Poparcie dla PiS wzrasta, a dla KO spada. W Sejmie cztery ugrupowania [NOWY SONDAŻ]

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj na PiS zagłosowałoby 44,5 proc. wyborców, a na KO 23,9 - wynika z najnowszego sondażu IBRiS.

W najnowszym sondażu IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM PiS ma nad Koalicją Obywatelską 20-punktową przewagę. 

Według badania na PiS/Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 44,5 proc. wyborców, a na KO 23,9 proc. L

To oznacza, że od poprzedniego badania PiS przybyły 3 punkty procentowe, a KO ubył jeden. Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na ok. 260 mandatów. 

Wzrosło także poparcie dla Lewicy - do 14,1 proc. Według sondażu, do Sejmu weszłoby również PSL w koalicji z Kukiz'15 (z poparciem wynoszącym 6 proc.).

Konfederacji natomiast zabrakłoby niewiele - zdobyłaby 4,4 proc. głosów wyborców. 

"Konfederacja pod progiem to dla nas dobra informacja nie tylko z powodu dzielących nas różnic, lecz także z powodu metody D’Hondta stosowanej przy podziale mandatów – komentował wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Z kolei Jacek Protas z KO ocenił, że "to, co PiS osiąga w sondażach, to maksimum możliwości. My mamy jeszcze głębokie rezerwy".

Sondaż IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonany 20-21 wrze¶nia 2019 r. na ogólnopolskiej próbie 1100 dorosłych Polaków metod± telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).(PAP)

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (27)
Sondaż. Poparcie dla PiS wzrasta, dla KO spada. W Sejmie jeszcze dwie inne siły
Zaloguj się
 • tomekpomidor

  Oceniono 5 razy 3

  Nie wiem która to już z rzędu, kompromitująco słaba kampania wyborcza KO/PO. Od wyborów spektakularnie przerżniętych przez Komorowskiego widać, że oni po prostu zatrudniają skrajnie niekompetentnych marketingowców :(

 • dirspacha

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe czy PiS zrobi 51%
  Czy Lewica dogoni POKO?
  Czy koalicja PSl+K15 wejdzie (spodziewam się ostrego ataku POKO na tę formację, aby ja przebić osinowym kołkiem na finiszu kampanii)

 • matts06

  Oceniono 10 razy 2

  Brawo Lewica!!!

 • drmuras

  Oceniono 10 razy 2

  Więcej Klaudii Jachiry , więcej Soku z Buraka. KO mocno się stara żeby PIS miał większość konstytucyjną.

 • maruda.marudna

  Oceniono 1 raz 1

  Ułomki umysłowe powinny iść obowiązkowo na plebanię celem poddania się głębokiej penetracji klechom, może wtedy zmądrzeją.

 • irenevonbrick

  0

  Polska opozycja to Lipa

 • irenevonbrick

  0

  Jahira =Schetyna

 • kap_jeden

  Oceniono 8 razy 0

  Adriana Rozwadowska
  ‏ @Ada_Rozwadowska
  May 31

  jeszcze zacytuje swoja ulubiona autorkę (mam nadzieje zę to nie jest przyczynek do pocałunku "smierci")
  Adriana Rozwadowska Retweeted Hanna Lis 31maj:

  Byłam pewna, że wybory europejskie wygra PiS i wciąż jestem pewna, że wygra i jesienią. Wygra, bo po drugim już łomocie nie przychodzi żadna refleksja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX