Janusz Wojciechowski dostał zielone światło. Koordynatorzy unijnej komisji ds. rolnictwa podjęli decyzję

Wszyscy koordynatorzy grup politycznych komisji rolnictwa poparli kandydaturę Janusza Wojciechowskiego na stanowisko komisarza UE ds. rolnictwa.
Zobacz wideo

Janusz Wojciechowski we wtorek po raz drugi przekonywał do siebie eurodeputowanych. Za pierwszym razem jego wystąpienie nie zostało pozytywnie odebrane i stąd konieczność kolejnego. Tym razem się udało. Wojciechowski został zaakceptowany przez komisję rolną Parlamentu Europejskiego na stanowisko komisarza.

Jak informowało źródło unijne PAP w Parlamencie Europejskim, wszyscy koordynatorzy komisji rolnictwa PE byli za objęciem przez Wojciechowskiego teki komisarza. 

Janusz Wojciechowski. Wysłuchanie w Parlamencie Europejskim

Podczas wtorkowego wysłuchania Janusz Wojciechowski miał 1,5 godziny na przekonanie do swojej kandydatury europosłów. Tym razem mu się jednak udało. 

"Choć oczywiście niektóre grupy zgłaszały pewne wątpliwości, np. EPL, że nie wszyscy europosłowie byli zadowoleni. Ale ostatecznie siedem głosów - wszystkie grupy polityczne - były za, więc bez żadnych wątpliwości" - wskazywał europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

Dodatkowe wysłuchanie Wojciechwoskiego zostało zarządzone po krytycznie ocenionym przez europosłów wystąpieniu z ubiegłego tygodnia. Następnie został poproszony o pisemne odpowiedzi na pytania eurodeputowanych, ale to również nie wystarczyło. Wcześniej polskiemu kandydatowi zarzucano brak konkretnych odpowiedzi, teraz europosłowie wskazywali na poprawę Wojciechowskiego w tej kwestii.

Akceptacja komisji rolnej oznacza, że dołącza on do grona ponad 20 kandydatów, którzy otrzymali pozytywne rekomendacje innych parlamentarnych komisji. Głosowanie nad całym składem Komisji zaplanowane jest na 23 października, kiedy odbędzie się sesja plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Janusz Wojciechowski. Koordynatorzy komisji rolnictwa przy PE podjęli decyzję
Zaloguj się
 • pepi1967

  Oceniono 1 raz 1

  Ostatnia trzoda jak zwykle wykazała się zdolnościami profetycznymi. Cudowny majstersztyk w wykonaniu Żakowskiego i spółki.

 • marudna.maruda

  Oceniono 1 raz -1

  No cóż, wybrany na siłę, bo najwyraźniej kogoś protegowanego przez polski rząd wyróżnić musieli, wszak jeszcze jesteśmy krajem członkowskim.

 • mgrstepien

  Oceniono 1 raz -1

  "koniec PiSu"

 • getz54

  Oceniono 1 raz -1

  Udało się, bo zadzwonił do Banasia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX