Kto szefem PO? Kidawa-Błońska: Mamy ważne zadania, a cały czas rozmawiamy o Schetynie

- Jesteśmy dwa dni po wyborach. Mamy ważne zadania, a cały czas rozmawiamy o Grzegorzu Schetynie. Sprawy personalne są bardzo ważne i budzą najwięcej emocji, ale w tej chwili jako partia mamy inne zadania - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska, pytana o ewentualną zmianę lidera Platformy Obywatelskiej.
Zobacz wideo

Koalicja Obywatelska pod wodzą Grzegorza Schetyny przegrała już drugie w tym roku wybory. A sam lider tej formacji osiągnął słaby wynik w okręgu, w którym startował. Wyraźnie przegrał z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości Mirosławą Stachowiak-Różecką, która dostała 91 tys. 263 głosy. Schetyna zdobył 66 tys. 859 głosów. Z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska w Warszawie praktycznie znokautowała Jarosława Kaczyńskiego. Liderka warszawskiej listy KO otrzymała 416 tys. 030 głosów, a lider listy PiS prezes PiS 248 tys. 935 głosów. W związku z tym trwa gorąca dyskusja o politycznej przyszłości Grzegorza Schetyny.

Według Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, w tej chwili to nie czas na takie dyskusje. - O tym, kto będzie przewodniczącym Platformy Obywatelskiej zadecydują członkowie w czasie wyborów. My na razie staramy się ułożyć funkcjonowanie klubu, zajmujemy się tym, co będzie się działo za chwilę działo. (...) Musimy ze sobą porozmawiać - powiedziała Kidawa-Błońska we wtorek w Sejmie. 

Wybory szefa PO planowane są na początek przyszłego roku, dlatego dziennikarze pytali świeżo wybraną posłankę, czy z wyborem przywódcy należy czekać do końca roku. Bo wtedy zostanie zaledwie kilka miesięcy do wyborów prezydenckich. - Jesteśmy dwa dni po wyborach. Mamy ważne zadania, a cały czas rozmawiamy o Grzegorzu Schetynie. Sprawy personalne są bardzo ważne i budzą najwięcej emocji, ale w tej chwili jako partia mamy inne zadania. A dyskusję na pewno spokojnie i merytorycznie przeprowadzimy - odpowiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Co zrobi Schetyna?

Według Wojciecha Szackiego z Polityki Insight Grzegorz Schetyna będzie chciał teraz "poukładać powyborczą rzeczywistość w bezpieczny dla siebie sposób". Jednak, sytuacja w klubie Koalicji Obywatelskiej jest "bardzo skomplikowana". - To jest konglomerat różnych grup, które ciągną każda w swoją stronę. Trudno wskazać dokładnie frakcje potencjalnych "Brutusów". Ten klub wygląda na bardzo rozchwiany i niespójny – ocenił dziennikarz.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (49)
Kto szefem PO? Kidawa-Błońska: Mamy ważne zadania, a cały czas rozmawiamy o Schetynie
Zaloguj się
 • jmwk

  Oceniono 8 razy 6

  Nihil novi. Cztery lata PO miala wiele waznych spraw, a rozmawiala tylko o PiSie.

 • zapomorski12

  Oceniono 14 razy 6

  Pan Schetyna powinien podać się do dymisji, bez dwóch zdań, a PO powinna się całkowicie zreformować, zmieniając cały skład kierowniczy. Powinno w niej nastąpić personalne trzęsienie ziemi. Platforma Obywatelska wielu Polakom bardzo źle się kojarzy, pokazały to kolejne wybory. Wydaje się, że rozsądne byłoby stworzenie nowej formacji politycznej, o całkowicie nowej nazwie, z nowymi liderami. To nie jest nic nowego. Podobnym przeobrażeniem poddano kiedyś Unię Wolności, i wyszło to na dobre. Nie wolno ciągle tkwić w partii o skostniałej strukturze, której jak widać Polacy nie popierają, i nie ma co obwijać w bawełnę, nie chcą jej, a jej liderów nie akceptują.

 • janunia6

  Oceniono 8 razy 4

  Bezideowy aparatczyk Schetyna jest grabarzem PO.

 • billyboy1943

  Oceniono 5 razy 3

  Jeżeli Shrek przegrywa w kolebce PO z mierną STACHOWIAK KILKADZIESIĄT tysięcy to mając odrobinę honoru już powinien usunąc się w niebyt-patrz na wybory na zachodzie!!

 • kmwsm

  Oceniono 9 razy 3

  W Kanadzie szef partii, ktora przegrywa wybory rezygnuje i usuwa sie w cien. ZAWIODL swoich wyborcow. A w wolsce te same dziadki w polityce od urodzenia hehe a w nagrode na koniec Europarlament hehe.

 • norman67

  Oceniono 11 razy 3

  Nie wiem o co chodzi, ale jak ktoś tak walczy o wygraną jakby nie chciał wygrać, to nie jest opozycją.

 • sw.stefan

  Oceniono 11 razy 3

  Teraz będziecie rozmawiać, tego buraka powinniście sprzedać dawno pisowi, a właściwie im dopłacić żeby go wzięli, dla Szydło nadawałby się jak nic na kamień do kiszenia kapusty...

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 6 razy 2

  Szefem zostanie Koziołek Matołek lub Koń Który Mówi.
  Pięęęęknie będzie!

 • piopon

  Oceniono 6 razy 2

  Grzegorzu, wodzu, prowadź nas do kolejnych wielkich Viktorii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX