Komentarze (71)
Tomasz Sekielski o decyzji Donalda Tuska: Miał świadomość, że machina wyborcza PO nie działa
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • swiata.koniec

  Oceniono 12 razy 0

  To może Jachira? Albo Jażdżewski? Ewentualnie Rafalala.

 • bezzebnykloszard

  Oceniono 8 razy 0

  W porównaniu do więszkości swoich wyborców i popłuczyn partyjnych, które po sobie pozostawił Tusk nie jest głupi. Doskonale wie co robi.

 • biesczad1

  Oceniono 10 razy 0

  I cały misterny plan w PiS du...

 • radeberger

  Oceniono 6 razy 0

  Maszyna wyborcza PO nie działa, gdyż nie prezentują sobą żadnej realnej alternatywy dla PiS w kwestiach społeczno-ekonomicznych. Przytulenie się do konstytucji to za mało, aby nie zauważać pełzającego zbaczania tej partii w stronę konserwatyzmu, oraz jakże licznych obietnic rozdawnictwa wyborczego.

  Dorzućmy do tego od wielu lat obserwowaną polaryzację tak kraju, jak i sceny politycznej. "Zjednoczona Prawica" to zrozumiała, po drugiej stronie każdy ciągnie w swoją stronę. Na takie numery o jakieś 8 lat za późno.

 • mgrstepien

  Oceniono 11 razy -1

  Fajne są te autopocieszenia przegrańców: "Tusk już nic nie musi", "Tusk robi karierę światową" itp.
  Tak naprawdę Tusk was wyyebał po raz drugi, po tym jak rozwalił PO, na jej czele postawił wykrzywioną babę od dinozaurów i z sakiewką srebrników zwiał do Brukseli.
  Musicie sobie lewuski poszukać jakiegoś innego kandydata, godnego waszych "elitarnych" wymagań. Popatrzcie sobie w lustro, będziecie wiedzieli czego szukać :)))

 • adok1103

  Oceniono 11 razy -1

  Głosuję na PiS bo lubię słuchać w tokfm ryku rozpaczy zaczyna się już co dzień od pierwszego śniadania Pana Maślaka 🤣

 • hotin

  Oceniono 11 razy -1

  Przegrana w pierwszej turze, to nie dla tego grajka.

 • mariuszdd

  Oceniono 12 razy -2

  Leming ! Tusek wyruchał was na Czajkę

 • 2bxornot2b

  Oceniono 10 razy -2

  Nadal wielu ambasadorow zapomina sie podczas akredytacji w Polsce sadzac, iz to nadal czerska republika bananowa, w ktorej media trzymaja swoj zrozpaczony narod pod sciana wstydu. Ambasadorowie nadal czuja potrzebe poinformowania tubylcow w kwestii niewlasciwie oddanego glosu w wyborach z wyraznym zalem utyskujacych nad upadkiem kompradorskiej klasy miejscowych skorumpowanych eksploatatorow..
  Przed nami dluga praca nad przywroceniem elementarnych zasad normalnego panstwa, w ktorym narod nie bedzie zyl w cieniu dokonanych zbrodni hoolokaustu swoich przodkow.

 • 66kropek

  Oceniono 14 razy -2

  To smutne tyle wysiłku na nic. A od tygodnia każdy, prawie, redaktor w TokFm musiał powtórzyć ze dwa razy,że "Tusk ma w komórce numery do wszystkich NAJważniejszych osób" Na całym świecie chyba. :):):)

 • 2bxornot2b

  Oceniono 10 razy -4

  Uwagi ambasadrow odnosnie wyborow w normalnym panstwie konczyc sie powinny natychmiastowym wydaleniem z panstwa ktore nie posiada suwerena zewnetznego. Gdzies znalazlem wspomnienia rodziny szlacheckiej z Wolynia, ktora psioczyla na jedna z wzenionych czlonkin rodziny, o ktorej po ludobojstwie padlo zdanie - takzescie na Zoske psioczyli ale to ona jedna na tych upowcow szla z siekiera w obronie ratujac dzieci.

 • szpung

  Oceniono 15 razy -5

  Jakby kiedykolwiek ta partia dzialala. 8 lat potwierdzily, iz byla to klasyczna medialna wydmuszka niedowladu niekompetencji bezrzadu bezprawia, komus bardzo zalezalo na tego typu fasadowym panstwie. Pewniie juz nigdy nie dowiemy sie o przyczynach powstania swiata w ktorym przyszlo nam zyc.

 • poppers68

  Oceniono 6 razy -6

  Naprawdę, nie twórzmy setek teorii na temat Tuska.
  Powiem tak jak widzę to ze swojej perspektywy.
  Od wielu miesięcy zdecydowanie pracował na to aby zostać szefem partii ale tej międzynarodowej, na Zachodzie.
  Widać to było już w momencie, gdy wiadomo było, że nie dołoży najmniejszych starań aby utrzymać szeroką koalicję po wiosennych wyborach do PE.
  Nie kiwnął nawet palcem.
  Już parę lat temu widziałem konferencję prasową Macrona i Merkel oraz słyszałem Ich odpowiedź na pytanie, jak widzą postać Tuska w obliczu zbliżających się w Polsce wyborów do Sejmu. Odpowiedzieli żartobliwie, że nie widzą żadnego problemu aby D.Tusk włączył się w sprawy kraju już po wyborze nowego szefa RE.
  NIC TAKIEGO SIĘ NIE WYDARZYŁO A SAM TUSK PO PROSTU CZEKA ( CZEKAŁ ) NA INFORMACJE CZY ZOSTANIE SZEFEM PARTII LUDOWEJ W BRUKSELI.
  Widać, dostał zapewnienie.
  I przyznam się, że od tego momentu z dużym dystansem będę słuchał, co też Pan Donald będzie mówił o sytuacji w swoim kraju. No, najwyraźniej, drugim Paderewskim Tusk zostać raczej nie chciał. Widać to wyraźnie. Więc.... Adieu.

  Skupmy się lokalnie na naszych sprawach, Panie Sekielski, temat Tuska w Polsce należy chyba już pozamiatać :)

 • swiata.koniec

  Oceniono 12 razy -6

  Dla Tuska stanowisko Prezydenta RP od początku było "mniejszym złem", on woli radę nadzorczą jakiejś spółki okołonordstreamowej. Takie myślenie skreśla go nie tylko z polskiej polityki, ale w ogóle z polskiego życia publicznego.

  Ale skoro Tusk tak bardzo boi się być ocenionym przez Polaków, to widocznie sam najlepiej wie, jaka ta ocena by była. W końcu nikt lepiej niż on nie pamięta swoich słów, czynów i (niedotrzymanych) obietnic. Ocenił się sam - w swoich oczach nie nadaje się nawet na kandydata, a co dopiero prezydenta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX