Wybory prezydenckie bez Donalda Tuska. "Ryzyko porażki jest zbyt wielkie"

Donald Tusk nie wystartuje w wyborach prezydenckich w Polsce. - Wiele osób w PO liczyło, że Tusk się wstrzyma do grudnia i będzie trzymał w szachu Grzegorza Schetynę - mówił w TOK FM Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".
Zobacz wideo

Donald Tusk ogłosił we wtorek wieczorem, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich.

Wybory bez Tuska

Jak przekonywał w TOK FM Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej" sama decyzja nie jest zaskoczeniem, bardziej dziwić może termin. Wcześniej Tusk zapowiadał, że rozwieje wątpliwości do 2 grudnia.

- Właśnie to jest największym zaskoczeniem. Wiele osób w PO liczyło, że Tusk się wstrzyma do grudnia i będzie trzymał w szachu Grzegorza Schetynę. Ostatnie tygodnie wskazywały, że ryzyko dla Tuska, że przegra, jest zbyt wielkie. A pamiętamy jego maksymę, że chciał zejść ze sceny bez porażki – komentował na gorąco Kolanko.

Donald Tusk będzie wspierał opozycję

Tusk podkreślił, że będzie wspierał kandydata opozycji w nadchodzących wyborach prezydenckich. - Właśnie to jest ważne, bo nie padły konkretne nazwiska. Co więcej, 1 grudnia kończy się kadencja Tuska w fotelu szefa Rady Europejskiej i po tej dacie, będzie mógł w bardziej otwarty sposób angażować się we wspieranie opozycji – wyjaśniał dziennikarz "Rzeczpospolitej".

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie: 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Wybory prezydenckie bez Donalda Tuska. "Ryzyko porażki jest zbyt wielkie"
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 4 razy 4

  To sygnal z Berlina, iz Niemcy godza sie powoli z podmiotowoscia Polski, widac to chocby po spadajacych zamowieniach na paszkwile z czerskiej do niemieckiej prasy, za to pjawiaja sie bardziej analityczne i wnikliwsze analizy procesow zachodzacych na polskiej scenie politycznej. Niemcy popelniaja coraz wiecej powaznych bledow, zmiany etniczne, odchadzace pokolenie cudu gospodarczego wlasnie ma nieprzyjemnosc ztkniecia sie z nowa jakoscia niemieckiego volksvagena, silnik wodorowy okazal sie niewypalem, budowana 25 lat super kolej Berlin Monachium na ingauguracje zaliczyla prawie 2h opoznienia a jeden z tuneli sie zawalil, ze nie wspomne o przeslawnym berlinskim hubie lotniskowym, ktore dojrzewa do decyzji o rozbiorce, czy Polaken ktorzy nie przyjechali na spargel, robi sie nieciekawie.

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy 4

  Fakt, nie ma najmniejszych szans.

 • kap_jeden

  Oceniono 4 razy 0

  przynajmniej jeden z PO , który umie podjąć kluczowe decyzje w terminie, reszta będzie się jeszcze pitolić ze soba do marca...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX