Macierewicz marszałkiem seniorem. "Kaczyński obrał twardy kurs, którego ofiarą będzie Andrzej Duda"

Antoni Macierewicz - decyzją prezydenta Andrzeja Dudy- zostanie marszałkiem seniorem nowego Sejmu. - To kapitulacja prezydenta przed szefem PiS - ocenił w "Wywiadzie Politycznym" TOK FM Tomasz Siemoniak, poseł PO.
Zobacz wideo

Antoni Macierewicz został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na funkcję marszałka seniora Sejmu. Według Tomasza Siemoniaka, to "fatalna" decyzja. - Kompromituje prezydenta. Kiedyś mówił, że Macierewicz stosuje ubeckie metody. Stoczył walkę, żeby wyrzucić go z Ministerstwa Obrony Narodowej. Ta decyzja to przekreślenie tamtych działań – mówił poseł PO.

Jego zdaniem, to szef PiS, Jarosław Kaczyński narzucił Andrzejowi Dudzie taką nominację. - To kapitulacja prezydenta. Trzeba na to patrzeć jako na ciąg decyzji, biorąc pod uwagę, poniedziałkowe informacje o nominacji Pawłowicz i Piotrowicza do Trybunału Konstytucyjnego. Wygląda na to, że Kaczyński przyjął niesłychanie twardy kurs, którego ofiarą będzie Andrzej Duda – wyjaśniał swój punkt widzenia Siemoniak.

Nie zgodziła się z nim prowadząca "Wywiad Polityczny". Zdaniem Karoliny Lewickiej granie na niekorzyść Andrzeja Dudy nie jest na rękę Kaczyńskiemu, bo obecny prezydent najpewniej będzie kandydatem PiS w nadchodzącej elekcji. Siemoniak odpowiadał, że to forma "dyscyplinowania" Andrzeja Dudy. - No bo ktoś musi taką kampanię prezydencką sfinansować. A to koszt pewnie 20 mln zł lub więcej. Jak Andrzej Duda nie dostanie tych pieniędzy od PiS, to sam jej nie sfinansuje – przekonywał poseł PO i dodawał, że gdyby prezydent "miał charakter", to odmówiłby takiej nominacji. - Wskazanie Macierewicza jest prowokacją wobec opozycji i dużej części opinii publicznej. Prezes chce mieć pewność, że całe jego otoczenie jest zdyscyplinowane – mówił Tomasz Siemoniak.

"Chojna-Duch będzie tego żałować"

Polityk PO odniósł się też do nominacji na sędzię TK dla Elżbiety Chojny-Duch, która była wiceministrem finansów w rządzie jego ugrupowania. - Ostatni pani profesor wsławiła się zeznaniami ws. VAT. Nasz poseł Zbigniew Konwiński wykazał jej kłamstwa. Wygląda to fatalnie. Ta nominacja jest formą nagrody za zeznania, które kłamliwie obciążały współpracowników i dawnych szefów – ocenił Siemoniak.

Dziwił się też, że Chojna-Duch zdecydowała się na taki ruch. - Nazwisko ma się jedno. Dla mnie ta przedziwna operacja jest niezrozumiałą. Zasiadanie w TK ze Stanisławem Piotrowiczem i wulgarnym hejterem sędzią Mariuszem Muszyńskim to ostatnia rzecz, o jaką bym ją posądzał. Będzie tego bardzo żałowała – podsumowywał były minister obrony narodowej.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (117)
Macierewicz marszałkiem seniorem. "Kaczyński obrał twardy kurs, którego ofiarą będzie Andrzej Duda"
Zaloguj się
 • jacmenos

  Oceniono 28 razy 24

  Poczet kryształowych postaci : Banaś z kamienicami , Macierewicz i jego misiaczki , Glapiński i jego groupies Pixi i Dixi , Piotrowicz z ciumkami , Pałowicz z unijna szmatą , Szydło z synem , Gliński z "Damą z łechtaczką ", Kaczyński z kotem na wieży ....
  Suwerenie - jak nisko upadłeś ...

 • adam3407

  Oceniono 29 razy 21

  Piotrowicz i Pawłowicz w TK.
  Macierewicz marszałkiem sejmu.
  Będę rzygał.

 • cacadux

  Oceniono 26 razy 20

  W maju podziękujemy przy urnie panu Dudzie, podobnie jak podziękowaliśmy jego ojcu, który nagle zapałał chęcią senatorską. . Dwa żenujace typy.

 • naw18

  Oceniono 21 razy 19

  Likwidator polskiego wywiadu, od lat ruski agent otwiera posiedzenie sejmu "wolnej" RP...

 • krynolinka

  Oceniono 25 razy 19

  Na co się tu zastanawiać dlaczego Andrzeja jak mopa przeciągają. Taka jego rola.

 • ochujek

  Oceniono 24 razy 18

  Pan każe, marionetka musi. Jakoś mi nie szkoda Adriana. Udaje że deszcz pada.

 • belferka1950

  Oceniono 23 razy 17

  Apel smoleński na początek otwarcia pierwszego posiedzenia - obowiązkowo.

 • sigit

  Oceniono 20 razy 12

  Antoni jako marszałek nic nie znaczy, ale zmuszenie Du.y do tej nominacji, to jego złamanie, upokorzenie i pokazanie kto tu rządzi. Andrzejek pewnie teraz smaruje coś wazeliną, bo go boli ... Du.a. Duma znaczy się ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX