Kandydat na senatora zatrzymany przez policję. Ma chodzić o zniesławienie i znieważenie

Leszek Bubel, kandydujący do Senatu z okręgu olsztyńskiego, został zatrzymany przez policję.
Zobacz wideo

Kandydat na senatora w okręgu olsztyńskim Leszek Bubel został zatrzymany przez policję. Informację o zatrzymaniu potwierdził w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Bubel zapowiadał na środę w godzinach popołudniowych konferencję prasową w Olsztynie. Kandyduje w okręgu olsztyńskim nr 86 na senatora z własnego komitetu wyborczego.

Rzecznik prokuratury potwierdził informację o jego zatrzymaniu. Odmówił jednak odpowiedzi na pytanie, jakie zarzuty postawi zatrzymanemu prokuratura.

Ze źródeł zbliżonych do śledczych, PAP dowiedziała się, że zarzuty dotyczą zniesławienia i znieważenia, a sprawa sięga 2017 roku.

Leszek Bubel uzyskał mandat poselski w wyborach parlamentarnych w 1991 roku. Startował wówczas z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Jako kandydat Forum Walki z Bezprawiem w 1995 roku wystartował w wyborach prezydenckich. Zdobył wówczas 0,04 proc. poparcia. Próbę ponowił w 2005 roku jako przedstawiciel Polskiej Partii Narodowej. Kierował wówczas Polskim Stowarzyszeniem Nie dla Unii Europejskiej oraz Stowarzyszeniem Przeciwko Antypolonizmowi. 

Leszek Bubel uważa się za "naczelnego antysemitę RP". 

DOSTĘP PREMIUM