Władysław Frasyniuk: Schetyna jest tak podobny do Kaczyńskiego, że aż trudno znaleźć różnicę

Władysław Frasyniuk jest rozczarowany opozycją i jej ostatnią kampanią wyborczą. Były działacz opozycji w PRL nie szczędził krytyki Grzegorzowi Schetynie.
Zobacz wideo

Według Władysława Frasyniuka, byłego działacza opozycji PRL, kampania wyborcza Koalicji Obywatelskiego pozostawiała wiele do życzenia. - Szlag mnie trafiał, jak na to patrzyłem. Nawet wiem dokładnie, kiedy przestał funkcjonować sztab wyborczy. To data, kiedy Krzysztof Brejza został ogłoszony jako kandydat do Senatu, a nie do Sejmu. To był koniec, kompletnie niezrozumiała decyzja. Brezja został wyrzucony na margines życia politycznego – mówił Frasyniuk w TOK FM. 

Jak podkreślał gość Mikołaja Lizuta, Grzegorz Schetyna to obecnie "idealny lider PO dla wszystkich innych partii". - Jest tak podobny do Kaczyńskiego, że aż trudno znaleźć różnicę. Nawet sposób zarządzania partią jest ten sam. Jednak Kaczyński ma tę przewagę, że snuje opowieść o Polsce swoich marzeń. Jego siłą jest też to, że przyciąga media – ocenił Władysław Frasyniuk. Przyznał, że w ostatnich dniach kampanii to szef PiS budował przesłanie i rozmawiał z wyborcami. - Nawet jak postanowił się schować, to zrobił to skutecznie. Schetyna tylko na niby skrył się za Małgorzatą Kidawą-Błońską – uważa jeden z liderów podziemnej 'S" z czasów stanu wojennego. Jak stwierdził, przewodniczący PO potraktował wicemarszałek Sejmu "instrumentalnie". - Nie dał jej szans zaistnieć jako samodzielny podmiot. Ona też pokazała, że nie ma siły i temperamentu, żeby stać się liderem – ocenił Władysław Frasyniuk. 

Władysław Frasyniuk mówił też o obniżaniu "poprzeczki standardów w polityce". - Cieszą się, że Kidawa-Błońska dostała 400 tys. głosów w Warszawie. Gdyby Schetyna startował w stolicy, to dostałby pewnie 300 tys. Jednak na ten sukces pracowała Olga Tokarczuk, celebryci czy raperzy, którzy docierali do ludzi ze swoim przekazem. Nie znam żadnego porywającego zdania pani Kidawy-Błońskiej – podsumował rozmówca Mikołaja Lizuta.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (58)
Frasyniuk: Schetyna jest tak podobny do Kaczyńskiego, że aż trudno znaleźć różnicę
Zaloguj się
 • cmochall

  Oceniono 13 razy 9

  Brawo! Tylko to nadal nie dociera do Pana Schetyny . On nadal dopina listy i jest zadowolony, bo nie ma to jak byc w Opozycji-klawe zycie .

 • serenita123

  Oceniono 9 razy 5

  różnie są zasadnicze: jest mniej skuteczny, mniej finezyjny i bardziej tępy.

 • marudna.maruda

  Oceniono 11 razy 5

  Rzeczywiście, Schetyna jak Kaczyński, krytyki nie przyjmuje i upiera się przy swoim. Tyle podobieństw. Kaczyński jest bardziej zdesperowany, wie, że utrata władzy może być dla niego osobiście bardzo bolesna. Schetynie chodzi tylko o trwanie, nawet w roli opozycji, ale na czele PO on, bo nie ma nikogo lepszego i skuteczniejszego. Impregnowany na sugestie i wyraźnie formułowane zarzuty, na prośby o usunięcie się z pozycji przewodniczącego, choć chyba ma świadomość, że zawalił przedwyborczą robotę. Jeżeli nie ma tej świadomości, tym gorzej...

 • Wies Kwiec

  Oceniono 9 razy 3

  Schetyna to dupek. Ale jego poplecznicy, sługusy z PO to szmaciarze. W tym roku pierwszy raz zaglosowałem na kogoś innego niż PO. Właśnie przez Schetynę i jego kolesi.

 • saves

  Oceniono 9 razy 3

  Grzesio się schował na kilka dni, ale lemingi uwierzyły, że przekazał ster.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 2

  tasmy tasmy tasmy, ja przypomne co sie stal gdy hajlujacy dzialacz z Dolnego Slaska wygral ze Schetyna w lokalnych wyborach, to partia wladzy dla wladzy i ochrony postpeerelowskiego polswiatka ciemnych interesow.

 • tulius

  Oceniono 8 razy 2

  "na ten sukces pracowała Olga Tokarczuk, celebryci czy raperzy, którzy docierali do ludzi ze swoim przekazem. Nie znam żadnego porywającego zdania pani Kidawy-Błońskiej – podsumował"

  cała PO, najbardziej przereklamowany produkt w historii polskiej polityki, główna siła tej pożal się Boże partyjki bierze się z poparcia "zaprzyjaźnionych" mediów i celebrytów, gdyby tak dorwali się do władzy i Kidawa została premierem byłaby katastrofa

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 12 razy 2

  No tak. Cała Platforma powinna w te pędy przylecieć do Pana Frasyniuka i prosić żeby to on poprowadził opozycję. Wodzu, prowadź na Nowogrodzką!

 • pumpernik

  Oceniono 3 razy 1

  Gdyby w PO było kilku ludzi z jajami dawno Schetyna byłby wykopany,
  ale tam są same Kidawy, więc będzie tak jak jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX