Walka burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej z "ideologią gender". Za pieniądze miasta

Jakie są cele spotkania? Między innymi "neutralizowanie przekazów skłaniających do przyjęcia irracjonalnego obrazu świata, zgodnego z ideologią gender-queer". Za pomysłem szkolenia stoi burmistrz miasta i to ono za nie zapłaci.

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w poniedziałek (16 września) "konferencja/szkolenie" zatytułowane "Gender-queer, jako nowa/pełzająca ideologia niszcząca człowieka i rodzinę". Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy burmistrza Augustyna Ormantego

Jako cele spotkania wyszczególniono: uświadomienie zagrożeń wynikających z ideologii gender-queer, wypracowanie i zastosowanie środków zaradczych, zneutralizowanie nieprawdziwych i manipulatorskich przekazów (narracji), skłaniających do przyjęcia irracjonalnego obrazu świata i człowieka zgodnego z ideologią gender-queer. 

Jest ono adresowane do pracowników samorządu, nauczycieli, pedagogów, psychologów, katechetów, osób duchownych oraz rodziców, jednak jak zapowiadali organizatorzy, każda osoba zainteresowana tą tematyką mogła wziąć w nim udział. 

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", spotkanie poprowadzi Grzegorz Strzemecki, autor współpracujący z "Frondą" oraz "Gazetą Polską".  Koszt organizacji 4-godzinnego spotkania to dwa tysiące złotych. Zostanie pokryty z budżetu miasta.

Burmistrz Kalwarii Zebrydowskiej - pierwszy w Małopolsce

To nie pierwsza podobna inicjatywa burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. Był on także pierwszym politykiem w Małopolsce, który chciał wprowadzić deklarację "Samorząd wolny od ideologii LGBT". Jego propozycja nie została jednak jeszcze przyjęta w Radzie Miasta. 

Fundacja Równość.org w odpowiedzi na działania burmistrza zorganizowała kampanię billboardową. Plakaty zostały jednak zerwane w ciągu kilku godzin od powieszenia. Nie powiodła się także próba wyświetlenia w mieście filmu dokumentalnego o nieudanym wprowadzaniu w Polsce związków partnerskich.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (40)
Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej walczy z "ideologią gender". Koszty pokryje miasto
Zaloguj się
 • jednooki.pirat

  Oceniono 13 razy 11

  Ta wstrętna ideologia gender głównie polega na tym, że jak twoja córka zechce zostać mechanikiem samochodowym to będzie mogła, a jak syn będzie chciał zostać pielęgniarzem to też nikt nie będzie mu robił wyrzutów.

 • marudna.maruda

  Oceniono 18 razy 10

  Widać ten gender mu jakoś zaszkodził... Ciekawe, kiedy zacznie biegać po ulicach z kubełkiem farby i znaczyć "ladacznice z gender", noszące spodnie a nie przykładnie spódnice do pół łydki. Ciekawe kiedy będzie z maszynką do strzyżenia golił do łysego wszystkich długowłosych mężczyzn, i zdzierał niebieskie ubranka z małych dziewczynek (wszak wiadomo, że mała dziewczynka ma być różowa). Powinien też pozabierać prawa jazdy wszystkim kobietom- bycie kierowcą to męska rzeczy.
  Tylko co biedaczek zrobi z księżmi? Niby mężczyźni, a sukienki, koronki, falbanki....

 • realistas

  Oceniono 11 razy 7

  „Im zapalczywiej jakiś duchowny występuje przeciw gejom, im silniejsza jest jego homofobiczna obsesja, tym większe prawdopodobieństwo, że jest nieszczery i że za jego zapałem coś się kryje.” Frederic Martel Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

 • ukos

  Oceniono 6 razy 6

  To kalwaryjskie bydlę to po prostu złodziej grosza publicznego. Swoją ideologiczną wściekliznę finansuje z podatków wszystkich podatników, a więc także z podatków tych, przeciwko którym działa. Nie ma na to zgody tych osób, co oznacza, że je po prostu okrada. Przypuszczam, że ten świrnięty prymityw w ogóle nie ma świadomości faktu, że sobie coś przywłaszcza i prawdopodobnie nie jest w stanie tego zrozumieć. Typowy bęcwał katolacki.

 • munaciello

  Oceniono 8 razy 6

  W latach 60. do klasztoru bernardynów w Kalwarii regularnie przyjeżdżał bliski przyjaciel prymasa Wyszyńskiego, pisarz Jerzy Zawieyski, wraz ze swym wieloletnim partnerem, doktorem psychologii z KUL, Stanisławem Trębaczkiewiczem. O ich związku wiedzieli wszyscy wkoło, a zakonnicy zawsze mieli dla nich przygotowaną jedną sypialnię.
  Teraz burmistrz Kalwarii, by ich pogonił, wraz z zakonnikami, którzy akceptowali LGBT, a może jeszcze zakazałby wstępu Wyszyńskiemu, który o wszystkim wiedział.
  Cóż, czasy się zmieniają: wygląda na to, że zaczęliśmy wracać do średniowiecza. Tylko czekać, a homoseksualizm będzie tu karany śmiercią.

 • getz54

  Oceniono 16 razy 6

  Az strach pomyślec ile by musieli wycierpiec niewinnie Polacy pochodzenia zydowskiego, gdyby komuna nie wygoniła ich z ich ojczyzny, Polski. Białystok, Lublin, Kalwaria, walka z gender, lgbt, to wierne rekonstrukcje Jedwabnego, Kielc, Krakowa. Tylko z braku Zydów atakowani są ci, których palcem wskazał tak jak i w tamtych wypadkach, kościół katolicki. Kościół podniesionym głosem i grozącą ręką mówi do swoich wiernych. Nasi wrogowie są waszymi wrogami, nasi przyjaciele są tez waszymi przyjaciółmi. Walczmy więc z gender, lgbt, miłujmy
  PiS i jego wodza Jarosława Kaczyńskiego, hojnego sponsora i darczyńcę naszego kościoła katolickiego, i obrońcę
  naszych braci pedofilów, oraz jego zastępcę Zbynia Ziobrę, który dopóki stoi na czele prokuratury zadnego naszego
  brata nie spotka kara za gwałcenie dzieci, które same wchodzą wielebnym do łózka, jak twierdzi Michalik. Koniecznie trzeba PiS-o bolszewików odsuną od władzy, dla naszego dobra.

 • bene_gesserit

  Oceniono 11 razy 5

  Proponuję, żeby pełzający w Kalwarii Zebrzydowskiej gender stanął na nogi i zaczął się śmiać z głupca.
  Śmiech lepszy niż płacz/

 • jan-ru

  Oceniono 5 razy 3

  A mówią że Polacy pomagali prześladowanym przez hitlerowców,gdzie tu prawda?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX