Kariera syna Mariana Banasia: Firmy w kamienicy ojca, brak sprawozdania finansowego, posady w spółkach państwowych

Marian Banaś, szef NIK, ma udać się na urlop, a jego oświadczenie majątkowe sprawdzić ma CBA. Tymczasem na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące działalności jego syna, Jakuba Banasia, np. to, że jego spółka nie złożyła sprawozdania finansowego.
Zobacz wideo

Dziennik "Fakt" ustalił, że spółka syna Mariana Banasia nie złożyła sprawozdania finansowego, a za takie zaniedbanie grożą nawet 2 lata ograniczenia wolności. Okazuje się więc, że trudne pytania o sprawy majątkowe można kierować nie tylko do Mariana Banasia, szefa NIK-u, ale również do członków jego rodziny.

Kariera młodego Banasia w dodatku ma wiele punktów stycznych z działalnością ojca. Po pierwsze, Jakub Banaś był prezesem dwóch firm, które mieściły się w kamienicy Banasia seniora: Pi Investments (usługi hotelarskie) i Room4You (usługi internetowe). Kolejna firma, którą zarządza Banaś junior, to Open Qualis. Świadczy usługi szkoleniowo-doradcze. To ta spółka z kolei, której sprawozdania finansowego brak. 

To nie koniec dziwnych splotów okoliczności w karierze Jakuba Banasia, absolwenta prawa. W 2017 roku rozpoczął on karierę w państwowych spółkach, zaczynając od podległej ministrowi obrony narodowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

W listopadzie 2018 r. syn Mariana Banasia trafił do państwowego zakładu zbrojeniowego Maskpol - podległego Polskiej Grupie Zbrojeniowej, produkującego m.in. kamizelki kuloodporne dla policji. Już po 16 dniach został prezesem zarządu Maskpolu. A 14 lutego 2019 odszedł z Maskpolu. 

Obecnie pełni funkcję pełnomocnika zarządu państwowego Banku Pekao S.A. Zasiada także w radzie nadzorczej Związku Pracodawców Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotniczego, zrzeszającego państwowe firmy jak PGZ, Bumar czy Rosomak.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

TU ZNAJDZIE SIĘ REKLAMA

TOK FM PREMIUM