"Krystyna Pawłowicz zamieniła się w "małą Emi". Opozycja chce złożyć zawiadomienie do prokuratury ws. ataku na RPO

- Takiego ataku politycznej furii jeszcze w tej kadencji nie było - tak Kamila Gasiuk-Pihowicz oceniła wydarzenia, do jakich doszło podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości. Chodzi o atak Krystyny Pawłowicz na RPO Adama Bodnara. Opozycja złoży zawiadomienie do prokuratury ws. znieważenia konstytucyjnego organu prawa.
Zobacz wideo

Podczas obrad sejmowej komisji sprawiedliwości  i praw człowieka, poseł PiS, Krystyna Pawłowicz, nie szczędziła ostrych słów pod adresem Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara. 

RPO przedstawił  15 najważniejszych problemów z zakresu wolności i praw obywatelskich, które wymagają pilnego rozwiązania. Wśród nich znalazły się m.in. wykluczenie społeczne dotykające osoby homoseksualne, transpłciowe, imigrantów kobiety oraz osoby z organizacji pozarządowych, oraz sytuacja osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Zwrócił także uwagę na problem stosowania przemocy na posterunkach policji.

W dyskusji nad sprawozdaniem głos zabrała Krystyna Pawłowicz (PiS). Podczas swojego wystąpienia zarzuciła zarówno opozycji, jak i RPO, że nie akceptują wyników demokratycznych wyborów w Polsce.

Dodała, że "podmiotami, którymi RPO się interesuje" są, albo osoby, które są chore seksualnie, albo są to osoby, które protestują przeciwko władzy i słusznie są pociągane do odpowiedzialności i zatrzymywane przez policję". - Wykorzystuje pan do ataków na Polskę, na interesy państwa polskiego nie tylko wewnątrz, również za granicą, jeździ pan po świecie, oskarża Polskę i Polaków o udział w holokauście, oskarża pan Polaków bardzo gorliwie i w mediach, zwłaszcza niemieckich, kompletnie bez wyczucia politycznego - mówiła Pawłowicz do RPO.

"Krystyna Pawłowicz zamieniła się w "małą Emi"

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej uznała, że "wczorajsza sytuacja jak w soczewce pokazuje główną zasadę partii rządzącej. - PiS walczy z każdą niezależną władzą, z każdą niezależną osobą - stwierdziła podczas konferencji prasowej w Sejmie.

- Wczoraj pani posłanka Krystyna Pawłowicz zamieniła się  w "małą Emi". Hejtowała konstytucyjny organ i osobiście pana profesora Adama Bodnara. Sytuacja niezwykła. To jest naruszenie praw ombudsmana, ale również praw wszystkich obywatelek i obywateli - dodał z kolei Michał Szczerba (KO).

Poseł przypomniał, że posłanka Pawłowicz podczas posiedzenia komisji używała określeń: "antypolski rzecznik, wielki wyjątkowy szkodnik, osoba, która działa przeciwko państwu polskiemu". - To jest znieważenie organu - podsumował, powołując się przy tym na art. 266 Kodeksu karnego

Według Kamili Gasiuk-Pihowicz doszło wczoraj do bezpardonowego ataku na RPO. - Ten pełen nienawiści atak na RPO, jedną z ostatnich niezależnych od PiS-u, instytucji przekroczył wszelkie dopuszczalne granice. Takiego ataku politycznej furii jeszcze w tej kadencji nie było - podkreśliła. 

Zwróciła także uwagę, że przewodniczący komisji, Stanisław Piotrowicz, "nawet nie kiwnął palcem, aby zareagować". Zapewniła, że solidaryzuje się z RPO oraz że opozycja chce złożyć w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Posłowie o zachowaniu posłanki Pawłowicz chcą też powiadomić sejmową komisję etyki. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
"Krystyna Pawłowicz zamieniła się w "małą Emi". Opozycja chce złożyć zawiadomienie do prokuratury
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 5 razy 3

  W nikogo się nie zmieniła. Być może to Emi czerpała przykłady z wcześniejszych "kulturalnych" wypowiedzi Pawłowicz. Jeżeli ktoś wymaga od tej pani umiejętności zachowania się i kontrolowania swojego języka, to niech z góry nastawi się na porażkę. Ona inaczej nie potrafi. A jeżeli milczy to tylko wtedy, kiedy podobnie jak Macierewicza prezes zamknie w szafie.

 • oko2009

  Oceniono 4 razy 2

  Jak ta dwójka ze zdjęcia funkcjonuje w normalnym życiu. Przecież mają sąsiadów, obcują z otoczeniem i nie jest im wstyd? Bez godności, bez honoru byle przypochlebić się prezesowi wszystkich prezesów.

 • ehi

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Adamie, to straszne, ale ludzie podli i mali tak mają. Swój brak ogłady, kompetencji i wiedzy tuszują wrzaskami i wyzwiskami. Bardzo cenię Pańską pracę. Nie mam jednak żadnej nadziei, p. Pawłowicz i p. Piotrowicz nie pojmują w swoich małych rozumkach, czym Pan się zajmuje i DLACZEGO i w jakim celu. Dyskusja z nimi to jak wiadro pomyj wylanych na głowę.

 • getz54

  Oceniono 2 razy 0

  Rozumiem powód agresji Pawłowicz. Z dnia na dzień odebrano jej zabawki, odesłano z powrotem do kąta. Nie odegra w jej mniemaniu zyciowej roli jaką moim zdaniem jej powierzono. Ni z gruszki ni z pietruszki upchano ją w
  neo KRS. Prawdopodobnie powierzono jej tam rolę ,,oficera prowadzącego,, sędziów zrzeszonych w,, kaście,, Stąd ten zenujący meldunek złozony przez sędziego Dudzicza właśnie Pawłowicz. .....,, Pani profesor, melduję się na rozkaz. Słuzyc takiemu generałowi, to czysta przyjemnośc i zaszczyt,, Dudzicz jak podają media, nalezy do tej przestępczej grupy, a z jego meldunku wynika, ze jej szefową w KRS jest Pawłowicz. Ze względu na swoje niepospolite walory, chamstwo i prostactwo, twarz przypominającą danie z restauracji rybnej, z dawno minionym terminem przydatności do spozycia, nie miała kontrkandydatów do obięcia szefostwa w grupie hejterów. I nagle jej świat się zawalił, nie będzie całowania po rękach, komplementów, czekoladek i kebabów, bezkarnego niszczenia ludzi, oczerniania, szczucia, obserwowania z ukrycia swoich ofiar, pozostanie jak zwykle piekący wstyd. Zdarza się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX