Sławomir Neumann zrezygnował z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO

Sławomir Neumann poinformował w niedzielę, że składa rezygnację z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-Koalicja Obywatelska. Decyzja ta ma związek z opublikowanymi w piątek przez TVP Info nagraniami z jego udziałem.
Zobacz wideo

TVP Info opublikowała w piątek nagranie rozmowy Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku.

Neumann przeprosił w piątek za swoje słowa. W niedzielę poinformował, że rezygnuje z kierowania klubem PO-KO. "W nagraniach z 2017 r. z rozmowy z lokalnymi działaczami partii znalazły się słowa, których głęboko żałuję. Wypowiedziane w emocjach, nie naruszają one w niczym prawa, są jednak sprzeczne z moimi wartościami i wartościami Platformy Obywatelskiej. Wiem, jak wysokie są standardy PO, dlatego rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO" - napisał Neumann w oświadczeniu przekazanym PAP.

Sławomir Neumann kierował klubem parlamentarnym Platformy Obywatelskiej od 12 listopada 2015 roku, kiedy to w wyborach na tę funkcję pokonał (stosunkiem głosów 94 do 72) ustępującą wówczas premier Ewę Kopacz. 5 grudnia 2018 roku do klubu PO przeszła kilkuosobowa grupa posłów Nowoczesnej i klub zmienił nazwę na "Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska". 13 czerwca doszło do połączenia klubów PO-KO i klubu Nowoczesnej. Klub PO-KO liczy obecnie 155 posłów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Sławomir Neumann rezygnuje z przewodniczenia klubowi PO-KO
Zaloguj się
 • robertes777

  Oceniono 5 razy 5

  Platforma Obywatelska jest tak samo obywatelska jak Milicja Obywatelska

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 5

  Zrezygnwal z funkcji ktora formalnie nie istnieje w tym momencie, zreszta krzywdy mu nnie zroobia wiedze ma przebogata w tej mafii pozostaje opcja Bruksela ewentualnie seryjny samobojca, stawiam na Bruksele, inny z mafiozo co jakis czas w wywiadach napomyka o pamietnikach pisanych w celi, sadze wyladuje w Brukseli jako pelnomocnik czegos do czegos.

 • robertes777

  Oceniono 4 razy 4

  Tusk wiedział jak bardzo umoczeni są platformiacy, dlatego wolał tu nie przyjeżdżać i nie wdepnąć w bagno tylko został w Brukseli

 • robertes777

  Oceniono 4 razy 4

  Słowa wypowiedziane w emocjach (NAGRYWANY BYŁ PONAD ROK), są jednak sprzeczne z moimi wartościami (KTOŚ GO ZMUSZAŁ?) i wartościami Platformy Obywatelskiej. Wiem, jak wysokie są standardy PO, dlatego rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO" - DZIĘKUJĘ ZA TAK WYSOKIE STANDARDY, WOLĘ STANDARDY PIS.

 • robertes777

  Oceniono 3 razy 3

  sPO-KO

 • mrpens

  Oceniono 5 razy 3

  Sławek nie wygłupiaj się rzygi przyschną do wyborów

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 3

  W sumie zrezygnowal z funkcji, ktorej nie ma, towarzysze krzywdy mu nie zroba wiedze ma przebogata, wide Gawlowski co jakis czas napomyka o pamietnikach, ktore pisal jakoby w celi. W razie czego w tej mafii sa dwie opcje Bruksela lub betonowe skarpetki, stawiam na funkcje w Brukseli. Kolejne tasmy w drodze czy uda sie pozbyc tej przestepczej organizacji z zycia politycznego zobaczymy za tydzien.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 3

  Przeciez te slowa byly wyjete z kontekstu.

 • miloz1

  Oceniono 4 razy 2

  Powiedziałem dobrze, ale składam dymisję, bo mówiłem źle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX