"Ładną mamy pogodę, miła temperatura". Gliński odpowiada na pytania o debatę Kaczyńskiego z Kidawą-Błońską

Wicepremier Piotr Gliński pomysł organizowania debaty prezesa PiS i kandydatki na premiera KO nazywa "wrzutką, haczykiem i głupstwem". - W polityce są pewne standardy i zwyczaje - stwierdził w rozmowie z reporterem TOK FM. O debatę apeluje Małgorzata Kidawa-Błońska. - Pani Małgorzata jest optymistką - ocenił Gliński.
Zobacz wideo

W weekend kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska zaapelowała do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o spotkanie i debatę o sprawach polskich rodzin. Sądząc jednak po kolejnych wypowiedziach polityków Prawa i Sprawiedliwości, nie można się takiego spotkania spodziewać.

Dziś o szansę na zorganizowanie debaty reporter TOK FM, Krzysztof Horwat, pytał wicepremiera i ministra kultury. Najpierw usłyszał, że "13 idziemy na wybory". Kiedy powtórzył swoje pytanie i przypomniał, że debaty chce Kidawa-Błońska, usłyszał: Pani Małgorzata jest optymistką. - Ja ją ostatnio słyszałem, jak strasznych słów używała: mówiła o współpracy, o kochaniu się wzajemnym - ironizował Piotr Gliński. 

- To może debata byłaby dobrą okazją - kontynuował reporter. - Panie redaktorze, zajmuję się sprawami politycznymi, to powinien pan wiedzieć… Ładną mamy pogodę miła temperatura - unikał odpowiedzi wicepremier. I zaczął tłumaczyć, że "w polityce są pewne standardy i pewne zwyczaje". - Można wrzucać różne rzeczy, aby o nich mówić albo można w polityce robić coś dobrego dla społeczeństwa i dla ludzi. I poważnie rozmawiać o Polsce i realizować to, do czego się zobowiązuje. My zajmujemy się poważną polityką dla ludzi, a nasi oponenci ciągle próbują jakieś wrzutki, jakieś haczyki, jakieś głupstwa wymyślają - stwierdził Piotr Gliński. 

Warto pamiętać, że cztery lata temu PiS debat nie unikał. Tylko, że wtedy... był w opozycji. 

Polacy chcą debaty

Według sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla portalu "Rzeczpospolitej" większość badanych (57,5 proc.) uważa, że przedwyborcza debata Małgorzaty Kidawy Błońskiej z Jarosławem Kaczyńskim lub Mateuszem Morawieckim powinna zostać zorganizowana.

Prawie 1/3 respondentów (28,5 proc.) nie ma na ten temat zdania, a 14 proc. nie widzi potrzeby takiego spotkania. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Piotr Gliński o pomyśle debaty Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Jarosławem Kaczyńskim
Zaloguj się
 • safelogica

  Oceniono 5 razy 1

  Gliński i kultura??? A pewnie Gliński uważa, że jest bystry i inteligentny. Lubi dupencje to wiadomo, jako stary dziad bzykał studentkę i został tatusiem w wieku w wieku 55 lat po raz pierwszy. Pewnie strzał z boku, ale niech się cieszy.

 • bilinski53

  0

  Nazwisko Kidawa- Błońska jest po mężu Kidawie czy po Błońskim ?
  Proszę o wyjaśnienie.

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 0

  "W polityce są pewne standardy" - powiedział Gliński, minister z tabletu, protegowany zwykłego posła bez trybu.

 • mgrstepien

  Oceniono 4 razy 0

  Podobno Rafau przehulał pieniądze na 500+ dla Warszawiaków...
  Mazowiecki Urząd Wojewódzki przekazał Rafauowi dokładnie tyle o ile Stolyca wystąpiła, a beneficjenci programu skarżą się, że nie dostają kasy...
  Ostaną się jeno strefy relaksu i swąd Wisły....

 • bihepi

  Oceniono 4 razy 0

  "...Kiedy reporter TOK FM...zapytał dziś wicepremiera...o debatę, w odpowiedzi usłyszał: Ładną mamy pogodę, miła temperatura...."
  I fajnie, hehe... Ferdek Kiepski się cieszy, że ma takiego łebskiego przedstawiciela...
  ****
  Przecież pan g. nie jest ministrem kultury - on jest ministrem pisi.
  ****
  Chodzą słuchy, że pierwszy sekretarz już nie odwraca kota ogonem.
  Teraz Gliński mu odwraca....

 • pn-ski

  Oceniono 3 razy -1

  Ten pan moze sie pochwalic: - Pracuje w kulturze. Trzymam ich za mordy.

 • vonviesel

  Oceniono 4 razy -2

  Standardy Panie Gliński polegają na tym, by w państwie demokratycznym szanować wyborców. Ale cieszy mnie pańska buta i pycha, bo one kroczą przed upadkiem, czego z całego serca życzę pańskiej formacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX