Do USA bez wiz na wiosnę 2020? Ryszard Schnepf tłumaczy, co oznacza dla Polaków decyzja Donalda Trumpa ws. wiz

- Zalecałbym wszystkim spokój. To nie jest tak, że jutro bez wizy polecimy do USA - mówił w TOK FM Ryszard Schnepf, były ambasador w USA i Hiszpanii, komentując decyzję Donalda Trumpa o zgodzie na dołączenie Polski do programu bezwizowych podróży do USA.
Zobacz wideo

Prezydent USA Donald Trump podpisał zgodę na ruch bezwizowy z Polską. Ryszard Schnepf, były ambasador w USA i Hiszpanii, ocenił na antenie TOK FM, że to bardzo dobra wiadomość. - Wszyscy czekali na to wiele lat. Z moich informacji wynika, że spełniliśmy wymóg związany z odsetkiem odmów na wniosek wizowy. Powinien być poniżej 3 procent, według moich informacji on wynosi 2,9 procent. To wspólny sukces nas wszystkich, którzy te wizy otrzymali - mówił Schnepf.

Jak wskazywał były ambasador, mimo wszystko decyzja Donalda Trumpa jest pewnym zaskoczeniem. - Ja rozumiem to tak, że Polska wypełniła warunki i podpis Trumpa to dyspozycja dla administracji amerykańskiej, a przede wszystkim dla Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który ustali szczegółowe warunki wjazdu bezwizowego Polaków do USA - wyjaśnił Schnepf.

Donald Trump dał zgodę na zniesienie wiz dla Polaków. Nowe zasady wyjazdu do USA

Były ambasador zaleca w tej sprawie spokój. - Proszę nie liczyć, że już jutro wjedziemy do Stanów bez wizy. To potrwa kilka miesięcy. Stawiam na marzec, kwiecień przyszłego roku. Choć to postanowione, to urząd musi wykonać swoją pracę - wskazywał były polityk.

Wyjaśniał również, że po wejściu w życie zmian i tak trzeba będzie dopełnić formalności, by odbyć podróż do USA. - Przed wylotem trzeba będzie wypełnić dokument zezwalający na nasze lądowanie w USA. Podobna procedura jest teraz przy podróżach do Kanady. To prosty dokument, wypełnia się go przez internet, prawie automatycznie, trzeba zapłacić za to w tej chwili 14 dolarów. W ciągu pół godziny do jednego dnia dostajemy zgodę na lądowanie w USA - tłumaczył Ryszard Schnepf.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (125)
Wizy do USA. Jak teraz będą wyglądać podróże do Stanów Zjednoczonych?
Zaloguj się
 • Jan Kos

  Oceniono 16 razy 10

  Nareszcie Podkarpacie po 30 latach nauki nauczyło się poprawnie wypełniać wniosek wizowy! To wielki sukces PiSu! Brawo!

 • kl0ss

  Oceniono 14 razy 8

  Budyń osobiście przyjechał odebrać fakturę za to. Przyjaźń z Wielkim Bratem kosztuje.

 • pedro.666

  Oceniono 10 razy 6

  No to ja już nie wiem: mam się już nachlać, czy jeszcze nie? Cały Czarny Dunajec ma ten problem...

 • czarnyminio

  Oceniono 19 razy 5

  Będzie łatwiej wylecieć z Polski bo wizy nie potrzeba ale u bram raju made in USA możemy być nie wpuszczeni i lot powrotny do Ojczyzny wszystkich Polaków.Takie prawo amerykańskie.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 15 razy 5

  Przed wylotem trzeba będzie wypełnić dokument zezwalający na nasze lądowanie w USA.
  Lądowanie? Po zapłaceniu 1000 dolarów po lądowaniu amerykański urzędnik czarnego koloru zada tyle pytań, że w ciągu jednej godziny zostanie się wysłanym do rodzinnych stron...Życzę wszystkim podhalańczykom wiele szczęścia.

 • pan_suweren

  Oceniono 12 razy 2

  No, Panie Sikorski tak się robi laskę. Następnym razem proszę się udać do Maliniaka na szkolenie.

 • krioprezerwacja

  Oceniono 6 razy 2

  no oczywiście że nie. Najpierw kamienice w ramach 447 potem wizy co nie?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Lemmingi sa jak ci studenci dziiennikarstwa ktorych 70% nie potrafi odpowiedziec na pytanie,czyim alfabetem poslugujemy sie na coodzien. Oczekiwac ze lemming zrozumie cokolwiek to jak wiara w to ze da sie zyda wyleczyc z rasizmu tej pogardy dla goja i poczucia wyzszosci z racji urodzenia sie zydem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX