Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył wniosek o odwołanie burmistrza Włoch

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski złożył we wtorek wniosek do przewodniczącej rady dzielnicy Włochy o odwołanie z funkcji burmistrza Włoch Artura W., zatrzymanego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - poinformował rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa.
Zobacz wideo

Wniosek, który Trzaskowski skierował do przewodniczącego rady dzielnicy Sylwii Ciekańskiej, rzecznik opublikował na Twitterze. Swoją decyzję Trzaskowski uzasadnił zatrzymaniem burmistrza Włoch przez CBA.

Wcześniej Dąbrowa informował, że Trzaskowski odwołał wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone burmistrzowi Włoch.

Według nieoficjalnych informacji PAP pozyskanych ze źródeł w warszawskiej PO, burmistrz ma zostać odwołany na sesji rady dzielnicy, która ma się odbyć na początku przyszłego tygodnia.

Artur W. - jak wynika z informacji CBA - został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych. Według Biura samorządowiec wziął pieniądze od "znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego", a gotówkę próbował ukryć w garażu należącym do rodziny.

DOSTĘP PREMIUM