Rzecznik PSL o tym, skąd poparcie dla PiS na wsi: Oglądają TVP Info i widzą na pasku bzdurę

Pozatrudniali Pisiewiczów, partyjnych kolegów w miejsce urzędników, którzy mieli unijne certyfikaty, do tego żeby pomagać rolnikom otrzymywać dopłaty i wszystko padło - na antenie TOK FM "taśmy Ardanowskiego" skomentował Jakub Stefaniak, rzecznik PSL.
Zobacz wideo

W Wyborach w TOK-u goście Dominiki Wielowieyskiej rozmawiali o taśmach. O dwóch taśmach, które w ostatnich dniach znalazły się wśród głównych tematów politycznych. Pierwsza z nich to nagranie ujawnione przez kandydatów Konfederacji, na którym minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski ruga urzędników z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na taśmach Ardanowski mówi, że agencja pracuje tragicznie. W efekcie są opóźnienia w realizacji wniosków. Drugie taśmy to nagrania Sławomira Neumanna, przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej o zarzutach prokuratorskich dla działaczy Platformy. 

Taśmy Ardanowskiego

- Pan minister mobilizował i krytykował swoich urzędników. To było zdyscyplinowanie, wytknięcie błędów. Mówił o odpowiedzialności. Bardzo dobrze, że tak reaguje - wagę nagrania bagatelizował Jacek Ozdoba, nr 9 na liście PiS do Sejmu z Płocka radny Warszawa, Porozumienie klub PiS. Politycy opozycji obecni w studio inaczej jednak ocenili sprawę. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, kandydatka na posłankę z wrocławskiej listy Lewicy stwierdziła, że praca agencji to jest "kpina z rolników i ich krzywda".  - Dobrze, że minister Ardanowski po 4 latach rządów przyznał, jak wygląda sytuacja. Że instytucja nie jest w stanie realizować celów, do których została powołana - dodała Dziemianowicz-Bąk.
Z kolei Jakub Stefaniak, rzecznik PSL i kandydat Koalicji Polskiej z okręgu podwarszawskiego stwierdził, że PiS wcześniej winę za opóźnienia przy wypłacaniu dopłat przerzucał na poprzedników, a teraz już nie może. - Prawda wyszła na jaw. Pozatrudniali Pisiewiczów, partyjnych kolegów w miejsce urzędników, którzy mieli unijne certyfikaty, do tego żeby pomagać rolnikom otrzymywać dopłaty i wszystko padło - stwierdził. Dodał, że: - PiS już był w stanie wszystko obiecać rolnikom: krowa plus, świnia plus - gdzie są te pieniądze? To jest jedna wielka ściema, a pan Ardanowski powiedział prawdę.

Dominika Wielowieyska pytała go jednak, dlaczego w takim razie to PiS ma poparcie na wsi, a nie PSL.
- Bo kłamał. Oglądają TVP Info i widzą na pasku bzdurę - odpowiedział Stefaniak. 

Joanna Mucha, "jedynka" Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z Lublina, dodała, że "to są tragedie ludzi". - Przychodzą do mnie do biura rolnicy, którzy mówią, że opóźnione są dopłaty i to zagraża ich stabilności finansowej Elity, o których mówi prezes Kaczyński? Widzimy jakie to są elity. Nieudacznicy, którzy boją się własnego cienia. W PiS-ie wszyscy się boją, bo wszyscy na siebie nawzajem zbierają haki. A to są miesiące, lata, opóźnień. Słuchając tych taśm miałam poczucie, że cofnęłam się o 30 lat i widzę partyjnego funkcjonariusza, który dekretuje PZPR-owsko: macie być lepsi - mówiła posłanka na antenie TOK FM. 
Jacek Ozdoba próbował przekonać pozostałych gości, że PiS bardzo pomaga rolnikom poprzez 500 plus na dzieci oraz trzynastą emeryturę, nie potrafił jednak powiedzieć, na jakim etapie jest obecnie realizacja programu dopłat do krowy i świni, więc na tym temat się zakończył. 

Taśmy Neumanna

Politycy odnieśli się również do pokazanych w TVP taśm, na których Sławomir Neumann rozmawia z lokalnym działaczem partii w Tczewie. Nagranie pochodzi z 2017 roku. Neumann zapewnia swojego rozmówcę m.in. o tym, że zarzuty prokuratorskie dla działaczy i polityków Platformy tylko pomogą w osiągnięciu dobrego wyniku wyborczego. To reakcja na obawy lokalnego działacza o polityczną przyszłość urzędującego prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego. Na nagraniu padają przekleństwa. Podczas audycji na pierwszy ogień poszła Joanna Mucha, partyjna koleżanka Neumanna. 

- Te rozmowy są pocięte, najpierw chciałabym usłyszeć całą rozmowę, całe nagranie. Ten fragment to świadectwo wystawione prokuraturze, że jest na usługach PiS-u. Myślę, ze większość ludzi ma taki sam stosunek - absolutnie niewiarygodna prokuratura. Nie powiem, że podoba mi się polityczny cynizm, który z tego wychodzi. Wyciąganie jednak po dwóch latach taśm świadczy o tym, że mając aparat podsłuchowy, że nie ma się nic większego - stwierdziła. Dodała, że według niej "dajemy się kierować PiS-owi i telewizji publicznej, bo rozmawiamy o tych taśmach zamiast o służbie zdrowia". Zaznaczyła też, że nie podobały jej się te taśmy.

- Kolega kolegę nagrywał. To obrzydliwe. Wyciąganie takich rzeczy po dwóch latach czkawką się odbije całej scenie politycznej - ocenił Jakubiak. W podobnym tonie wypowiedziała się Dziemianowicz-Bąk, która "jest bardzo zmęczona tym stylem polityki, że nagrywają się działacze czy to z jednej partii, czy z przeciwnych."

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (68)
Rzecznik PSL o tym, skąd poparcie dla PiS na wsi: Oglądają TVP Info i widzą na pasku bzdurę
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 7 razy 7

  PiS nie dlatego przejął wieś od PSL-u, że wszędzie wiszą PiS-owskie plakaty. A dlatego, że gamonie z PSL-u nie wieszali swoich plakatów uważając, że "jezdeśmy na wsi od 147 lat, bo to Witos, i MIkołajczyk, to kto nam podskoczy", nie zabiegali o uwagę mieszkańców małych osad, nie pospolitowali się z byle rolnikami.... No to PSL ma za swoje lenistwo. I za swoją dwulicowość.

 • pollion1

  Oceniono 6 razy 4

  Brałem udział w głosowaniu regionalnym poprzez internet i rezultat : PIS- 34, PO- 30. SLD-12 PSL- 8 reszta bez większego znaczenia .wniosek w TVP łżą jak bura suka lub jak Mateuszek kłamczuszek teraz już wiem czemu bezzębny starzec podszyty skunksem tak biega się modlić a panna Krysia dostaje fisia prawda ich boli że przerżną wybory i dostaną 5+ do odsiadki 10 + jak za świnie 25+ jak za oszustwa ciemnego luda .Bycie przy korycie jest tym wymarzonym stanem świadomości lecz odrywanie od koryta powoduje stres i kwik jak w rzeźni przed ubojem Świnie zrobią wszystko aby koryta nie stracić nagrają podkablują poświadczą nieprawdę strach przed utratą zrobi z członka partii typowego szmalcownika . Opozycja nie potrafi sobie poradzić z monopolem informacyjnym obecnej władzy. "PiS doprowadził do perfekcji umiejętność kłamania w żywe oczy"

 • ian Kośki

  Oceniono 3 razy 3

  No cóż TVP Info ,kościół ,pole ,500 Plus i tak na okrągło ty byś nie zwariował??!.

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 7 razy 3

  Sądzę, że jeszcze tylko tydzień rządów organizacji wymyślonej przez niskopiennego oraz kolesi który przy tej organizacji mają zapewnione" bogate koryto" dając w zamian ochłapy suwerenowi jednocześnie wykorzystując aktualną sytuację wzbogacają się na potęgę.

 • pollion1

  Oceniono 8 razy 2

  brałem udział w głosowaniu regionalnym poprzez internet i rezultat : PIS- 34, PO- 30. SLD-12 PSL- 8 reszta bez większego znaczenia .wniosek w TVP łżą jak bura suka lub jak Mateuszek kłamczuszek teraz już wiem czemu bezzębny starzec podszyty skunksem tak biega się modlić a panna Krysia dostaje fisia prawda ich boli że przerżną wybory i dostaną 5+ do odsiadki 10 + jak za świnie 25+ jak za oszustwa ciemnego luda .Bycie przy korycie jest tym wymarzonym stanem świadomości lecz odrywanie od koryta powoduje stres i kwik jak w rzeźni przed ubojem Świnie zrobią wszystko aby koryta nie stracić nagrają podkablują poświadczą nieprawdę strach przed utratą zrobi z członka partii typowego szmalcownika .

 • andrzej.wald

  Oceniono 4 razy 2

  Za komuny była tylko jedna telewizja, a radio i prasa były całkowicie kontrolowane przez rząd i jedynie słuszną partię. I jakoś pomimo propagandy Polki i Polacy w wyborach do Senatu w 1989 r. dobitnie pokazali co sądzą o PZPR i rządzie Mieczysława Rakowskiego. Twierdzenia PSL i PO, że za ich beznadziejne notowania odpowiada propaganda TVPiS to chyba narracja, w którą oni sami uwierzyli. POlitycy nawarzyli sobie piwa i teraz dziwią się, że muszą je wypić. Czy PSL zadał sobie pytanie jakim cudem PiS tak łatwo ich wyparł ze wsi? Toż kiedyś PSL był hegemonem na wsi ale już casus Samoobrony powinien być dla liderów tej formacji ostrzeżeniem.

 • samuel0

  Oceniono 10 razy 2

  We wtorek nowe taśmy, wedle prawicowych dziennikarzy są tam porno narkotyczne historie z wierchuszką PO.

 • aietes

  Oceniono 5 razy 1

  na wsi żyje ograniczona, tępa wełna. Najważniejsze zadanie -kto dziś sprząta kościół. Słowa proboszcza ważniejsze od słowa ojca. Zębów się nie myje, książek nie czyta. Gdy dziecko się urodzi, najważniejsze aby w ciągu miesiąca było ochrzczone. Szczepienia niekoniecznie. Atrakcje -tvp, setka morelowej, 8 reddsów, LM-y lighty. Óni mają dać pieniądze, tzn państwo, które ich złośliwie odmawia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX