Poseł PiS o materiale "Superwizjera": Twórcy mogliby wystartować w konkursie festiwalu filmowego

- I dźwięk jest, i muzyka, i światło, i taka jest bardzo atmosfera napięcia. Ale nie ma żadnego konkretnego zarzutu do pana ministra - bagatelizuje sprawę reportażu "Superwizjera" TVN poseł Marcin Horała z PiS.
Zobacz wideo

Poseł PiS, Marcin Horała, bagatelizuje informacje na temat szefa NIK, Mariana Banasia, które przekazał w ostatnim reportażu "Superwizjer" TVN. Ironizuje, że reportaż nadaje się do wyświetlania na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni

- Myślę, że twórcy mogliby tam wystartować, bo to i dźwięk, i muzyka, i światło, i taka jest bardzo atmosfera napięcia. Ale nie ma żadnego konkretnego zarzutu do pana ministra - stwierdził. 

Z reportażu wynika, że w krakowskiej kamienicy, która według oświadczenia majątkowego miała należeć do Mariana Banasia, byłego ministra finansów i nowego szefa Najwyższej Izby Kontroli, najemca urządził pensjonat z pokojami na godziny. Autor materiału, Bertold Kittel, przekonywał też, że w recepcji pensjonatu można spotkać ludzi z półświatka.

Z kolei wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin uważa, że w sprawie informacji przekazanych w programie trzeba poczekać na ustalenia służb, prokuratury i sądu.

Gowin pytany w niedzielę w Bielsku Podlaskim o to, czy prezes NIK złamał prawo, powiedział, że trzeba poczekać na wyjaśnienia w tej sprawie. "Na pewno takie działania wyjaśniające będą podjęte ze strony pewnych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa i na pewno takie działania podejmie sam prezes Banaś. Już zresztą zapowiedział skierowanie sprawy do sądu. Poczekajmy na ustalenia z jednej strony - służb i prokuratury, z drugiej strony - niezależnego sądu" - powiedział wicepremier.

Dymisji Mariana Banasia to jedyne wyjście z sytuacji? "Uczciwe i honorowe"

Z kolei opozycja zdecydowanie domaga się dymisji prezesa NIK Mariana Banasia. Katarzyna Lubnauer, liderka Nowoczesnej, uważa, że sprawę należy wyjaśnić na kilku poziomach. - To wszystko wygląda bardzo niejasno, a jak wiemy, szef NIK powinien być poza podejrzeniami. Mnie szczególnie oburza to, że służby nie zajęły się tym zanim Marian Banaś został szefem NIK, bo tej chwili jest nieodwoływalny. To świadczy o tym, że albo mamy paździerzowe państwo, w którym nie działają żadne służby, albo że było to celowe działanie, zapewnianie komuś bezkarności - stwierdziła posłanka. 

Zdaniem Krzysztofa Gawkowskiego, polityka Lewicy, dymisja Banasia jest jedynym wyjściem z sytuacji. 

- Dlatego, że niezrozumiałe jest, że sam nie potrafił nadzorować własnej kamienicy. Jakieś pokoje wynajmowane na godziny, jakieś przestępcze układy, jacyś ludzie, którzy mają na telefon ministra - mówił, odnosząc się do reportażu. Dodał, że dymisja jest wyjściem "uczciwym i honorowym". 

Do dymisji prezesa NIK wezwał w niedzielę lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Jeleniej Górze mówił, że jest to "patologia i mafijne układy państwa PiS". "Jeżeli nie będzie tej dymisji, o którą będziemy się dopominać codziennie, do końca kampanii wyborczej, a także po niej, jeżeli jej nie będzie, to znaczy, że PiS, Kaczyński i Morawiecki, mają wiele do ukrycia. Jeżeli mianują taką osobę na szefa Najwyższej Izby Kontroli, to znaczy, że są częścią tego patologicznej i mafijnego układu i z tym układem skończymy 13 października" - mówił Schetyna.

Marian Banaś ocenił w oświadczeniu, że materiał "Superwizjera" TVN odbiera "jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania" dobrego imienia nie tylko jego osoby, ale również kierowanych przez niego instytucji. "W związku z nieprawdziwymi informacjami skieruję sprawę na drogę sądową" - zapowiedział.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (143)
Reportaż "Superwizjera" TVN o Marianie Banasiu
Zaloguj się
 • 500nakrowe

  Oceniono 29 razy 23

  Horała opowiedz więcej o swojej "przyjaciółce", Izie, (późniejszej kochancePięty) 😀 Tej, którą wcisnąłeś w kampanii prezydencjiej do dudobusa 😀

 • notremak

  Oceniono 26 razy 20

  Skąd pissdzielstwo takie twarzoczaszki bierze? Z castingów?

 • obywateleu

  Oceniono 26 razy 20

  Księża robią na plebaniach burdele, to taki wielki katolik Banaś pomyślał, że to moralny biznes.

 • antoszek22

  Oceniono 24 razy 16

  Poseł Horała i jego faktura roku, z podatkiem VAT wyższym od podstawy opodatkowania , mógłby startować w konkursie na najlepszy króliczy wyskok z kapelusza Kłamczyńskiego .

  W gruncie rzeczy ta sfałszowana przez przewodniczącego komisji do spraw wyłudzania VAT, faktura VAT z jego własnoręcznym podpisem , to lepszy numer niż szemrane interesy przestępcy wielokrotnie skazywanego za udział w przestępczości zorganizowanej , z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej, szefem Służby Celnej, Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej ,szefem Krajowej Administracji Skarbowej, prezesem Najwyższej Izby Kontroli.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 22 razy 12

  no pewnie, co on się tam nakradł? jakieś 50 tysięcy na rok, jakieś gó...ane pokoje bez paragonów? co to jest w porównaniu do paro-milionowej działki Morawieckiego od znajomego biskupa? i ile mogą kosztować takie kamienice i mieszkania w Krakowie? przecież to jedna ruina, takie kamienice to każdy wiceminister ze swojej pensji to sobie może kopić ze trzy na rok...
  jednym słowem pisiaki nic się nie stało, pisiaki nic się nie stało

 • marudna.maruda

  Oceniono 20 razy 12

  Jak też to było przed poprzednimi wyborami? "Mordy zdradzieckie" prezes obiecywał rozliczyć i stawiać przed sądem, żeby pomścić "zdradzonych o świcie". Cztery lata zleciały, ekspertów dziesiątki znęcało się nad parówkami, produkowali sztuczną mgłę, sprawdzali twardość brzozy- za przyzwoity grosz to wszystko. I gdzież te akty oskarżenia, gdzie wyroki? Gdzie wyniki zebrane przez komisję Antoniego M? Gdzie jest "świety" wrak, którego Tusk nie chciał sprowadzić do rodzinnego kraju? W tym sezonie katastrofa smoleńska niemodna czy niewygodna?

 • nutka7.17

  Oceniono 17 razy 11

  Bezczelność, chamstwo, arogancja, buta i brak jakichkolwiek zahamowań i zasad, zgubi Pislamskich "włatcuf udzielnych". Ich upadek będzie się równał ich aresztowaniom i rozprawom sądowym przeciwko nim, a w konsekwencji wszyscy wylądują w więzieniach za oszustwa, malwersacje, kradzieże, sprzeniewierzenia i bezwzględne działania na szkodę państwa polskiego. Tak im dopomóż ich "buk wszechbłądzący". Ramen.

 • Andrzej Spyrka

  Oceniono 20 razy 10

  Geba Horraly nie nadawalaby sie zeby ja pokazac na festiwalu o ktorym ten pucybut piepsszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX