Kantar: Kidawa-Błońska najtrudniejszym rywalem Dudy w ewentualnej II turze wyborów prezydenckich

Najtrudniejszym rywalem dla Andrzeja Dudy w ewentualnej drugiej turze wyborów prezydenckich byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska - wynika z sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Na najwyższe poparcie obecny prezydent mógłby liczyć w przypadku starcia z Robertem Biedroniem.
Zobacz wideo

Gdyby w ewentualnej drugiej turze wyborów prezydenckich wzięli udział Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska, obecny prezydent mógłby liczyć na głosy 48 proc. badanych. Głosowanie na Kidawę-Błońską zadeklarowało w takim pojedynku 42 proc. respondentów. Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem" udzieliło 10 proc. ankietowanych.

W przypadku starcia w II turze wyborów prezydenckich z byłym premierem Donaldem Tuskiem obecny prezydent mógłby liczyć na poparcie 51 proc.; na byłego premiera, byłego lidera PO chce głosować w takim wypadku 40 proc. respondentów. Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem" udzieliło 9 proc. badanych.

W starciu z liderem Wiosny Andrzej Duda mógłby liczyć na głosy 56 proc. wyborców, a Robert Biedroń - 35 proc. Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem" udzieliło 9 proc. ankietowanych.

W wypadku pojedynku z przewodniczącym PSL Andrzej Duda mógłby otrzymać 53 proc. głosów. Za Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem opowiedziałoby się 38 proc. wyborców. Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem" udzieliło 9 proc. badanych.

W przypadku starcia z Rafałem Trzaskowskim Andrzej Duda może liczyć na poparcie na poziomie 52 proc. Chęć głosowania na prezydenta Warszawy wyraziło 37 proc. ankietowanych. Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem" udzieliło 11 procent pytanych.

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 17-18 października 2019 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie Polaków w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1502 osoby. Możliwy błąd pomiaru: 3 procent.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Kantar: Kidawa-Błońska najtrudniejszym rywalem Dudy w ewentualnej II turze wyborów prezydenckich
Zaloguj się
 • przyganiacz

  Oceniono 1 raz 1

  Kantar: Kidawa-Błońska najtrudniejszym rywalem Dudy w ewentualnej II turze wyborów prezydenckich

  A skąd wiadomo, że będzie druga tura? Dudę może spotkać już w pierwszej coś podobnego, czego doświadczył
  w wyborach do Sejmu prezes Kaczyński...

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 7 razy 1

  Polska Maliniakami stoi. Polakom podoba się klęcznik uśmiechnięty, religiant, awansiarz społeczny, którego ominął awans kulturalny, a zawodowy nie był na tyle imponujący, by nie zostać politykiem. Cepelia peerelowska przy tym wszystkim, to wyszukany sposób epatowania kulturą polską.
  Tutaj jest tak jak jest, ponieważ społeczeństwo jest takie, a nie inne.
  Dlatego, każdy jeden kraj zachodni zawsze będzie nas cywilizacyjnie wyprzedzał, choćbyśmy się darli cały czas, że to właśnie my jesteśmy wzorem dla innych.

 • chri-s48

  0

  Podobno według sondaży Adrian wygrywa, ale własne gorzkie żale na fujarce. Już dzielą skórę na nieupolowanym byku. A kończy się to zwykle jednym wielkim zawodem. Tak ,że Adrian może stawać śmiało w szranki ,jestem pewien że wygra pani Małgorzata - jest poza tym tendencja do obejmowania stanowisk prezydenckich w Europie przez kobiety , tak że życzę szczęścia i na pewno będzie pani miała mój głos - Adrian za każdym przemówieniem, po odtwarzaniu Mussoliniego stracił już dawno świeżość, po prostu przestał być apetyczny

 • liwia01

  0

  Nie ma słowa rywalka? Ta pani jest ukrytym facetem?

 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 4 razy 0

  PAD pajacujący w każdych okolicznościach jest tylko prezydentem pisowskiej gromady. Ma tylko poparcie części społeczeństwa - czas ,aby wypadł z Pałacu Namiestnikowskiego.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Wszystko jest mozliwe TVN azi po lesnych urodzinach Adiego na ostatniej prostej wyborow pompowala bardzo prorynkowych nazistow z Konfederacji, co sie nie da zrobic, jak sie da zrobic.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 6 razy 0

  P.S. Zapomnieli zapytać na kogo by głosowano, gdyby do wyboru był Adrian i jakiś nieznany facet z brazylijskiej dżungli, zaopatrzony w teczkę z "wielkimi tajemnicami".
  Już takie rzeczy przerabialiśmy.
  Wygrał co prawda Wałęsa, który sypał swoimi "mądrościami" ale wcześniej z jakimś nieznanym dupkiem przegrał Mazowiecki. Mazowiecki - chadek w sumie i przyzwoity człowiek. W katolickim ponoć społeczeństwie, taki powinien mieć największe poparcie. Zwyciężyła jednak głupota, prowincja umysłowa.
  I dziś też zwycięża. Jutro, pojutrze też zwycięży.
  Jesteśmy w tej materii potęgą od kilkuset lat. Jesteśmy po prostu najlepsi.
  Nikt nam nie zagraża. Zdystansowaliśmy wszystkich.

 • marudna.maruda

  Oceniono 5 razy -1

  Czy jest nadzieja, że przed wyborami prezydenckimi opozycja pójdzie po rozum o głowy i stanie murem za jednym silnym kandydatem? Może udałoby się wybrać prezydenta samodzielnego, a nie sterowalnego, niezbędnego tylko do podpisywania dokumentów i do tworzenia memów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX