawale. Swoją inteligencją, urodą podobną do Sophii Loren, łagodnym i miłym timbrem głosu, kobiecym łagodnym uśmiechem, pani Kidawa Błońska pokaze piękną kobiecą twarz polityki. Przy upiornych, gadających, wykrzywionych z nienawiści głowach Kaczyńskiego, Terleckiego, Macierewicza i spółki, wspomaganych upiorami z Brukseli, Koalicja Obywatelska wygra te wybory ze względu na zwykłe ludzkie poczucie piękna i estetyki. Zdarza się.

 • gruppe

  0

  lepiej psuć na spokojnie - tchórze tak mają

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX