5 wyborczych propozycji PSL. Na pierwszym miejscu 50 tys. zł na własne mieszkanie

50 tys. zł na wkład własny na mieszkanie dla rodzin obiecał Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konwencji wyborczej w Lublinie. Czym jeszcze kusił wyborców?
Zobacz wideo


50 tys. na własne mieszkanie

Każda rodzina dostanie 50 tys. zł od państwa na mieszkanie - zapowiedział Władysław Kosiniak-Kamysz na konwencji wyborczej PSL w Sandomierzu. - Główną przeszkodą w posiadaniu dzieci jest brak mieszkania. Mamy program "Własny kąt". Pozwoli 100 tys. młodym polskim rodzinom na własne mieszkanie. Dostaną 50 tys. złotych od państwa na wkład własny - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

6,8 proc. PKB na służbę zdrowia

- Nie będzie lepszej służby zdrowia, jak nie będzie wyższych nakładów na służbę zdrowia - przekonywał lider PSL. Zapowiedział, że przeznaczy na ten cel 6,8 proc. PKB. - Nie będzie lepszych zarobków dla pielęgniarek, fizjoterapeutów, ratowników, jak nie będzie wyższych nakładów na służbę zdrowia. O to, o co walczyli rezydenci dwa lata w swoim proteście, również w proteście głodowym, czyli 6,8 PKB na służbę zdrowia. Nie jutro, tylko dziś - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zaproponował, by przesunąć na ochronę zdrowia dwa procent ze składki rentowej. Dodał, że taki "zastrzyk" pozwoli na funkcjonowanie szpitali powiatowych, przychodni oraz opieki stomatologicznej.

Sprzedaż bezpośrednia

Wg Kosiniaka-Kamysza jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Do tego zerowy VAT na zdrową, tradycyjną, ekologiczną żywność. Dodał, że bardzo ważne jest też odblokowanie handlu ze wschodem. - Bo nie może być tak, że do Polski jadą wagony wstydu z ruskim węglem, który niesie zatrucie środowiska, a polskie jabłka nie jadą za wschodnią granicę, te z Sandomierza, te stąd - podkreślił lider PSL.
W jego ocenie brakuje też stabilności dochodów rolniczych w związku z tym zapowiedział wprowadzenie od przyszłego roku Solidarnościowego Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczych.

Emerytura bez podatku

- Do przyszłych pokoleń dzisiaj skłaniamy swe myśli i słowo, do przyszłych pokoleń, ale z solidarności z przeszłymi pokoleniami, którym trzeba dać emeryturę bez podatku, czyli wyższą miesięcznie o 300, o 400 zł emeryturę. To są 3-4 tys. zł rocznie. To jest 10 razy lepszy program, niż trzynasta emerytura, która jest niepewna. To jest nasze zobowiązanie" - powiedział.

Dobrowolny ZUS

Przedsiębiorca będzie mógł wybrać w czasie całej drogi zawodowej okres, kiedy będzie mógł płacić składki, by nie utracić emerytury - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

DOSTĘP PREMIUM