Grzegorz Schetyna domaga się dymisji Mariana Banasia. "Czy to jest normalne, że ten człowiek awansuje?"

- Czy to jest normalne, że były minister finansów, obecny szef NIK ma kłopoty z oświadczeniem majątkowym, jest obwiniany o nepotyzm, a jego oświadczenie majątkowe bada CBA już czwarty rok? - pyta przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna domaga się dymisji nowego szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Powodem są informacje pokazane w sobotnim materiał "Superwizjera" TVN. 

Wynika z niego - że kamienica, która zgodnie z oświadczeniem majątkowym miała należeć do Mariana Banasia, została przez jej najemcę przerobiona na pensjonat z pokojami na godziny.
Dziennikarze, udając klientów, wykupili taki pokój. Po zapłacie nie dostali jednak paragonu. Nie wiadomo czy było to w tym miejscu stałą praktyką, czy też była to jednorazowa sytuacja. Autor reportażu, Bertold Kittel, przekonywał też, że w recepcji pensjonatu można spotkać ludzi z półświatka.

Jak informuje portal TVN24 w sobotę wieczorem z kamienicy zniknęły wszystkie informacje i tabliczki o prowadzonej tam działalności. Nie działać ma już także strona internetowa firmy. 

Zdaniem Grzegorza Schetyny cała sprawa to patologiczne zachowanie państwa PiS. 

- Czy to jest normalne, że były minister finansów, obecny szef NIK ma kłopoty z oświadczeniem majątkowym, jest obwiniany o nepotyzm, a jego oświadczenie majątkowe bada CBA już czwarty rok? Czy to jest normalne, że ten człowiek awansuje i jest odpowiedzialny za tak ważne rzeczy? Nie, to nie jest normalne - stwierdził przewodniczący PO na konwencji w Jeleniej Górze

Marian Banaś odniósł się do reportażu. "Oszczerstwo i pomówienie"

Tuż po emisji reportażu, szef NIK odniósł się do niego w specjalnym oświadczeniu. Napisał, że materiał "Superwizjera" TVN odbiera jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia nie tylko jego osoby, ale również kierowanych przez niego instytucji a łączenie jego osoby z działalnością przedstawioną w reportażu jest "oszczerstwem i pomówieniem". "

Zapowiedział jednocześnie, że w związku z nieprawdziwymi informacjami skieruje sprawę na drogę sądową.

CBA, w przesłanym oświadczeniu, poinformowało, że oświadczenia majątkowe Mariana Banasia za lata 2015-2019 są badane od 15 kwietnia 2019. Zakończenie kontroli planowane jest na drugą połowę października

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Grzegorz Schetyna domaga się dymisji Mariana Banasia. Chodzi o oświadczenie majątkowe szefa NIK
Zaloguj się
 • musa-kusa

  Oceniono 1 raz 1

  Dymisja? Ale za co? Że Marian pomagał parkom w potrzebie? Zresztą w poniedziałek kamienicy już nie będzie... Trawnik będzie w jej miejsce :)

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 1

  Czy too jest normalne ze czlowiek ktory spotykal sie z mafia hazardowa na cmentarzu jest oficjalnym liderem opozycyjnej partii, czy to jest nirmalne panstwo w ktorym czlowiek ktory powinien zniknac na zawsze z przestrzni publicznej szydzi z inteligencji wyborcy przyjmujac poze mentora i etyka.
  Ta kolejna 'afera' z cyklu wanna wassermana czy afer z czasow gdy wykanczaliscie czerska Pan Kerna ta kolejna 'aferka' TVNazi to jedynie potwierdzenie nieoficjalnych poglosek o znacznie znizonym poparciu dla PIS w oficjalnych sondazach. Boicie sie czerscy bo przeciez wiecie ze druga kadencja to bedzie kropka nad i, koniec marzen o powrocie nurtu ubeckiego postkomuny do wladzy.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 1

  Zniiw nieswiezy sok z buraka dla czerskiego buractwa

 • mgrstepien

  Oceniono 4 razy 0

  "Coś tam może być kiedyś tam"
  Głosuj na Poko

 • jakub1975wawa

  Oceniono 4 razy 0

  Z utęsknieniem czekam na ten proces, są wybory i można liczyć na tryb wyborczy, ale coś czuję że się nie doczekam. Stawiam dolary przeciwko orzechom

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 5 razy -1

  taaaa, zobaczymy ten pozew Banasia tak jak pozew Adriana, któremu udowodniono latanie na prywatne wykłady za państwowe pieniądze i wszystkie po kolei te pozwy Morawieckiego, Kuchcińskiego, Piebiaka i innych Misiewiczów z PiSu

 • marudna.maruda

  Oceniono 8 razy -2

  "w sobotę wieczorem z kamienicy zniknęły wszystkie informacje i tabliczki o prowadzonej tam działalności. Nie działać ma już także strona internetowa firmy. "- i posprzątane, nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał, a kamienicę pan Banaś ma, bo lubi mieć. A że pusta? To dlatego, żeby się nie zniszczyła od używania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX