Sejm nie odrzucił projektu "Stop Pedofilii". Przed budynkiem protesty

Sejm zajmuje się projektem nowelizacji Kodeksu karnego, która umożliwiałaby karanie m.in. nauczycieli prowadzących edukację seksualną. Przed budynkiem - a także w innych miastach Polski - trwa protest przeciwko projektowi.
Zobacz wideo

W środę po południu Sejm nie odrzucił po pierwszym czytaniu projektu nowelizacji Kodeksu karnego. Projekt przygotowała inicjatywa "Stop Pedofilii". Jego celem ma być "zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją". Według wielu opinii zmiany w prawie oznaczają między innymi to, że karze więzienia może podlegać edukacja seksualna. Teraz projektem zajmie się komisja. 

Przed Sejmem protest

Tymczasem przed Sejmem trwa protest przeciwko projektowi. Bierze nim udział kilkaset osób. 

Podobne protesty odbywają się też w innych miastach Polski. 

Kary za edukacje seksualną?

Edukacja seksualna może przestać istnieć. Wszystko przez projekt obywatelski, który popiera Prawo i Sprawiedliwość. Jego twórcy chcą, by karą pozbawienia wolności zagrożone było publiczne propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletnich obcowania płciowego. Sprawdziliśmy, o co chodzi w projekcie "Stop Pedofilii". 

- To jest niesamowity bubel prawny - tak ustawę ocenił w TOK FM Borys Budka z PO.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Sejm nie odrzucił projekt "Stop Pedofilii". Przed budynkiem protesty
Zaloguj się
 • kap_jeden

  Oceniono 3 razy 1

  następna ustawa będzie nazywać się "Stop kradzieży" i będzie karać za propagowanie metod gromadzenia i przechowywania batonów przez nieletnich

 • eski57

  0

  jestem za poważnym nauczaniem o seksualności (dostosowanym do wieku) prowadzonym przez kwalifikowanych nauczycieli - również dlatego by dojrzewający seksualnie potrafili kulturalnie o seksie rozprawiać i mieli świadomość korzystania z przyjemności i rozkoszy jakie seks daje .
  - Sprzeciwiający się nauczaniu i widzące w seksie jakieś zło , To pewnie osoby „zimne”- pozbawione zdolności przeżywania radości z seksu … , a jeżeli wierzą w Boga , to powinni wiedzieć , że ON (Natura) zadbał o ludzkie przyjemności i rozkosze , dając człowiekowi ciągły popęd , gotowość i zdolność do przyjemnego przeżywania i do prokreacji .. . w Przeciwieństwie DO Zwierząt , które TYLKO raz w roku (przeważnie) doznają cieczki ., rui do rozmnażania !
  Młodzież mająca pełną świadomość o seksie i skutkach jego uprawiania , na pewno będzie poważnie i z kulturą traktować Tą – b. poważną sferę życia .

 • rastablaster

  Oceniono 5 razy -1

  Dobrze by było naświetlić te wszystkie NGO od "edukacji seksualnej" przedszkolaków. Skąd leci kaska i dla kogo?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 8 razy -2

  Jesli ktoos ma zamar zyc z oopowiadaniia dzieciom o du... maryni to mowie dosc utrzymywania nierobow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX