Barbara Nowacka krytycznie o nowym konsultancie  ds. genetyki. Polityczka przypomina prof. Chazana

- To symptomy tego, co wprowadza PiS. Proszę spojrzeć na Centrum Sztuki Współczesnej, przejmowane zgodnie z prawem: zamiast otwartej pani dyrektor, będzie tam człowiek który miał wypowiedzi o charakterze antysemickim, homofobicznym, rasistowskim. To się dzieje w Muzeum Narodowym, Muzeum II Wojny Światowej, w POLINie- wymieniała Barbara Nowacka na antenie TOK FM.
Zobacz wideo

Karolina Lewicka w "Wywiadzie Politycznym" pytała Barbarę Nowacką z Inicjatywy Obywatelskiej, wchodzącej w skład Koalicji Obywatelskiej o nowego krajowego konsultanta ds. genetyki klinicznej, prof. Andrzeja Kochańskiego. - Przerażające. Symptomatyczne dla tego, co wprowadza PiS. Przez ostatnie dwa lata bardzo pilnowali się, żeby nie wchodzić w te sprawy, które dotykają w pewnym sensie praw kobiet i praw tzw. około reprodukcyjnych. Ale znowu zapowiadają, że będą wprowadzali nowe zakazy aborcji. Wprowadzają dziwne osoby, które nie powinny być w tym miejscu. Środowiska genetyków mówią: to nie jest człowiek od nas, ktoś, kto jest konsultantem krajowym. Konsultantem staje się dr Chazan, człowiek, który przyczynił się do nieszczęść wielu kobiet - stwierdziła Nowacka. Rozszerzyła jednak wątek na znacznie szersze zjawisko. 

- To symptomy tego, co wprowadza PiS. Proszę spojrzeć na Centrum Sztuki Współczesnej, przejmowane zgodnie z prawem: zamiast otwartej pani dyrektor, będzie tam człowiek, który miał wypowiedzi o charakterze antysemickim, homofobicznym, rasistowskim. To się dzieje w Muzeum Narodowym, Muzeum II Wojny Światowej, w POLINie - wymieniała.

Dodała, że PiS uderza w kulturę, sztukę, wolność kobiet, prawa osobiste. - Nagonka na gejów i lesbijki trwa w najlepsze w mediach i ustami pisowskich polityków. Jeśli jako społeczeństwo nie zmobilizujemy, żeby się temu przeciwstawić, nie wybierzemy kogoś, kto nie podpisze haniebnych ustaw PiS, oddamy my wszyscy społeczeństwo - wyjaśniła swój punkt widzenia.

Andrzej Duda nie będzie prezydentem wszystkich Polaków 

Podkreśliła, że jeśli Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie, to "skończy się łagodna maska PiS-u". - Andrzej Duda powiedział, że nie będzie prezydentem wszystkich Polaków, bo się nie da. Jego prezydentura to popis obłudy i arogancji, i podpisywania tego, co mu partia każe. Kidawa-Błońska jest osobą niezależną, kobietą o silnym charakterze, ale z drugiej strony ma pewną łagodność, której wielu jej zazdrości - stwierdziła na antenie TOK FM.

Według Barbary Nowackiej to właśnie Małgorzata Kidawa-Błońska ma dobre cechy kandydatki na prezydenta. - Mam nadzieję, że nią zostanie, bo dziś jest najpoważniejszą kandydatką na prezydenta po stronie opozycji. Jest osobą, która poszukuje dialogu, a nie zaspokojenia własnego ego - przekonywała Nowacka. Podkreśliła, że wygranie wyborów z Andrzejem Dudą jest w zasięgu ręki - mimo że jego "kampania prezydencka de facto się już zaczęła, trzeba tylko nad tym pracować". 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM