PiS stworzy nowe superministerstwo? Szefem ma być Mariusz Kamiński

W planach partii rządzącej jest utworzenie superresortu: Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego, którym miałby zarządzać obecny szef MSWiA Mariusz Kamiński.

O planach utworzenia superministerstwa pisze "Fakt". Dziennik zwraca uwagę, że jest to już kolejne podejście PiS do zrealizowania pomysłu sprzed lat. Wcześniej dwa razy wdrażanie przerywano, teraz jak przekonuje źródło "Faktu", nie ma przeszkód, by powołać nowy resort.

Gazeta podaje, że jego działalność miałaby zacząć się wraz z powołaniem nowego rządu w listopadzie. Według ustaleń "Faktu" Mariusz Kamiński jako szef nowego superurzędu zarządzałby nie tylko Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencją Wywiadu i Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, ale również całym MSWiA, któremu podlega policja, Straż Graniczna czy Służba Ochrony Państwa.

Stworzył CBA i od lat nadzoruje służby specjalne

Mariusz Kamiński od lat jest jedną z najbardziej zaufanych osób w otoczeniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Kamiński był twórcą i szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego w latach 2006-2009. W 2015 r. usłyszał wyrok 3 lat więzienia za nadużycie władzy jako szef CBA w sprawie tzw. afery gruntowej. W 2015 r. został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Od 2015 r. był ministrem koordynatorem służb specjalnych w rządzie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Na  2 miesiące przed wyborami  został ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
PiS stworzy nowe superministerstwo? Szefem ma być Mariusz Kamiński
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 1 raz 1

  Reaktywujcie KBW ! ! ! ! !

 • zorro318

  0

  Juz w przeszlosci bylo - MBP - Ministerstwo Bezpieczenstwa Publicznego, nawet z nazwa sie nie wysilili i nawiazali
  do najlepszych tradycji.

 • bihepi

  Oceniono 2 razy 0

  No tak....
  Człowiek, który wg. PIS-deczek miał być górskim kryształem (Maniek Alfonsiano), okazał się odłamkiem ze starego kufla.
  Teraz trzeba suwerenowi puścić zasłonę dymną, bo suweren, oprócz nieposiadania kamienicy ma jeszcze inny zgryz - nie stać go nawet na wizytę "Pod Świętym Mańkiem".

  Robimy nowy resort - SUPERPSIARNIA.
  Jeśli "zawszedziewica" Kamiński się wykaże, to już nigdy żadne medium w PL nie napisze źle o żadnym przydupasie karzełka, ani o katolskim aktywiście....

 • getz54

  Oceniono 2 razy 0

  Projekt stworzenia nowego ,,superministerstwa,, rzuca więcej światła na problemy Kaczyńskiego po wyborach.
  Zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów do Senatu, gdy stało się jasne, ze PiS utracił w nim większośc, Kaczyński na konferencji prasowej powiedział coś bardzo waznego. ,,Trudno, będziemy musieli teraz rządzic zgodnie z prawem,,
  Z kolei ta wypowiedz tłumaczy tez w jakiś sposób asekurację z przełozeniem obrad Sejmu na ,,po wyborach,, Moim zdaniem stary Sejm miał odwołac kontrowersyjną i skompromitowaną KRS, oddalic od Polski widmo artykułu 7 traktatu unijnego, obcięcie unijnych funduszy, i zamknąc sprawę niepublikowania podpisów poparcia dla niej. Nową KRS miałby wybrac nowy parlament z nowymi, zgłoszonymi równiez przez opozycję sędziami. Nowa KRS miałaby równiez wyrzucic skompromitowanych rzeczników dyscyplinarnych. Zbynio jednak zbytnio się utuczył na głosach wyborców, urósł w siłę, i plan ,,A,, upadł. W planie ,,B,, Kamiński ze swoim ,,supeministerstwerm,, będzie sprawował kontrolę nad szalonym Zbyniem jego prokuratorami, zastępcami i prezesami sądów. Zbyniowi pozostało juz tylko jedno koło, ...... telefon do Banasia.

 • pd2016

  Oceniono 1 raz -1

  Było już superministerstwo - Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, za czasów Stalina i Bieruta...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX