Małgorzata Kidawa-Błońska obiecuje: Trzynastą emeryturę będziemy wypłacać co roku

Trzynasta emerytura to był nasz projekt i będziemy ją co roku dawali - zadeklarowała we wtorek podczas konferencji prasowej w Warszawie kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.
Zobacz wideo

W ocenie liderów KO deklaracje wyborcze PiS dotyczące trzynastej i czternastej emerytury to "ściema", ponieważ nie ma odpowiednich zapisów w projekcie budżetu państwa, niedawno przesłanego przez rząd do Sejmu.

Małgorzata Kidawa-Błońska deklarowała, że seniorzy są najważniejszą częścią naszego społeczeństwa. W jej ocenie potrzebują, by się nimi zaopiekować i spełnić ich oczekiwania. - Oni chcą być aktywni, nie chcą być samotni, chcą mieć dobrą opiekę lekarską, chcą mieć opiekę wtedy, gdy nie będą samodzielni. To wszystko musimy im zapewnić - mówiła kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera.

- A co robi PiS - obiecuje trzynastą i czternastą emeryturę, której nie ma zapisanej w budżecie. Trzynasta emerytura, to był nasz projekt - trzynastą emeryturę będziemy Polakom co roku dawali - deklarowała Kidawa-Błońska. Polityczka mówiła, że to KO proponuje dla emerytów czek opiekuńczy, wtedy, kiedy będzie się musiał ktoś nimi opiekować, "żeby mieli poczucie wartości i godności, bo to dla tych ludzi bardzo ważne". Zapewniła, że PO ma bardzo konkretny, skonsultowany program dla seniorów, wynikający z wielu rozmów z nimi samymi. 

Małgorzata Kidawa-Błońska przypomniała, że w Muzeum Polin spotkał się we wtorek parlament seniorów. W jej ocenie takie spotkania powinny odbywać się w Sejmie i zadeklarowała, że kolejne - jeśli PO będzie u władzy - tam się odbędzie, żeby pokazać szacunek naszym seniorom i pokazać, że ich głos jest dla nas ważny.

Czytaj też: "Zlikwidujemy smog i plastik, zatrzymamy przywóz śmieci, a internet dla młodych będzie za darmo". Koalicja Obywatelska prezentuje program>>>

DOSTĘP PREMIUM