Dariusz Standerski: PiS stworzył państwo mafijne

Groźby pod adresem Katarzyny Lubnauer i aferę z udziałem Mariana Banasia komentował w TOK FM szef zespołu programowego Lewicy Dariusz Standerski.
Zobacz wideo

To bulwersująca informacja - tak Dariusz Standerski w Wywiadzie Politycznym w TOK FM komentował doniesienia o tym, że funkcjonariusz straży marszałkowskiej wysyłał maile, w których pisał, że przewodniczącą Nowoczesnej powinna zginąć jak prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Zdaniem szefa zespołu programowego Lewicy groźby wobec Katarzyny Lubnauer pokazują, że coś niedobrego dzieje się w strukturach państwa.

- Nawet ta straż, która była gwarantem porządku w Sejmie, w machinie państwa PiS jest wykorzystywana do hejtu. Jest źródłem nieporządku, przed którym miała nas chronić - komentował. 

Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska zapewnia, że strażnik zostanie dyscyplinarnie zwolniony ze służby.

Prawo i Sprawiedliwość w 2018 znowelizowało przepisy o Straży Marszałkowskiej. Na ich mocy liczba funkcjonariuszy sukcesywnie zwiększa się ze 160 do 280.

"To musiało trafić do teczki Kaczyńskiego"

Dariusz Standerski w Wywiadzie Politycznym w TOK FM komentował też doniesienia Superwizjera TVN o tym, że w kamienicy należącej do szefa Najwyższej Izby Kontroli - Mariana Banasia - przestępcy otworzyli hotel na godziny. - To kolejny dowód na to, że Prawo i Sprawiedliwość stworzyło państwo mafijne - ocenił. 

- Szef NIK to jeden z najważniejszych urzędników w państwie, który powinien zajmować się kontrolą. Służby specjalne powinny go sprawdzać przez wiele miesięcy. Sprawdzić każdy aspekt jego życia. I co, nie sprawdziły? Nie wierzę. To musiało trafić do jakiejś teczki Jarosława Kaczyńskiego, która nigdy nie miała się pokazać - mówił.

Materiał "Superwizjera" TVN powstał w oparciu o oświadczenia majątkowe Mariana Banasia, które już od blisko roku bada Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak dotąd - bez rezultatów.

Sam Marian Banaś twierdzi natomiast , że łączenie go z działalnością prowadzoną w kamienicy to "oszczerstwo i pomówienie" i zapowiada, że skieruje sprawę do sądu.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM