"Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić?". Wojewoda-poseł przypomina o "powołaniu kobiet"

- Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana - mówił podczas konferencji w KUL wojewoda lubelski i poseł-elekt Przemysław Czarnek.
Zobacz wideo

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w środę ruszył Kongres Ruchu "Europa Christi”. Tematem przewodnim spotkania jest "Kościół i państwo w służbie rodziny”. Swój wykład wygłosił m.in. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski i poseł-elekt, który nie od dziś znany jest ze swoich poglądów, wymierzonych w społeczność LGBT. To on mówił o „zboczeniach” i „dewiacjach” w kontekście homoseksualizmu, za co wytoczono mu proces sądowy o zniesławienie. Na KUL odniósł się także do zapaści demograficznej. Jego zdaniem odpowiadają za nią feminizm i to, że kobiety rodzą dzieci dopiero po trzydziestce.

"Idź i pracuj, rób karierę, a dziecko może potem"

Podczas wykładu wojewoda odniósł się m.in. do rodziny, której główną funkcją – jak stwierdził – jest to, by mieć potomstwo. – Zwierzęta to wiedzą, dziki to wiedzą, a my nie wiemy. My zatraciliśmy instynkt samozachowawczy jako gatunek, już nie mówię, jako chrześcijanie – tłumaczy.

W jego ocenie neomarksizm uderzył m.in. w kobiety. – Idź i pracuj, jeździj na traktorze, na kombajnie, ucz się, rób karierę. Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Pierwsze dziecko rodzi się nie w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat. Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana – grzmiał z mównicy Przemysław Czarnek.

"Zawsze będę przeciwnikiem promocji zboczeń i żaden rektor mi tego nie zabroni"

Wojewoda i poseł-elekt z PiS  podczas swojego wystąpienia odniósł się także do wypowiedzi kilku księży profesorów z KUL, którzy skrytykowali arcybiskupa Marka Jędraszewskiego za jego słowa o "tęczowej zarazie". – Na antenie lewackiej telewizji, szydzącej z nauczania Kościoła, szydzącej z wiary żądają przeprosin od arcybiskupa za to, że nazwał rzeczy po imieniu. Gdzie są ci księża? Na pewno nie w Kościele – ocenił Czarnek. 

Wojewoda skrytykował też stanowisko prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich "w sprawie zachowania podstawowych wartości w debacie publicznej". W uchwale rektorzy odnieśli się m.in. do nazywania osób LGBT "zarazą”. "Powinniśmy dawać wzór powściągliwości w użyciu języka – język nie może ranić. Użycie słowa "zaraza” już sprowokowało do "odkażania” miast. Apelujemy, by obie strony nie podsycały dalej napięć" – napisano w stanowisku. Rektorzy podkreślili też, że używanie takiego języka nie przystoi nauczycielom akademickim i że za tego typu słowa powinny być bezwarunkowo wszczynane postępowania dyscyplinarne.

Jednak zdaniem Czarnka takie stanowisko to przykład wejścia neomarksizmu na uczelnie. Przekonywał, że – jako nauczyciel akademicki, wykładowca prawa na KUL – nie ma zamiaru milczeć. – Zawsze będę przeciwnikiem promocji zboczeń, dewiacji i wynaturzeń. I żaden rektor, i żadna Konferencja Rektorów Szkół Wyższych mi tego nie zabroni. Weszli w uniwersytety, weszli w nauczanie, weszli w szkoły i zaczynają burzyć podstawową tkankę społeczeństwa, jaką jest rodzina – stwierdził.

Przemysław Czarnek w wykładzie na KUL mówił też o tym, że "nie istnieje coś takiego w przyrodzie jak małżeństwo homoseksualne". – To jest dokładnie jak kałuża sucha albo morze suche. Albo jest kałuża, albo jej nie ma. Jak nie ma wody, to już nie jest kałuża. I tak samo jest małżeństwem. To związek kobiety i mężczyzny – przekonuje nowy poseł PiS. I dodaje, że jeśli państwo na to pozwoli, "żniwo będzie przepotężne i straszne".

Apel o zakaz organizowania marszy równości

Podczas kongresu przemawiał także lubelski radny Tomasz Pitucha, doradca wojewody do spraw rodziny.  Apelował, by wprowadzić takie przepisy, które zakazałyby organizowania w Polsce Marszów Równości, zwanych przez niego "homoparadami".

Organizatorów i uczestników marszów nazwał "bojówkami". - Te bojówki, które próbują spacyfikować wszelką krytykę i wszelką prawdę, głoszoną w stosunku do tego, co reprezentują, z jednej strony uparcie bronią hasła "Wolność, równość, tolerancja", a już za chwilę na sztandarach niosą coś innego - dowodził Pitucha. Przywołał przy tym baner, który pojawił się na lubelskim Marszu Równości z hasłem "Wielka promocja homoseksualizmu". Tyle tylko, że baner był ironicznym nawiązaniem do słów... samego Tomasza Pituchy. To on przed rokiem napisał na FB, że Marsz Równości promuje homoseksualizm i pedofilię. Został oskarżony o zniesławienie. Przegrał, ale od wyroku się odwołał i czeka na rozprawę apelacyjną. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (254)
Wojewoda lubelski wini feminizm za zapaść demograficzną. ?Idź i pracuj, ucz się, a dziecko może potem?
Zaloguj się
 • apolis

  Oceniono 61 razy 61

  A może poseł-elekt zamieszkałby tam, gdzie dziki i zająłby się ryciem w żołędziach...?

 • musa-kusa

  Oceniono 56 razy 50

  "nie istnieje coś takiego w przyrodzie jak małżeństwo homoseksualne"
  Mój Reksio uważa, że małżeństw hetero w przyrodzie też nie ma :)

 • felicjan.dulski

  Oceniono 47 razy 45

  Dalej posyłajcie dzieci na religię, do komunii, bierzmowania, zawierajcie śluby konkordatowe!
  Tylko, kuuu...na, nie narzekajcie!

 • geraldine2015

  Oceniono 42 razy 38

  Jeszcze jeden debil ze wschodu. Mentalnie Azja.

 • wolak007

  Oceniono 34 razy 32

  Widzicie i słyszycie kobiety, glosowanie na tę partię reżimową to ślepy zaułek inteligencji...

 • marudna.maruda

  Oceniono 31 razy 29

  Jakże naukowa ta konferencja, ileż spędzeni studenci pierwszego roku z niej wyniosą wartości. Po takich wykładach będą każde badanie zaczynać od różańca.... Gorzej, jak im się trafi jaki niewierny albo jeszcze gorsze nieszczęście, osoba z grupy LGBT. Takich to wojewoda- poseł od razu by w izolatkach zamykał.

 • habib78

  Oceniono 29 razy 27

  1. spoko gościu bierz tacierzyński na każde dziecko, dlaczego nie? po kiego wała Ci kariera?
  2. Jakim cudem Kobiety mogą popierać PiS?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX