Walka burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej z "ideologią gender". Za pieniądze miasta

Jakie są cele spotkania? Między innymi "neutralizowanie przekazów skłaniających do przyjęcia irracjonalnego obrazu świata, zgodnego z ideologią gender-queer". Za pomysłem szkolenia stoi burmistrz miasta i to ono za nie zapłaci.
Zobacz wideo

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w poniedziałek (16 września) "konferencja/szkolenie" zatytułowane "Gender-queer, jako nowa/pełzająca ideologia niszcząca człowieka i rodzinę". Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy burmistrza Augustyna Ormantego

Jako cele spotkania wyszczególniono: uświadomienie zagrożeń wynikających z ideologii gender-queer, wypracowanie i zastosowanie środków zaradczych, zneutralizowanie nieprawdziwych i manipulatorskich przekazów (narracji), skłaniających do przyjęcia irracjonalnego obrazu świata i człowieka zgodnego z ideologią gender-queer. 

Jest ono adresowane do pracowników samorządu, nauczycieli, pedagogów, psychologów, katechetów, osób duchownych oraz rodziców, jednak jak zapowiadali organizatorzy, każda osoba zainteresowana tą tematyką mogła wziąć w nim udział. 

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", spotkanie poprowadzi Grzegorz Strzemecki, autor współpracujący z "Frondą" oraz "Gazetą Polską".  Koszt organizacji 4-godzinnego spotkania to dwa tysiące złotych. Zostanie pokryty z budżetu miasta.

Burmistrz Kalwarii Zebrydowskiej - pierwszy w Małopolsce

To nie pierwsza podobna inicjatywa burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. Był on także pierwszym politykiem w Małopolsce, który chciał wprowadzić deklarację "Samorząd wolny od ideologii LGBT". Jego propozycja nie została jednak jeszcze przyjęta w Radzie Miasta. 

Fundacja Równość.org w odpowiedzi na działania burmistrza zorganizowała kampanię billboardową. Plakaty zostały jednak zerwane w ciągu kilku godzin od powieszenia. Nie powiodła się także próba wyświetlenia w mieście filmu dokumentalnego o nieudanym wprowadzaniu w Polsce związków partnerskich.

DOSTĘP PREMIUM