Andrzej Duda w TV Trwam zapowiada podpisanie bardziej restrykcyjnej ustawy aborcyjnej

Zawsze deklarowałem, że jeżeli do mnie trafi ustawa, która likwiduje eugeniczną przesłankę zabiegu usunięcia ciąży, to ja z całą pewnością taką ustawę podpiszę - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda.
Zobacz wideo

Duda podczas rozmowy w TV Trwam był pytany m.in. o kwestię aborcji i likwidacji przesłanki eugenicznej do jej przeprowadzenia. "Moje stanowisko w tej sprawie jest jednoznaczne i ono się w ogóle nie zmieniło, jest cały czas takie samo. Brałem udziałem w marszach jako zwolennik ochrony życia, zawsze deklarowałem się jako zwolennik ochrony życia, jestem zwolennikiem ochrony życia" - odpowiedział prezydent.

"Mam dzisiaj tę specyficzną rolę, jaką jest rola i służba prezydenta Rzeczypospolitej i muszę patrzeć na państwo i na społeczeństwo jako całość, bo to jest mój obowiązek, natomiast mam także i swoje przekonania. Jestem pewien, że wspieranie rodziny, że wspieranie rozwoju dzieci i tworzenie jak najlepszej sytuacji demograficznej jest najważniejszym zadaniem władz państwowych. Z tego punktu widzenia ochrona życia jest jednym z elementów bardzo, bardzo ważnych. Zawsze deklarowałem, że jeżeli do mnie trafi ustawa, która likwiduje tę eugeniczną przesłankę zabiegu usunięcia ciąży, to ja z całą pewnością taką ustawę podpiszę" - zadeklarował.

Prezydent był również pytany o kwestię edukacji seksualnej w szkołach w kontekście "Tęczowego pi±tku", czyli akcji, która została zainicjowana przez Kampanię Przeciw Homofobii, a która planowana jest na 25 października. Jej celem jest wsparcie młodzieży LGBT.

Duda podkreślił, że rodzina to podstawowa komórka społeczna. "Rodzina stanowi absolutny fundament społeczeństwa. Nie będzie rodziny, zostanie zniszczona rodzina - nie będzie narodu, nie będzie Polski. Więc dla mnie jasną sprawą jest, że rodzina ma znaczenie fundamentalne i musi być wspierana przez państwo, zasługuje na taką wszechstronną opiekę ze strony państwa. Cieszę się, że w tej chwili realizowana jest taka polityka, która właśnie to wspiera, broni rodziny, chroni ją, wspiera ją - to jest dla mnie bardzo istotne, ja w takiej polityce chce uczestniczyć" - mówił prezydent.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Andrzej Duda w TV Trwam zapowiada podpisanie bardziej restrykcyjnej ustawy aborcyjnej
Zaloguj się
 • liwia01

  Oceniono 10 razy 6

  Taki Duda to ma dobrze.Nie urodził się babą,więc nie zajdzie w żadną problematyczną ciążę.Natomiast może prawnie zniewolić każdą babę w tym kraju zupełnie jak bóg...

 • marudna.maruda

  Oceniono 9 razy 5

  Tydzień po wyborach. Najlepsza ze zmian w swoim żywiole. Będą meblować życie "wierzącym", ale też wszystkim innym. W majestacie prawa, które sobie sami napiszą. Brawo, wyborcy. Przez najbliższe 4 lata żadnych hamulców. Kk porządzi wespół z prezesem. Banasie, Kuchcińscy, Macierewicze wracają do gry na całego. A prezydent... no cóż, wie doskonale, że tylko kościółkowi zapewnią mu drugą kadencję.

 • abracadabra1

  Oceniono 6 razy 4

  Duda moze byc za ochrona zycia i jak jego zona czy corka zajda w ciaze to ma prawo z nimi podyskutowac
  co dalej np z zagrozeniem zycia matki lub zdrowia dziecka , zapewnieniu opieki niepelnosprawnym etc .
  To sa sprawy rodzinne a nie panstwowe wiec nas jego zdanie nie interesuje . Ale nie ma prawa swojego
  poddanstwa wobec kosciola i Rydzyka przekladac na reszte polskich rodzin uzywajac dlugopisu !!!

 • rzydeta

  Oceniono 3 razy 3

  To, że świętojebliwy Maliniak - za młodu pędzony przez zdewociałych rodziców po chałupie drogą krzyżową zorganizowaną między kuchnią a kiblem - zyskał poparcie tęczowych (czym głośno chwalił się 4 lata temu Legierski) - nie dziwi. Im aborcja jest biologicznie obojętna. Ale że tyle kobiet poparło (i nadal popiera) tego łapacza hostii - to jest zagadka dla mnie niepojęta. Może dlatego, że praktyki masochistyczne są dla mnie seksualnie obce.

 • munkela

  Oceniono 4 razy 2

  Dlaczego Duda, dla ktorego nauki KRK sa decydujace, i jego zona maja tylko jedno dziecko ?

  P.S. Czy pan Duda moze nam powiedzidec ile domow opieki dla osob calkowicie niepelnosprawnych od urodzenia wybudowano za jego prezydentury ?

  Czy Duda rozumie, ze nawet najbardziej oddani i kochajacy rodzice moga w kazdej chwili umrzec ?
  Co stanie sie wtedy z ich dzieckiem, ktore np. nie ma najmniejszego kontaktu z rzeczywistoscia ?

  Dosc juz tych pieknych slow z ktorych nic nie wynika !

 • laerke

  Oceniono 6 razy 2

  Ten dudusiowaty Budyn -marionatka to jak ulal pasuje do klamliwej manipulanckiej Trwam.

 • oko2009

  Oceniono 1 raz 1

  Ale ty mie Andrzej teraz zaimponowałeś tym oświadczeniem. Chociaż lepiej gdybyś powiedział, że żadnych zabiegów przerywania ciąży wkrótce nie będzie. A tak znowu grzech kłamania.

 • eski57

  Oceniono 1 raz 1

  CD. co ? Może abp Głodzia serce boli jak gdzieś usuwa się płód , albo abp Jędraszewski , który homo osobiście by … w imię miłości bliźniego ! Dlaczego biskupi tak bardzo troszczący się o płody …, nie zorganizują w swoich pałacach pomieszczenia dla kalekich dzieci , a o Rydzyk ?? - im wystarczy , że klasztory mające ośrodki dobrze zarabiają !
  - Oglądałem wizytę J P 2 w warszawskim szpitalu -sali kalekich dzieci – myślę sobie ,może cudem uzdrowi … , gdzie tam !!? (Ale homo kazał szanować - katechizm , a biskupi olewają!) - Kobiety mają mieć prawo do decydowania o swojej każdej ciąży , a nie poza cierpieniem , dawać zarabiać antyaborcjonistom – skończcie z obłudą – Panie Prezydencie również ! Weźcie przykład z Irlandii – Tam mają innego Boga ?
  - Może Bohater Polski i Ameryki pomoże zrozumieć ? !
  Memoriał T. Kościuszki - 1815
  „Kościół powinien być oddzielony od państwa , nie wolno mu zajmować się kształceniem , młodzieży . Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła . Żadna religia nie może im przeczyć , odwołując się do prawa boskiego , przeciwnie , każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród”. -

 • eski57

  Oceniono 3 razy 1

  „Mamo po co mnie urodziłaś” - to płaczliwe wzywanie leżącej „roślinki” w chwilach pozyskiwania świadomości – widziałem i słyszałem jako 13-14 latek - to była siostra koleżanki szkolnej -TAK wegetowała 14 lat ! (lata 1940).
  Uważam , że należy spowodować , by prezydent Duda odwiedził Klasztorne i Prywatne podobno są – ośrodki - hospicja dla kalekich dzieci – potworków i zobaczył jak one chwalą Boga ! Może zrozumie , że nakazywać Kobiecie rodzić takich nieszczęśników jest jest Barbarzyństwem wobec rodzicielki i tego nieszczęśnika !!
  - Państwo podobno płaci za opiekę miesięcznie 4 tyś zł. Za jednego Kalekę.. - Może Prezydent pojmie , że TO jest dobry interes biznesowy i za całkowitym zakazem aborcji stoją interesy biznesu antyaborcyjnego , a NIE żadna miłość i boska powinność a najzwyklejsza obłuda i pieniądze !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX