Zaskakujące oświadczenie Marka Suskiego: "Nie mam pełnego zaufania do służb"

"Odnośnie Mariana Banasia powiem tyle: nie mam pełnego zaufania do służb; ani wtedy, ani dzisiaj. Dlatego że tam jest jeszcze mnóstwo ludzi z poprzedniej ekipy" - napisał na Twitterze szef gabinetu premiera Marek Suski. Sam Marian Banaś zaś we wtorek wydał nowe oświadczenie ws. swojego urlopu.
Zobacz wideo

Oświadczenia majątkowe szefa NIK Mariana Banasia od kilku miesięcy bada Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak ujawnili w ostatnią sobotę dziennikarze "Superwizjera" TVN, co do prawdziwości tych oświadczeń są bowiem wątpliwości. Banaś miał nie wpisać w nie m.in. kredytu na 2,5 mln zł. Kontrola CBA ma zakończyć się w II połowie października

We wtorek na Twitterze sprawę skomentował Marek Suski, szef gabinetu premiera. "Odnośnie Mariana Banasia powiem tyle: nie mam pełnego zaufania do służb; ani wtedy, ani dzisiaj. Dlatego że tam jest jeszcze mnóstwo ludzi z poprzedniej ekipy" - napisał.

Przypomnijmy, że szefem CBA od 2016 roku jest Ernest Bejda, od lat związany ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości, w tym szczególnie z Mariuszem Kamińskim (obecnie ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz koordynatorem służb specjalnych), a także z Maciejem Wąsikiem. 

Nowe oświadczenie Banasia

Marian Banaś oświadczył w poniedziałek, że we wtorek wystąpi z wnioskiem do marszałek Sejmu o bezpłatny urlop do czasu dogłębnego wyjaśnienia sprawy przez CBA. We wtorek po południu na stronie NIK pojawiło się jednak nowe oświadczenie, w którym Banaś podał, że na urlop uda się od piątku 27 września.

Poza tym, Biuro Organizacyjne NIK poinformowało, że prezes NIK złoży pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko osobom, które mogą być pociągnięte do odpowiedzialności w związku z sobotnim reportażem.

W oświadczeniu przesłanym PAP Banaś zaznaczył, że nie zarządzał pokazanym w materiale "Superwizjera" hotelem, a obecnie nie jest właścicielem tej nieruchomości. Jak dodał, "materiał odbiera jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia" nie tylko jego, ale również kierowanych przez niego instytucji i zamierza skierować sprawę na drogę sądową.

W czwartek sejmowa komisja będzie opiniować wniosek marszałka Sejmu dotyczący pełnienia funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli przez jego wiceprezesa.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Zaskakujące oświadczenie Marka Suskiego: "Nie mam pełnego zaufania do służb"
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 1 raz 1

  Polskie "służby specjalne" zostały sprywatyzowane

  przez kurdupla z Nowogrodzkiej !

 • liwia01

  Oceniono 7 razy 1

  Rządzą nami przekręciarze i przestępcy,chciwi,bezczelni i niekompetentni.Mają prawo za nic.A my uszęta po sobie i cisza.Już spisaliśmy Polskę na straty ? Już urządziliśmy się w d..pie? No to się zaraz obudzimy,bo prawdziwa ostra jazda dopiero się zaczyna...

 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 1

  Ci źli ludzie z poprzedniej ekipy podstępnie podarowali kamieniczkę ubogiemu człowiekowi, czystemu jak kryształ i zasłużonemu opozycjoniście, a następnie z premedytacją wynajęli od niego kamieniczkę, coby tam prowadzić swoje interesy.
  Suski ma zaufanie do Banasia, ale nie ma do służb... Poniekąd słusznie, bo pewnie przecieki od służb się zaczęły. Czyżby "służbę" przestały bawić poczynania najlepszych z władców?

 • Polak

  0

  Miałby pełne zaufanie do służb gdyby wszyscy byli powołani przez pis.sprawiedliwosc Kalego.

 • dukeofmar

  Oceniono 2 razy 0

  Oczywiście, że do służb nie można mieć zaufania - za dużo tam ludzi z obecnej ekipy.

 • muzoman

  Oceniono 5 razy -1

  Suski to już Półsuski.

 • kasiapanowie

  Oceniono 6 razy -2

  PO,st-KO,muna umoczona

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX