Powtórka z Szydło. "Wojciechowski bez szans na zostanie komisarzem"

Wszystko wskazuje na to, że Janusz Wojciechowski nie ma szans na zostanie nowym unijnym komisarzem. Polski rząd chciał, by polityk PiS był komisarzem ds. rolnictwa. Jak informuje "Rzeczpospolita", decyzja w sprawie odrzucenia kandydatury Wojciechowskiego "już zapadła".
Zobacz wideo

Przesłuchanie polskiego kandydata na komisarza odbyło się we wtorek 1 października. "Już we wtorek wiadomo było, że Janusz Wojciechowski musi się przygotować na ewentualne dodatkowe przesłuchanie. W środę po południu doszło do kolejnych spotkań grup politycznych i wniosek, jak twierdzą nasze źródła, był jednoznaczny: z tą kandydaturą nic się już nie da zrobić" - informuje 'Rzeczpospolita".  Kandydat Polski nie pomógł sam sobie, bo jego przesłuchanie oceniono jako "fatalne". 

Wczoraj wieczorem Janusz Wojciechowski dostał w środę wieczorem listę pytań, w których został poproszony o skonkretyzowanie swoich poglądów na wspólną politykę rolną. "Jeśli to nie zadowoli europosłów, będzie zaproszony na ponowne przesłuchanie i znów, jak po pierwszym, odbędzie się spotkanie koordynatorów grup politycznych. Tam musi uzyskać poparcie dwóch trzecich głosów. A jeśli i to mu się nie uda, to odbędzie się głosowanie tajne w komisji rolnictwa, gdzie zwykłą większością głosów zapadnie decyzja o jego losie. Ale już teraz nasi rozmówcy w Brukseli twierdzą, że Polska musi poszukać innej osoby na stanowisko komisarza" - czytamy w "Rz".

Warto przypomnieć, że jeszcze przed wtorkowym przesłuchaniem, były unijny komisarz Janusz Lewandowski ocenił w TOK FM, że wystawienie Wojciechowskiego do walki o stanowisko w Komisji Europejskiej, "to proszenie się o kłopoty". Jak zasugerował, można się spodziewać powtórki z przegranych dla polskich kandydatów głosowań w sprawie stanowiska dla Beaty Szydło i Zdzisława Krasnodębskiego. 

Przypomnijmy, była polska premier dwa razy przepadła w głosowaniu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych w Parlamencie Europejskim, a europoseł Krasnodębski przegrał głosowanie na wiceprzewodniczącego PE. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
Janusz Wojciechowski nie ma szans na zostanie komisarzem UE
Zaloguj się
 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 7 razy 3

  PiS uważa, że jak Prezes Kaczyński sobie życzy to Wojciechowski będzie komisarzem i już. Ale w Brukseli Kaczyńskiego mają w doopie i żądają kompetencji od kandydata. A ten ich nie ma i potrafi tylko włazić w doopę prezesowi wszystkich prezesów.

 • szpung

  Oceniono 2 razy 2

  Polska ma wielu wysoko postawionych wrogow.

 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 2

  Towar eksportowy z Polski do Brukseli prima sort. Dlatego ich nie wybierają, boją się konkurencji, taki zalew intelektu, wiedzy, doświadczenia mógłby być szkodliwy dla rozwoju Europy. Czy to pisowskie przedstawicielstwo w PE nie ma żadnych refleksji? Bo ich elektorat zapewne nie widzi, jak bardzo się ośmieszamy.

 • kopandol

  Oceniono 5 razy 1

  Krasnodębski, Szydło, Wojciechowski,..
  Oj jak przykro....
  Zamiast eksportować do UE wysoko przetworzone towary Polska, z uporem maniaka próbuje wysłać tam pisowskie łajno.
  A tam szybko się połapano, że to nawet na nawóz się nie nadaje....

 • rzydeta

  Oceniono 7 razy 1

  Ta pszenno-buraczana morda to prawdziwy obraz "wartości", jakie kaczystowska Polska jest w stanie wnieść do europejskiej wspólnoty.

 • gblo

  Oceniono 4 razy 0

  Oprócz darcia mordy o wstawaniu z kolan, przedmurza , wszelkich zakazów w kwestiach obyczajowych i nihilizmu poza kościółkiem fanatyka Jędraszewskiego pisobolszewia nie ma nic Europie do zaoferowania. Wielu europarlamentarzystów śmieje się pisowcom w twarz, bo takie indywidua są egzotyczną atrakcją w dzisiejszej Europie

 • chri-s48

  Oceniono 4 razy 0

  Jak ktoś kradnie i jest obciążony sumą 11 tys € na rzecz PE to powinien być z tego Parlamentu usunięty a nie wskazany przez polski rząd na kandydata na komisarza unijnego. To jest zwykła żenada i próba forsowania złodzieja na intratne stanowisko. Jak widać Polak jak się dorwie do żłobu to mało mu diet, obrywów, przywilejów i nobilitacji jeszcze musi dorobić złodziejstwem. Taka Polska właśnie i nie dziwmy się że każda partia kradnie ile wlezie tylko różnią się ilością ,zakresem i pomysłami, bo co wolno, nie pilnowane, niestety kusi .

 • biochemia76

  Oceniono 3 razy -3

  sędzia stanu wojennego na komisarza UE ...
  sama idea takiej kandydatury budzi poważne wątpliwości

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX