Joanna Scheuring-Wielgus: Mamy takiego swojego ks. Jankowskiego teraz, w naszych czasach

Joanna Scheuring-Wielgus zapowiedziała w TOK FM, że powoła specjalny zespół parlamentarny, który będzie zajmować sie Kościołem. - Nie tylko pedofilią, ale również finansami. Udało mi się już wyciągnąć bardzo dużo informacji z samorządów, ze spółek Skarbu Państwa, na temat tego, ile tak naprawdę Kościół pieniędzy bierze z naszych podatków - podkreśłiła.
Zobacz wideo

Piotr Kraśko, gospodarz Poranka Radia TOK FM pytał posłankę Joannę Scheuring-Wielgus, co dzieje się z raportem na temat pedofilii w polskim Kościele, który przekazała papieżowi Franciszkowi kilka miesięcy temu. - Raport został przekazany do dziennikarzy na całym świecie. Po tamtym czasie mam kontakt z biskupem Charlesem Scicluną - osobą, która w Kongregacji Nauki Wiary zajmuje się tymi kwestiami - i przesyłam mu informacje na temat tego, co się dzieje w Polsce. Powstała też książka Radosława Grucy pt. "Hipokryzja", która pokazuje mechanizmy współpracy polityków z Kościołem i ukrywania pedofilii - wymieniała.  

Dodała także, że "mamy takiego swojego Jankowskiego teraz, w naszych czasach". - To jest ksiądz Dymer ze Szczecina, który ma powiązania ze wszystkimi politykami, od prawa po Platformę Obywatelską, a który robi rzeczy niewyobrażalne, jeśli chodzi o przestępstwa seksualne. Jest cały czas kryty przez władzę, przez polityków, przez biznesmenów ze Szczecina. Musimy o tym mówić - zaznaczyła. O sprawie duchownego pisała także szczecińska "Gazeta Wyborcza". Jak informuje dziennik, prokuratura wszczynała śledztwa dwukrotnie. Oba zostały umorzone. Także kilkuletni proces, do którego w końcu doszło zakończył się uniewinnieniem duchownego.

Posłanka złożyła też na antenie TOK FM deklarację. - Mogę zagwarantować, że to będzie jeden z głównych tematów, którymi się zajmę. Powołam zespół parlamentarny, który będzie zajmować się stricte Kościołem. Nie tylko pedofilią, ale również finansami. Udało mi się już wyciągnąć bardzo dużo informacji z samorządów, ze spółek Skarbu Państwa, na temat tego, ile tak naprawdę Kościół pieniędzy bierze z naszych podatków. To są niewyobrażalne sumy - mówiła, podkreślają, że jej celem jest pokazanie, że Kościół jest jedną z  najbogatszych instytucji.

18 proc. rodziców nie rozmawia z dziećmi na temat edukacji seksualnej

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus nie ma wątpliwości, jak groźne są przepisy, które przewidują nawet karę więzienia za edukację seksualną. To ona apelowała we wtorek w Sejmie, by odrzucić obywatelski projekt, który zawiera kontrowersyjne przepisy. Jak mówiła w Poranku Radia TOK FM, statystyki jednoznacznie pokazują, jak bardzo potrzebna jest w Polsce edukacja seksualna. 

- Badania przeprowadzane przez Instytut Badań Edukacyjnych pokazują, że tylko niecałe 18 procent rodziców w ogóle podejmuje jakiekolwiek rozmowy z dziećmi na temat edukacji seksualnej. Wielu rodziców nie przeprowadza takich rozmów - podkreśliła. Posłanka dodała, że woli, aby dzieci, które nie mają zaufania do swoich rodziców, nie korzystały z tego, co jest w internecie, tylko żeby miały edukację seksualną w szkole. - Żeby fachowcy powiedzieli im jak się chronić, jak się zabezpieczać, jak zwracać uwagę na przemoc seksualną - wymieniała polityczka, która w zakończonej kadencji Sejmu reprezentowała Teraz!, a w nowym będzie posłanką Lewicy.

Jej zdaniem to właśnie edukacja seksualna jest "kołem ratunkowym, które ma chronić dzieci przed niebezpieczeństwem". - To, że ktoś próbuje wmówić nam, że edukacja seksualna równa się pedofilii, to wyrządza nam wszystkim straszną rzecz - mówiła, zaznaczając, że z uzasadnienia projektu dowiadujemy się, że zmiana prawa ma chronić przed demoralizacją i deprawacją. -  Gdzie ona jest ta deprawacja i seksualizacja? - zastanawiała się posłanka. 

Rozmówczyni Piotra Kraśki zwróciła też uwagę na organizacje, które tworzą tego typu projekty. - One związane są z organizacjami, które finansowane są przez Kreml. Ordo Iuris jest przecież organizacją, która próbuje wejść do wielu instytucji europejskich, do wielu instytucji państwowych i mydlić ludziom oczy - stwierdziła. I podkreśliła, że jest to jedna z rzeczy, którymi będzie chciała mówić publicznie w przyszłym Sejmie, bo "jest to zagrożenie, na które na razie nikt nie zwraca uwagi". 

Rozmowy posłuchasz też na telefonie dzięki aplikacji TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (194)
Joanna Scheuring-Wielgus: Mamy takiego swojego ks. Jankowskiego teraz, w naszych czasach
Zaloguj się
 • gebe14

  Oceniono 55 razy 39

  niech prawicowcy zapytają ile lat ma dziewczyna która urodziła wnuka szydło. jej syn ksiądz ma dziecko z małolatą

 • czechy11

  Oceniono 37 razy 29

  Gdxie można składać gratulacje Krulowej Europy Beci oraz jej 16 letnie synowej z powodu nadchodzących narodzin potomka?😂😂😂

 • czechy11

  Oceniono 33 razy 27

  Brawo. Wyciągać brudy czarnej zarazy na wierzch. W szczególności docierać fo ludzi ile kasy biorą. Obrazować to nie mówić ile to złotych tylko ile szkół moznaby za to zbudować itd

 • marudna.maruda

  Oceniono 37 razy 27

  To jest udawanie, że seksualnej sfery życia człowieka nie ma, więc edukowanie jest zbędne. Protestujący uważają, że jak się w szkole o seksie porozmawia, to od razu po lekcji dzieci pójdą na zajęcia praktyczne w pobliskie zarośla. Nie zauważają, że to nie działa w przypadku religii- po naukach księdza dzieciarnia nie leci do kościoła.
  Niegdyś, gdy szkoła nie poruszała tematu seksu, starsi koledzy edukowali młodszych, bo większość rodziców (zresztą do dzisiaj) na ten temat ze swoimi pociechami nie rozmawia. Teraz do koleżeńskiego uświadamiana doszedł internet. Wielu nastolatków o technikach seksualnych wie więcej, niż ich rodzice. W edukacji seksualnej chodzi o nauczenie szacunku do własnego ciała, uświadomienia, że są zachowania, do których trzeba dorosnąć, że istnieje zły dotyk i jak się przed nim bronić, że po pierwszym razie można zajść w ciążę, że kalendarzyk małżeński zawodny jest.... Ale po co taka edukacja, skoro prezes ma inny plan??

 • Radek Musiol

  Oceniono 31 razy 25

  Właśnie znalazłem link odnośnie pana Dymera. Wystarczy w Google poszukać.
  Ta cała czarna zaraza jest przekleństwem dla Polski.

 • janbar22

  Oceniono 31 razy 25

  My, tu w Szczecinie x. Dymera znamy od lat 90tych.
  Wszyscy wiedzą co i jak.
  Wybuch afery w roku bodaj 2006 nawet nim nie zachwiał, taką ma pozycję w mieście. Podkreślam, w MIEŚCIE, nie tylko w Kościele.

 • Andrzej Garlicki

  Oceniono 24 razy 22

  Do dziś pamiętam wydarzenie, które miało miejsce krótko po mojej przeprowadzce na wieś. Siedemnastoletnia dziewczyna dowiedziała się, że jest w ciąży. Była całkowicie zaskoczona - "przecież nie całowałam się z żadnym chłopakiem. Mama ostrzegała mnie, żebym nie całowała się, bo od tego zachodzi się w ciążę". Takie są skutki braku edukacji seksualnej. Oczywiście było to kilkanaście lat temu, teraz w internecie młodzież edukuje się sama, tyle że na najprymitywniejszych wzorcach.

 • lipcowakobieta

  Oceniono 22 razy 22

  Czy to prawda, że B.szydlo zostala babcią od swojego syna ksiedza tymka? bo takie sluchy do mnie dotrly. Niby jest na urlopie rocznym, ale to dziecko ma z 16-latka. Czy to prawda?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX