"Ładną mamy pogodę, miła temperatura". Gliński odpowiada na pytania o debatę Kaczyńskiego z Kidawą-Błońską

Wicepremier Piotr Gliński pomysł organizowania debaty prezesa PiS i kandydatki na premiera KO nazywa "wrzutką, haczykiem i głupstwem". - W polityce są pewne standardy i zwyczaje - stwierdził w rozmowie z reporterem TOK FM. O debatę apeluje Małgorzata Kidawa-Błońska. - Pani Małgorzata jest optymistką - ocenił Gliński.
Zobacz wideo

W weekend kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska zaapelowała do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o spotkanie i debatę o sprawach polskich rodzin. Sądząc jednak po kolejnych wypowiedziach polityków Prawa i Sprawiedliwości, nie można się takiego spotkania spodziewać.

Dziś o szansę na zorganizowanie debaty reporter TOK FM, Krzysztof Horwat, pytał wicepremiera i ministra kultury. Najpierw usłyszał, że "13 idziemy na wybory". Kiedy powtórzył swoje pytanie i przypomniał, że debaty chce Kidawa-Błońska, usłyszał: Pani Małgorzata jest optymistką. - Ja ją ostatnio słyszałem, jak strasznych słów używała: mówiła o współpracy, o kochaniu się wzajemnym - ironizował Piotr Gliński. 

- To może debata byłaby dobrą okazją - kontynuował reporter. - Panie redaktorze, zajmuję się sprawami politycznymi, to powinien pan wiedzieć… Ładną mamy pogodę miła temperatura - unikał odpowiedzi wicepremier. I zaczął tłumaczyć, że "w polityce są pewne standardy i pewne zwyczaje". - Można wrzucać różne rzeczy, aby o nich mówić albo można w polityce robić coś dobrego dla społeczeństwa i dla ludzi. I poważnie rozmawiać o Polsce i realizować to, do czego się zobowiązuje. My zajmujemy się poważną polityką dla ludzi, a nasi oponenci ciągle próbują jakieś wrzutki, jakieś haczyki, jakieś głupstwa wymyślają - stwierdził Piotr Gliński. 

Warto pamiętać, że cztery lata temu PiS debat nie unikał. Tylko, że wtedy... był w opozycji. 

Polacy chcą debaty

Według sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla portalu "Rzeczpospolitej" większość badanych (57,5 proc.) uważa, że przedwyborcza debata Małgorzaty Kidawy Błońskiej z Jarosławem Kaczyńskim lub Mateuszem Morawieckim powinna zostać zorganizowana.

Prawie 1/3 respondentów (28,5 proc.) nie ma na ten temat zdania, a 14 proc. nie widzi potrzeby takiego spotkania. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM