Mucha: za wcześnie, by przesądzać czy prezydent weźmie udział w Marszu Niepodległości

Za wcześnie, by przesądzać czy prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Marszu Niepodległości; według mojej wiedzy nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje dotyczące formuły i organizacji tego wydarzenia - powiedział w piątek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
Zobacz wideo

W ubiegłym roku prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki ustalili, że 11 listopada w Warszawie zostanie zorganizowany "wspólny biało-czerwony marsz". W efekcie ulicami Warszawy pod patronatem prezydenta przeszedł Biało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko", na który złożyły się formalnie dwa zgromadzenia - jedno organizowane przez rząd, a drugie - przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Pytany w Polskim Radiu 24, czy w tym roku prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Marszu Niepodległości, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha wskazał, że zeszły rok był rokiem specyficznym ze względu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

"11 listopada powinien nas łączyć"

- W tym roku, według mojej wiedzy, takie ostateczne decyzje co do kształtu, formuły - jeżeli chodzi o marsz i jego organizację jeszcze nie zapadły - wskazał. Przypomniał jednocześnie, że Kancelaria Prezydenta nie jest organizatorem marszu.

- Ja mogę powiedzieć tak: nie ulega wątpliwości dla prezydenta, że 11 listopada to jest data, która powinna nas łączyć. To nie powinien być dzień sporów politycznych czy kontrmanifestacji wobec manifestacji, to powinien być taki dzień, kiedy my zawieszamy te kwestie sporne - mówił.

Podkreślił przy tym, że "za wcześnie jest przesądzać" czy prezydent weźmie udział w tegorocznym Marszu Niepodległości.

Kilka dni temu o obecność Andrzeja Dudy na marszu narodowców pytany był w Wirtualnej Polsce Błażej Spychalski. Rzecznik prezydenta przypomniał, że w poprzednim roku Andrzej Duda szedł w Marszu Niepodległości, ponieważ miał on charakter państwowy. W tym roku, z tego co wiem, tak nie będzie - powiedział Spychalski.

W tym roku Marsz Niepodległości przejdzie stołecznymi ulicami po raz dziesiąty. Marsz ruszy tradycyjnie z ronda Dmowskiego, przejdzie Alejami Jerozolimskimi, a jego trasa zakończy się na błoniach przy Stadionie Narodowym. Jak poinformowali w ubiegłym tygodniu organizatorzy, tegoroczne hasło to zaczerpnięte z pieśni maryjnej zawołanie "Miej w opiece Naród cały!". Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszono "wszystkich patriotów" oraz "wszystkich ludzi, którym idea niepodległości jest bliska".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Marsz niepodległości 2019. Prezydent Duda weźmie udział?
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 1 raz 1

  Dudek nie odzyskał jeszcze przytomności po aferze Banasia. W homilii wygłoszonej podczas kampanii wyborczej na którejś z wsi, zadał niekumiastym wieśniakom kilka retorycznych pytań, na które zresztą sam sobie udzielił
  odpowiedzi.Czy są wśród nas nieuczciwi ludzie? Są. Czy moze się zdarzyc, ze zostaną wybrani na wazne stanowiska ? Oczywiście, kazdy popełnia błędy. Mam wobec tego kilka pytań do tych samych wieśniaków, którzy bili brawo Dudkowi. Czy lekarz moze obciąc pacjentowi zdrową nogę ? Moze. Człowiek ma dwie nogi, zawsze jest 50% ryzyka, ze podczas operacji straci tą zdrową. Czy prezesem partii mozec zostac oszust i hochsztapler, premierem nieuk i przekręciarz, prezydentem dyletant i megaloman ? Oczywiście, suweren w swoich wyborach tez popełnia błędy. A co zrobic zeby tych błędów nie popełniac w przyszłości ? To juz niestety moja odpowiedz, Dudka nie byłoby na nią stac ze względów intelektualnych powiedzmy. Wystarczy tylko nie chodzic do kościoła i nie oglądac TVP. I tylko tyle. Koniec i kropka.

 • me109gustav

  0

  Niech idzie. Niech poniesie fanę z krzyżem Chrobrego w pierwszym szeregu. Zapracuje na głosy wszystkich faszystów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX