Cezary Tomczyk (KO): Wyborcy, którzy oglądają TVP są pozbawieni prawdy

Cezary Tomczyk, obecny poseł oraz kandydat KO do Sejmu w nadchodzących wyborach, tłumaczył w TOK FM, że Polacy oglądający TVP są pozbawieni prawdziwych infromacji. - Ich wybór (w wyborach - red.) jest oparty o propagandę - podkreślił.
Zobacz wideo

Cezary Tomczyk, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z Sieradza, podkreślał w rozmowie z Piotrem Kraśką, że wybory parlamentarne to kwestia wyboru przyszłości, ale również prawdy. 

- Przed wyborami wyborcy decydują w oparciu o fakty, a są ich pozbawieni. Kiedy widzimy na co dzień Telewizję Polską, to wiemy, że dwa mln Polaków, którzy codziennie oglądają "Teleexpress", trzy mln Polaków, którzy codziennie oglądają "Wiadomości" i milion Polaków, którzy codziennie oglądają TVP Info, są pozbawieni prawdy. Ich wybór jest oparty na propagandzie - mówił polityk, dodając, że rząd stara się ukryć prawdę przed społeczeństwem. Jako dowód wskazał m.in. na to, że po raz pierwszy nie została opublikowana lista zadłużonych szpitali. - Bo jest przed wyborami, więc rząd chce oszukać społeczeństwo - zaznaczył. 

Potrzebny jest cywilizacyjny skok w służbie zdrowia

Prowadzący Poranek Radia TOK FM pytał swojego gościa, jaki jest jego przepis na sukces w zbliżających się wyborach. Zdaniem Cezarego Tomczyka Polacy są "przerażeni kłamstwem, które funkcjonuje w Polsce". - Żyjemy w zakłamanym świecie, który zafundowali nam rządzący. Nie znamy prawdziwych skutków finansowych, nie wiemy, jaki jest stan finansów państwa. Główny Urząd Statystyczny jest pod egidą rządową - wymieniał. - To jest pierwszy od 20 lat rząd, który wydłużył kolejki do lekarzy. Co druga moja rozmowa na ulicy dotyczy służby zdrowia. Priorytetem w tej kampanii jest zdrowie, czyli służba zdrowia, która może być taka jak na Zachodzie - podkreślił polityk.

Dziennikarz przypomniał, że Jarosław Kaczyński przekonuje, że nie da się naprawić kwestii ochrony zdrowia w ciągu jednej kadencji. Prezes PiS zakłada, że potrzebne będą co najmniej dwie, jeśli nie trzy. 

Cezary Tomczyk przypomniał, że w 2007 roku mówiono Platformie Obywatelskiej, że w Polsce nie da się wybudować autostrad i dróg ekspresowych. - A to się udało. To był skok cywilizacyjny przy wykorzystaniu środków unijnych. Nam potrzebny jest teraz cywilizacyjny skok w służbie zdrowia. Żeby te słynne 100 mld, które można odzyskać z budżetu Unii Europejskiej, przełożyć na twardą infrastrukturę, na ośrodki profilaktyczne, na ośrodki walki z rakiem - wymieniał, zaznaczając, że rząd Mateusza Morawickiego "poległ" przy negocjacji funduszy unijnych, co doprowadziło do tego, że środków dla Polski jest o 100 mld mniej. - W ogromnej części można je przeznaczyć na służbę zdrowia, aby z budżetu krajowego można było finansować leczenie - tłumaczył gość TOK FM. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (92)
Cezary Tomczyk z KO w TOK FM. Rozmawia Piotr Kraśko
Zaloguj się
 • optymistaa43

  Oceniono 8 razy 6

  Pamietacie za co zdymisjonowano Radziwila,to stary kretacz na uslugach lobbstow medycznych.I tak to sie u nas konczy,jedna kuzwa z nadania poleca druge kuzwe z pisowskiego nadania a my "mordy zdradzieckie"jak by nas nie bylo.Wszystkiemu winien PiS. PiS nas zalatwia podatkami na wszystko co sie da, przeznacza je na obiecanki cacanki i jedna z najwiekszych pijawek ,zbrodniczy TARGOWICA-ZABORY wzgledem Narodu Polski kosciol katolicki.15 000 000 000 (slownie dla matolkow PiSowskich pietnascie miliardow zl ) z budzetu Panstwa zamiast na szkoly,przedszkola,zlobki,niepelnosprawnych,sluzbe zdrowia,kulture to RZAD przeznacza na czarnych darmozjadow.Ciagle klamstwa i przekrety Rzadu. Morawieckiej czy innych Gowinow widac w Naszych domach,na naszych talerzach i powycieranych ubraniach .Szlo ku dobremu,niestety wiekszosci ,ktora miala ciepla wode nie chcialo sie dudy podniesc i oddac swoj glos,wygral PiS i ciepla woda sie skonczyla ,jest ledwo letnia.Tak ze owszem,narzekac ,tak,ale oddac glos to Wasz obowiazek bo do tego by letnia zamienila sie w zimna niedaleka droga..Sloiki,waszym zadaniem jest uswiadamianie rodzinom co to jest Polska i do czego doprowadzi polityka jaka prowadzizydkaczynski.Kiedy na skutek prowadzenia MOCARSTWOWEJ polityki zostana nam ograniczone srodki finansowe z U E i zmniejszone doplaty do hektara bedzie tragedia dla Nas wszystkich Polakow.Tak ze wszyscy idzmy do urn wyborczych aby obronic Polske przed tragedia jaka chce nam zafundowacpis w osobach,Morawieckiej,Kaczynskiej ,,Macierewicza,Glinskiego,Pawlowicz,Kuchcinskiego,Karczewskiego ,oczywiscie DUDY i innych wrogow europejskiej Polski jak Radziwil ktorego tradycja rodzinna jest szkodzic Polsce.Jest tojedna z rodzin arystokratow sprzedajaca Rosji Polske w TARGOWICY.

 • rozterka47

  Oceniono 11 razy 5

  programy informacyjne w TVP to takie Dzienniki telewizyjne jak za komuny , wybiórcze treści , albo uładzone , upudrowane , do tego dochodzi mistrzostwo w odwracaniu kota ogonem albo pomijanie niewygodnych tematów

 • frogman

  Oceniono 10 razy 4

  jarusiowi dobrze się żyło w prl, grał w filmach, mieszkał w willi, oglądał telewizję gierka, gomułki i szczepanskiego. Tak mu się tamta telewizja"publiczna" podobała, że teraz każe wszystkim ogladać tvpi$ na wzór tamtej propagandy.

 • rozterka47

  Oceniono 5 razy 3

  To ile tych dróg , mostów, sieci gazowniczych i kanalizacyjnych , tanich mieszkań i elektycznych samochodów zbudowało PIS ?

 • tempa-dzida2

  Oceniono 11 razy 3

  Jednym słowem, co innego widzimy w TVPis, a życie wygląda inaczej.
  NIESTETY ALE TYLKO POŁOWA (wg sondaży????) POLAKÓW TO WIDZI.

 • ptakomysz

  Oceniono 4 razy 2

  Wiemy jaki jest finansowy stan państwa.
  Jest to bilion zł długu.
  Czyli 1000 miliardów.
  Ale ci od TVP tego nie wiedzą.
  Tomczyk ma rację.

 • westgreg

  Oceniono 1 raz 1

  <<Prowadzący Poranek Radia TOK FM pytał swojego gościa, jaki jest jego przepis na sukces w zbliżających się wyborach. Zdaniem Cezarego Tomczyka Polacy są "przerażeni kłamstwem, które funkcjonuje w Polsce"...>>

  Ten przepis na sukces był już przez opozycję wdrażany. Nie zdał egzaminu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX