Katarzyna Lubnauer dziękuje policjantom z Warszawy za ujęcie grożącego jej hejtera

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer podziękowała w poniedziałek stołecznym policjantom za ujęcie hejtera, który w niedzielę poprzez wulgarne maile kierował wobec niej groźby. Policjanci sprawcę zatrzymali w nocy z niedzieli na poniedziałek.
Zobacz wideo

Lubnauer złożyła podziękowania policji za pośrednictwem Facebooka. Jak wyjaśniła, w czasie emisji jednego z programów TVN 24 na adres kontaktowy stacji został przesłany mail z pogróżkami. W wiadomości - poza wulgarnymi wyzwiskami pod adresem posłanki - znalazła się groźba o treści: "trzeba cię zabić jak tego złodzieja adamowicza" (Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska śmiertelnie ranionego w styczniu tego roku; pisownia oryginalna).

Stacja zgłosiła to na policję, za co Lubnauer również podziękowała w poście.

"Wczoraj dopełniłam - po telefonie z policji - formalności, w nocy ostrzegli mnie, że sprawca jest w mojej okolicy, żebym nie wychodziła" - napisała. Z kolei rano posłanka dowiedziała się, że sprawca został ujęty w nocy. "Gratuluję Komendzie Stołecznej Policji sprawności i dziękuję za ostrzeżenie!" - podkreśliła.

Zaapelowała jednocześnie, aby sprawa ta była ostrzeżeniem dla "wszystkich twórców takich anonimowych gróźb, że nie są bezkarni". "A my i tak się nie przestraszymy, dzisiaj znowu spotkają mnie Państwo na ulicach Warszawy" - zapowiedziała Lubnauer.

Komentując to zdarzenie, rzecznik KSP Sylwester Marczak zwrócił uwagę, że w okresie przedwyborczym nie brakuje gróźb kierowanych wobec polityków wszystkich opcji. - Z naszej strony nigdy nie zabraknie determinacji w dotarciu do osób, którym wydaje się, że są anonimowe - zapewnił.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

TOK FM PREMIUM