Figura św. Michała Archanioła na początek. Jak ludzie Macierewicza zaprowadzili "dobrą zmianę" w zbrojeniowej spółce

"Na początek zwolniono doświadczonego prezesa. Później spółka wpadła w kłopoty finansowe, produkując dla armii ubrania, które nie trzymały norm, i hełmy, które można było przestrzelić. Zaczęła się karuzela kadrowa z synem Mariana Banasia w tle" - tak "Wyborcza" opisuje zmiany, jakie za PiS dotknęły spółkę Maskpol.

Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego "Maskpol" S.A. działa od lat 60. ubiegłego wieku. Obecnie jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. "Wyborcza" przyjrzała się temu, jak spółka działa za czasów Prawa i Sprawiedliwości.

Zmiany zaczęły się błyskawicznie po tym, jak ministrem obrony został Antoni Macierewicz

Na dziedzińcu państwowej spółki zbrojeniowej stoi figura św. Michała Archanioła. "Pojawiła się tu razem z 'dobrą zmianą' i karuzelą kadrową rozpoczętą przez PiS. Czy ma być to tajna broń? Symbol anielskiej opieki nad spółką produkującą dla wojska? Nie wiadomo. Pytani o figurę pracownicy firmy wzruszają ramionami, twierdząc, że nie rozumieją, dlaczego pieniądze firmy idą na takie rzeczy" - czytamy w "Wyborczej".

Jak podsumowuje "GW" nowe porządki w spółce zbrojeniowej: "Na początek zwolniono doświadczonego prezesa. Później spółka wpadła w kłopoty finansowe, produkując dla armii ubrania, które nie trzymały norm, i hełmy, które można było przestrzelić. Zaczęła się karuzela kadrowa z synem Mariana Banasia w tle". Bo syn kontrowersyjnego prezesa NIK kierował Maskpolem. Przez zaledwie kilka miesięcy, przed przejściem do kolejnej państwowej spółki. 

"Dobra zmiana" w firmie szybko przyniosła spółce kłopoty. "Maskpol pod kierownictwem ludzi Macierewicza miał utracić płynność finansową w listopadzie 2018 roku" - podkreśla "GW". 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
Figura św. Michała Archanioła na początek. Jak ludzie Macierewicza zaprowadzili "dobrą zmianę" w zbrojeniowej spółce
Zaloguj się
 • kumpel_ciorana

  Oceniono 3 razy 3

  Gdy przyjrzec sie karierze Macierewicza od 89' jest one wypelniona rozwalaniem tego za co sie bierze. Przyklad 01: rozsadzenie Polskiego wywiadu od srodka (sprawa WSI) i osmieszenie go na arenie miedzynarodowej (Macierewicz opublikowal wowczas liste osob wspolpracujacych z wywiadem). Przyklad 02: zatrzymanie zakupu smiglowcow dla wojska. Wojsko do dzis nie dostalo nic w zamian. Przyklad 03: obsadzenie na waznym, panstwowym stanowisku Misiewicza, czlowieka-parodie, zalosnego karierowicza o zadnej wiedzy na temat strategii obronnych, sytuacji na swiecie, wojskowosci. Dal mu jeszcze medal. Przyklad 04: manipulacje i klamstwa wokol katastrofy smolenskiej. Jego 'sledzctwo' wysysa pieniadze z budzetu ale z niczym nie przychodzi. Takich glupawych i szkodliwych dzialan Macierewicza jest wiecej a on nadal pozostaje bezkarny i sobie rozpiepsza to i tamto. Co ma na Kaczynskiego, ze nikt go nie rusza?

 • martianenvoy

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli zadanie z Kremla wykonane. Maciarenko dostanie nagrodę.

 • marudna.maruda

  Oceniono 2 razy 2

  A bo to coś nowego? Jak się obsadza intratne stanowiska "fachowcami" i "ekspertami", to trudno oczekiwać innych efektów. Ktoś za to odpowie? Póki co bohaterowie wszystkich mocno kontrowersyjnych poczynań mają się dobrze, a elektorat nadal ich wybiera.

 • telmig53

  0

  Nie ma takiego wiatru, który przegoni smród po Macierewiczu :-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX