Poparcie dla PiS wzrasta, a dla KO spada. W Sejmie cztery ugrupowania [NOWY SONDAŻ]

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj na PiS zagłosowałoby 44,5 proc. wyborców, a na KO 23,9 - wynika z najnowszego sondażu IBRiS.
Zobacz wideo

W najnowszym sondażu IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM PiS ma nad Koalicją Obywatelską 20-punktową przewagę. 

Według badania na PiS/Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 44,5 proc. wyborców, a na KO 23,9 proc. L

To oznacza, że od poprzedniego badania PiS przybyły 3 punkty procentowe, a KO ubył jeden. Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na ok. 260 mandatów. 

Wzrosło także poparcie dla Lewicy - do 14,1 proc. Według sondażu, do Sejmu weszłoby również PSL w koalicji z Kukiz'15 (z poparciem wynoszącym 6 proc.).

Konfederacji natomiast zabrakłoby niewiele - zdobyłaby 4,4 proc. głosów wyborców. 

"Konfederacja pod progiem to dla nas dobra informacja nie tylko z powodu dzielących nas różnic, lecz także z powodu metody D’Hondta stosowanej przy podziale mandatów – komentował wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Z kolei Jacek Protas z KO ocenił, że "to, co PiS osiąga w sondażach, to maksimum możliwości. My mamy jeszcze głębokie rezerwy".

Sondaż IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonany 20-21 wrze¶nia 2019 r. na ogólnopolskiej próbie 1100 dorosłych Polaków metod± telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).(PAP)

TOK FM PREMIUM