Kaczyński obiecuje wolność od poprawności politycznej. "U nas tego nie będzie"

Chcemy, by Polska rozwijała się ciągle w dobrym, szybkim tempie - zapewniał w sobotę na konwencji regionalnej w Pile Jarosław Kaczyński. Prezes PiS mówił, że jego partii, inaczej niż poprzednikom u władzy, chodzi o to, by na rozwoju kraju korzystali wszyscy.
Zobacz wideo

Kaczyński podkreślił w swoim wystąpieniu, że Polska jest i będzie krajem wolności, krajem tolerancyjnym. Mówił, że trzeba bronić rodziny, przestrzegał też przed próbą seksualizacji dzieci. Zapewnił, że w Polsce nie będzie małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez homoseksualne pary.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że w całym kraju trwa realizacja "wielkiego planu, który składa się z rzeczy mniejszych, takich jak budowa jednej hali sportowej, jak i tych przedsięwzięć ogromnych, jak budowa wielkiego polskiego portu lotniczego, centrum komunikacyjnego niedaleko Warszawy".

"Chcemy poprzez te plany, poprzez wsparcie biznesu doprowadzić do tego, by Polska rozwijała się ciągle w dobrym tempie, szybkim tempie. By różnica w poziomie i komforcie życia między naszą ojczyzną a tymi, którzy są na zachód od naszych granic, była ciągle redukowana. Żeby w pewnym momencie, nie tak bardzo odległym, ona została zredukowana do zera" -– podkreślił szef PiS.

Kaczyński ocenił, że jest to gigantyczne zadanie, jednak możliwe do realizacji, o czym świadczą także opinie ekspertów. "Za 14 lat poziom przeciętny Unii Europejskiej, za 21 lat – Niemcy. A nasz pełen dynamizmu i znakomitych zdolności premier mówi: to będzie jeszcze szybciej i to powinno być jeszcze szybciej" -– dodał.

Prezes PiS podkreślił, że zasadniczą różnicą, która odróżnia PiS od "tych, którzy rządzili wcześniej" jest "traktowanie tego rozwoju jako czegoś, co dotyczy całego społeczeństwa". "Zarówno, jeśli chodzi o podziały terytorialne, jak i o podziały społeczne" - – dodał.

"My chcemy, by korzystali wszyscy. Co więcej, my wiemy, że ten plan jest do zrealizowania tylko wtedy, jeśli wszyscy będą z niego korzystali. On jest niemożliwy do zrealizowania w strukturze społecznej, którą budowano dotychczas, w strukturze społecznej, w której była grupa profitentów (...) i ta pozostała część społeczeństwa, która nie korzystała albo często ponosiła bardzo poważne, negatywne konsekwencje zmian" – podkreślił Kaczyński. Zaznaczył przy tym, że PiS "całkowicie odrzuca ten model", który był "głęboko niesprawiedliwy i głęboko nieefektywny".

Przypominając o zapowiedzi sukcesywnego podnoszenia płacy minimalnej, mówił, że Polska musi być krajem, "w którym gospodarka opiera się na wysokich technologiach, a nie na niskich płacach". Zapewnił przy tym, że wzrost płacy minimalnej to nie jest "gest wyborczy", ale "racjonalny plan zmierzający do tego, by ta choroba gospodarki, która się nazywa "postkomunizm" – gospodarka postkomunistyczna, a niektórzy mówią postkolonialna – żeby to się raz na zawsze skończyło".

"To nie jest przeciw komukolwiek, to jest za tymi wszystkimi, którzy chcą i potrafią pracować. W różnych rolach społecznych, w różnych miejscach. Ale powtarzam: chcą i potrafią – bo na takich ludziach opiera się rozwój każdego kraju i na takich ludziach musi się opierać także rozwój Polski" -– powiedział.

"Atak na dzieci"

Jarosław Kaczyński mówił, że Polska musi dbać o rodziny. Podkreślił, że "monogamiczna rodzina oparta na związku kobiety i mężczyzny (...) jest dziś atakowana na różne sposoby". "Musimy ten atak odrzucić" – dodał. Zapewniał, że nie zapomina o osobach wychowujących dzieci samotnie. "Z pełnym szacunkiem odnoszę się do rodzin, w których mamy matkę i dzieci, czy rzadziej ojca i dzieci. To też są rodziny i niczego im nie odbieramy" -– powiedział prezes PiS.

Jak argumentował, rodzina jest "przede wszystkim tą komórką społeczną, która nie tylko przekazuje życie, ale także przekazuje podstawowe normy kulturowe i cywilizacyjne". "To jest najistotniejsze i dlatego jej bronimy i będziemy jej bronić" -– oświadczył.

Kaczyński podkreślił, że w ataku na rodzinę szczególnie uderzający jest "atak na dzieci, próba ich seksualizacji od najmłodszych lat, próba wyrwania ich rodzinie, podporządkowania ich kulturze edukacji, na którą rodzina się nie zgadza". "My się nie zgadzamy i się nie zgodzimy" - – mówił.

Według Kaczyńskiego następuje próba realizacji planu, według którego najpierw legalizowane są związki partnerskie, później małżeństwa homoseksualne, a na końcu adopcja dzieci przez homoseksualne pary. "Czyli dzieci jako przedmiot zabawy, przedmiot satysfakcji dla pewnych ludzi. Otóż nie, nigdy nie. Dzieci są podmiotem, dzieci muszą być chronione, dzieci są wielkim skarbem, największym skarbem narodu" – - powiedział.

Polska republikańska

Kaczyński mówił, że propozycją dla Polski, dla Polaków jest budowa Polski republikańskiej, "czyli wolnej, w której wolność obywatelska jest bardzo wysoko ceniona". Podkreślił, że wolność oznacza tolerancję – także tolerancję dla innych poglądów i postaw niż te, które są akceptowane przez większość. Wskazał, że organizowane w kraju marsze równości mogą liczyć na policyjną ochronę "przed tymi, którzy chcieliby użyć siły", mimo że dochodzi w ich trakcie np. do drastycznego obrażania uczuć religijnych.

"To jest najlepszy dowód naszej tolerancji. Ale to nie znaczy, że mamy zamiar afirmować poprzez państwo to, co nie jest do przyjęcia. Nie będzie małżeństw homoseksualnych, a tym bardziej nie będzie adopcji dzieci" – zapewnił Jarosław Kaczyński. Natomiast -  kontynuował - – "będzie w Polsce wolność, wolność we wszystkich dziedzinach".

"Wolność nieograniczona także poprzez poprawność polityczną, bo ta poprawność polityczna już w różnych miejscach w Europie bardzo tę wolność ograniczyła (...) przez różnego rodzaju ostracyzmy, naciski na ludzi. Ale także już poprzez represje administracyjne, a nawet prawo lokalne. Krótko mówiąc, u nas tego nie będzie. Nie zmuszą nas do tego, żebyśmy przyjmowali tego rodzaju rozwiązania. Polska będzie wolnym krajem" – powiedział prezes PiS.

Jarosław Kaczyński zaapelował do sympatyków o wytężoną, przedwyborczą pracę w walce o jak najlepszy wynik. Stwierdził, że październikowe wybory będą "najważniejszymi od 1989 roku".

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM