Jarosław Kaczyński rozszerza model rodziny. "Dzieje się tak, że matka, czasem ojciec, zostaje z dziećmi sam"

Na konwencji PiS w Krakowie Jarosław Kaczyński odniósł się do modelu rodziny. Dodał do niego osoby samotnie wychowujące dzieci oraz rodziny z dziećmi adoptowanymi.
Zobacz wideo

Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślił na konwencji partii w Krakowie, że niektórzy twierdzą, iż by Polska dogoniła najbogatsze kraje Unii Europejskiej, musi zrezygnować ze swej tradycji. "Chodzi o tę tradycję, która odnosi się do Kościoła, i tę tradycję, która odnosi się do rodziny" - mówił. "Otóż to jest perspektywa, którą my zdecydowanie odrzucamy" - stwierdził. 

Dodał, że Polska jest dzisiaj "wyspą wolności, bo ta wolność w zachodniej Europie się cofa". "Dziś za powiedzenie oczywistości, że z pary homoseksualistów nie może być dzieci, można mieć w niektórych krajach proces karny. To się w Polsce w żadnym wypadku, jak to mówią na Podhalu, nie przyjmie" - podkreślał Kaczyński. "Nie przyjmie się też atak na rodzinę w jej tradycyjnym kształcie, to znaczy kobieta, mężczyzna, dzieci" - dodał.

Podczas konwencji PiS w Lublinie 7 września Jarosław Kaczyński również mówił na temat rodziny. Powiedział wtedy, że " rodzinę widzimy tak jak tutaj: jeden mężczyzna, jedna kobieta, w trwałym związku, i ich dzieci. To jest rodzina". Spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką niektórych środowisk za np. pominięcie osób samotnie wychowujących dzieci. W Krakowie poniekąd wycofał się z tych słów. 

"Wielokrotnie w życiu dzieje się tak, że matka, czasem ojciec, zostaje z dziećmi sam. I to też jest oczywiście rodzina i to też wspieramy z całej siły. Także i wtedy, kiedy dzieci są przysposobione, bo to jest naprawdę piękna rzecz, przysposobić dzieci. To jest piękny, wielki czyn" - przyznał. 

Podkreślił jednak, że fundamentem jest "rodzina klasyczna".

Podniesienie płacy minimalnej zaszkodzi pracownikom? "To radykalna nieprawda"

Prezes PiS powiedział też, że ostatnio przedmiotem krytyki w Polsce stała się propozycja podniesienia płacy minimalnej. "Otóż niektórzy mówią, że to polskiej gospodarce zaszkodzi, że to zaszkodzi pracownikom. To jest, szanowni państwo, bardzo radykalna nieprawda" - podkreślił Kaczyński.

Przypomnijmy, że propozycja największej siły opozycyjnej - Koalicji Obywatelskiej - również zakłada podniesienie płacy minimalnej. KO chce jednak, by nie była ona podnoszona kwotowo (jak chce PiS), ale zależała od średniego wynagrodzenia: ma wynosić 50 proc. płacy średniej. 

Według Jarosława Kaczyńskiego poprawa organizacyjna, jeśli chodzi o technologie, w naszej gospodarce może nastąpić wtedy, kiedy "wprowadzenie takich zmian będzie się po prostu opłacało". "A będzie się opłacało wtedy, kiedy praca będzie droga. A droga do drogiej pracy to są z jednej strony zabiegi administracyjne, bo podnoszenie płacy minimalnej to jest zabieg administracyjny, a z drugiej strony to jest rynek pracownika. I my już dzisiaj taki rynek pracownika mamy - radykalnie obniżyliśmy bezrobocie" - stwierdził prezes PiS.

Zdaniem prezesa PiS drogą do możliwie szybkiego wzrostu polskiej gospodarki jest unowocześnianie. "To nie jest droga ściągania do Polski jakiś wielkich ilości pracowników z zewnątrz, oczywiście my bardzo chcemy, żeby wracali do Polski Polacy - to jest nasz cel i będziemy go realizowali, ale innych planów wbrew temu, co niektórzy twierdzą, nie mamy" - powiedział Kaczyński. "Chcemy iść poprzez unowocześnienie, zwiększenie wydajności, zwiększenie produktywności, bo ona jest, można powiedzieć, samym sercem gospodarczego wzrostu, gospodarczego postępu".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Jarosław Kaczyński o rodzinie. Prezes PiS rozszerzył swój model
Zaloguj się
 • menosky

  0

  Bo, psze państwa, ojciec jest tak samo ważny jak matka.
  A jak matki nie ma w domu, to nawet ważniejszy...

 • eski57

  0

  Dlaczego NIE głosować na PiS.. , bo prezes przekracza normy przyzwoitości swymi nie do udowodnienia proroctwami o wzroście dobrobytu w Polsce !
  Mówiąc , że za 21 lat będziemy mieli dobrobyt równy Niemcom , nie bierze pod uwagą , że K. Instytucjonalny może zerwać z nim sojusz mając w perspektywie … opustoszenie kościołów też przynajmniej do poziomu niemieckiego , co będzie oczywiście dla Polski korzystne ! - ..”Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę … , a potem w 2015 ..” - w 2015 otrzymało władzę od o Rydzyka „bez ciebie ojcze nie byłoby tego zwycięstwa” i z pomocą biskupów !
  … a co do „Odbudowaliśmy sprawność rządzenia” - raczej NIE sprawność widać w sferze inwestycji , stan Edukacji , Służba zdrowia , Sądownictwo , łamanie Konstytucji …, kiepski poziom i zachłanność kadr , spadek autorytetu Polski w Świecie , niemal powszechna konfabulacja i …
  - Zbliżające się wybory do parlamentu będą Sprawdzianem naszego – Polaków stanu Godności jako Wartości Moralnej , jaki System Wartości okaże się w Nas Dominującym . ... ?
  - Czy TO będzie Racjonalizm i prawda , swobodny wybór światopoglądu , czy narzucany zaściankowy katolicyzm i mistyfikacja !…
  Prezes NIE wspomniał o ocenie jego nihilizmu przez Prymasa Polski

 • kap_jeden

  Oceniono 4 razy 0

  cokolwiek Jarosław będzie pitolił Polski Kościół Katolicki oświeci od razu za sakiewkę srebrników, Judasz santo subito ?

 • kotkluska2016

  Oceniono 4 razy 0

  Chłop i kocina - normalna rodzina!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz -1

  Rodzina rodzi potomstwo to definicja, dzieci zawsze beda tesknic za swoimi naturalnymi roodzicami, nawet jesli para zastepcza wytworzy im najlepsze warunki materialne, lacznie z opinia iz woleli dom dziecka, wspolnoty okaleczonych na cale zycie dzieciakow.

 • plainvanilla

  Oceniono 3 razy -1

  Od 25 lat prowadzę małą fimę i dzisiaj to obłąkane zero ekonomiczne mówi mi, że mam iść na zasiłek dla bezrobotnych, jeśli nie stać mnie będzie na 2000 zł na ZUS. Chory człowiek, chora partia, chora ideologia. To się skończy krwią na ulicach.

 • villk

  Oceniono 2 razy -2

  A czasem kot zostaje sam.....

  Jak Naród może słuchać takich pierdół....

 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy -2

  A jak taka matka zostaje sama, to ją Jędraszewski zwalnia, bo nie pasuje do katolickich standardów.
  A jak to prezesie w rodzinie, w której każde dziecko nosi inne nazwisko i każde do innego mówi tato?

  Polacy pracujący poza granicami, wracajcie, prezes bardzo tego chce. Zobaczycie na własne oczy, jak jest wspaniale, uczciwie, sprawiedliwie. Plus tego powrotu na pewno będzie jeden- nie będą się z was w obcych krajach śmiali, że pozwalamy na totalną demolkę, mając gęby zatkane pięćsetką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX