Kandydat na senatora zatrzymany przez policję. Ma chodzić o zniesławienie i znieważenie

Leszek Bubel, kandydujący do Senatu z okręgu olsztyńskiego, został zatrzymany przez policję.
Zobacz wideo

Kandydat na senatora w okręgu olsztyńskim Leszek Bubel został zatrzymany przez policję. Informację o zatrzymaniu potwierdził w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Bubel zapowiadał na środę w godzinach popołudniowych konferencję prasową w Olsztynie. Kandyduje w okręgu olsztyńskim nr 86 na senatora z własnego komitetu wyborczego.

Rzecznik prokuratury potwierdził informację o jego zatrzymaniu. Odmówił jednak odpowiedzi na pytanie, jakie zarzuty postawi zatrzymanemu prokuratura.

Ze źródeł zbliżonych do śledczych, PAP dowiedziała się, że zarzuty dotyczą zniesławienia i znieważenia, a sprawa sięga 2017 roku.

Leszek Bubel uzyskał mandat poselski w wyborach parlamentarnych w 1991 roku. Startował wówczas z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Jako kandydat Forum Walki z Bezprawiem w 1995 roku wystartował w wyborach prezydenckich. Zdobył wówczas 0,04 proc. poparcia. Próbę ponowił w 2005 roku jako przedstawiciel Polskiej Partii Narodowej. Kierował wówczas Polskim Stowarzyszeniem Nie dla Unii Europejskiej oraz Stowarzyszeniem Przeciwko Antypolonizmowi. 

Leszek Bubel uważa się za "naczelnego antysemitę RP". 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM