Jan Szyszko nie żyje. Były minister środowiska miał 75 lat

Jan Szyszko prawdopodobnie zmarł na zator płuc. O śmierci byłego ministra środowiska poinformował prezydent Andrzej Duda.
Zobacz wideo

Jan Szyszko, według nieoficjalnych informacji, mógł umrzeć na zator płuc - informuje Polsat News. O śmierci byłego ministra środowiska poinformował prezydent Andrzej Duda

Jan Szyszko. Trzy razy był ministrem środowiska

Jan Szyszko urodził się w 1944 roku w Starej Miłosnej. Był nauczycielem akademickim, profesorem nauk leśnych, autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologicznych. Zasiadał w Sejmie od czterech kadencji.

Jan Szyszko od 2001 należał do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku bez powodzenia kandydował do Sejmu. Od 2005 r., mimo dalszych miejsc na listach wyborczych, zdobywał mandaty poselskie. Zawdzięczał to m.in. poparciu Radia Maryja.

Jan Szyszko był trzy razy ministrem: w latach 1997–1999 minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2005–2007 minister środowiska w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, w latach 2015–2018 minister środowiska w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego.

Ostatnie dwa lata urzędowania ministra Szyszki upłynęło pod znakiem sporu z Komisją Europejską i ekologami o Puszczę Białowieską.

W tegorocznych wyborach parlamentarnych Jan Szyszko miał startować z listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w okręgu podwarszawskim. 

DOSTĘP PREMIUM