Andrzej Duda: Nie wybieram się na emeryturę. Prezydent zapewnia, że nie boi się walki z Donaldem Tuskiem o reelekcję

Ktoś, kto czegokolwiek czy kogokolwiek się boi, nie może być prezydentem - mówi prezydent Andrzej Duda, pytany o ewentualną rywalizację z Donaldem Tuskiem w przyszłorocznych wyborach.
Zobacz wideo

Andrzej Duda pytany, czy jest przesądzone, że będzie starał się o reelekcję, powiedział: "Jestem względnie młodym człowiekiem i nie wybieram się jeszcze na emeryturę". Na uwagę, że po stronie opozycyjnej ruszyły próby wyłonienia kontrkandydata dla niego w wyborach prezydenckich, Andrzej Duda zaznaczył, że spokojnie przygląda się tym działaniom, a każde ugrupowanie będzie podejmować w tej sprawie decyzję we własnym zakresie, biorąc pod uwagę swoje interesy.

Pytany, czy rywalizacja z kobietą byłaby inna, prezydent odparł: "nie sądzę". Dopytywany, czy obawiałby się rywalizacji z Donaldem Tuskiem, Andrzej Duda stwierdził, że "ktoś, kto czegokolwiek czy kogokolwiek się boi, nie może być Prezydentem RP".

Andrzej Duda, pytany o słowa Tuska, że nadchodzące wybory prezydenckie będą miały strategiczne znaczenie, podkreślił, że jeśli zmiany realizowane przez obecny rząd mają być kontynuowane, podobnie jak jego zobowiązania, które on sam uważa za korzystne społecznie, to "bardzo ważne jest sprawowanie urzędu przez takiego prezydenta, który chce je realizować". 

Prezydenta spytano też, czy dostrzega "drżenia w obozie władzy związane z walkami frakcyjnymi, np. to, co dzieje się na linii Jarosław Kaczyński - Zbigniew Ziobro"; dopytywano go, czy widzi jakieś związane z tym zagrożenia. Andrzej Duda zauważył, że Zjednoczona Prawica liczy 235 posłów, z których każdy ma swoje ambicje i plany polityczne. "To normalne. To wszystko trzeba pogodzić. Muszą to sobie poukładać" - ocenił.

"Za chwilę" sztab Dudy

Z kolei Joachim Brudziński, który był szefem sztabu PiS na czas wyborów parlamentarnych, mówił w TVP Info, że każda profesjonalna partia rozpoczyna kolejną kampanię na drugi dzień po wyborach. - My już jesteśmy na rozbiegu kampanii prezydenckiej, a co za tym idzie, będziemy za chwilę ogłaszali skład sztabu, oczywiście w porozumieniu z panem prezydentem Andrzejem Dudą, który - nie jest chyba dla nikogo żadną tajemnica - jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta kolejnej kadencji - zapowiedział Brudziński.

Jak zaznaczył, decyzje personalne głównie leżą po stronie Andrzej Dudy. - Oczywiście to zaplecze polityczne, jakim jest szeroko rozumiana Zjednoczona Prawica, a w głównej mierze Prawo i Sprawiedliwość, też pewno będzie odzwierciedlone w tym składzie personalnym - dodał polityk.

Brudziński stwierdził, że najgorsze, co może się przytrafić sztabowcom i tym, którzy popierają reelekcję Andrzeja Dudy, to przekonanie, że nie ma z kim przegrać. - Zawsze jest z kim przegrać i dlatego trzeba być zmobilizowanym i trzeba pokornie podchodzić do Polaków, bo oni mają swój rozum- podkreślił. - Tej pokory na pewno nam nie zabraknie - zapewnił.

W 2015 roku na czele sztabu wyborczego Andrzeja Dudy stała Beata Szydło, była premier, obecnie europosłanka PiS.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
Andrzej Duda: Ktoś, kto czegokolwiek czy kogokolwiek się boi, nie może być prezydentem
Zaloguj się
 • eski57

  Oceniono 1 raz 1

  - Wszystko w dłoniach Kobiet ! Jeżeli zmobilizują się Solidarnie i NIE postawią X-a przy nazwisku Andrzej Duda , to „święty boże NIE pomoże” , bo może uzyskać najwyżej 35 %.
  - Kobiety – rodzicielki i ich rodziny mają świadomość , co znaczy być zmuszoną do rodzenia zniekształconego płodu – dziecka potworka , a TO Je może spotkać , bo prezydent A. Duda podjął zobowiązanie wobec o. Rydzyka , że Ustawę o Zakazie Aborcji podpisze ! - Biznes antyaborcyjny jest na pewno usatysfakcjonowany TĄ wypowiedzią !

 • bihepi

  Oceniono 5 razy 1

  "Andrzej Duda: Nie wybieram się na emeryturę..."
  To może chociaż na narty byś skoczył?

 • 1627cd1410

  Oceniono 5 razy 1

  ty boisz się wszystkiego doopku.. zwłaszcza homokociarza.

 • getz54

  Oceniono 4 razy 0

  Brakuje mi wyobrazni do czego ta pacynka moze byc jeszcze zdolna. Jego własny projekt referendum konstytucyjnego klapa totalna, weta do ustawy o sądach, porazka intelektualna, pacynka wykonała jedynie polecenie z Nowogrodzkiej, zero samodzielności, próby skorzystania z mózgu. To pacynka wręczyła nominację Banasiowi na ministra finansów, bo takie polecenie dostała z Nowogrodzkiej. Pacynka równiez wręczała nominacje dla sędziów dublerów w TK i SN. Samodzielnie Dudek chyba tylko nawiązywał romanse na czatach internetowych z nieletnimi gimnazjalistkami ,,tłustą foczką,, ,,leśnym ruchadłem,, ,,seba sra do chleba,, jak to zbok. Od lat próbuje załatwic jakąs pracę dla Szczerskiego, wszędzie pokazują mu fucka, NATO, Unia, pozostało mu juz ostatnie koło, telefon do Banasia. Adrian Dudek znany jest wyłącznie z ,,ucha prezesa,, i płomiennych wystąpień w kościołach, na cmentarzach, pod pomnikami. Wzrusza się wtedy własnym wzruszeniem, manifestuje siłę i niezłomnośc, by tydzień pózniej zrobic sobie selfie zbiurkiem prezydenta Trumpa i zabrac ,,na szczęście,, jego chiński cieńkopis, którym podpisał umowę na samoloty. Dudek to jest jedno wielkie pasmo wstydu dla Polski. Nieuk, serwilista, megaloman. Ale tacy są jego wyborcy i jest ich na nasze nieszczęście więcej, więc moze spoko myślec o kolejnej kadencji. Przezyje jakoś to.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX