Stłuczka dwóch aut SOP. W środku jednego z nich miał jechać Andrzej Duda

MSWiA potwierdza, że w sierpniu doszło do stłuczki dwóch pojazdów ochrony państwa. Na pytanie o obecność w jednym z nich Andrzeja Dudy odpowiada wymijająco.
Zobacz wideo

Jak informuje portal tvn24.pl, w sierpniu w Krakowie doszło do stłuczki dwóch samochodów Służby Ochrony Państwa. W jednym z pojazdów miał jechać prezydent Andrzej Duda

MSWiA potwierdziło, że opisywana stłuczka miała miejce podczas zatrzymania kolumny SOP na skrzyżowaniu, przed sygnalizatorem. "Doszło do nieznacznego naruszenia zderzaka jednego z pojazdów, drugi pojazd nie posiadał żadnych uszkodzeń".

Wydział prasowy resortu nie odpowiedział jednak wprost na pytanie, czy w jednym z aut była obecna głowa państwa. Zapewniono jedynie, że "sytuacja nie miała wpływu na bezpieczeństwo osób ochranianych". 

Jak mówi jeden z informatorów portalu, to samochód ochrony uderzył w tył limuzyny z prezydentem.

To kolejna kolizja, do jakiej doszło z udziałem samochodów Służby Ochrony Państwa. 

Przypomnijmy, że do kolizji i wypadków dochodziło także podczas przewożenia samochodami SOP Beaty Szydło, kiedy była premierem oraz po odwołaniu z tego stanowiska. Doszło też do pęknięcia opony w samochodzie, którym jechał prezydent Andrzej Duda. Przed niewiele ponad rokiem samochód, którym podróżował prezydent, zawisł na wysokim krawężniku, który oddziela trasę dla samochodów od torowiska przy wjeździe na Most Powstańców Śląskich w Krakowie.

DOSTĘP PREMIUM