SLD, Wiosna i Razem mają wspólny klub. Czarzasty kandydatem na wicemarszałka Sejmu

SLD, Wiosna i Razem stworzyły właśnie w Sejmie Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy. Wybrane zostały jego władze oraz wskazano kandydatów na wicemarszałków Sejmu i Senatu.
Zobacz wideo

W Sejmie w środę zebrał się na pierwszym posiedzeniu klub Lewicy, tworzony przez przedstawicieli SLD, Wiosny i Lewicy Razem - ugrupowań, które w wyborach parlamentarnych tworzyły lewicowy blok (KW SLD).

W przerwie posiedzenia klubu parlamentarzyści przedstawili decyzje personalne na konferencji prasowej w Sejmie. Sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski został szefem klubu Lewicy, a pierwszą wiceszefową Marcelina Zawisza z Lewicy Razem. Pozostałymi wiceprzewodniczącymi zostali m.in. z SLD wiceszefowa partii Karolina Pawliczak, Tomasz Trela (b. wiceprezydent Łodzi), Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska; z Wiosny - Beata Maciejewska, Krzysztof Śmiszek i Monika Pawłowska oraz z Lewicy Razem Magdalena Biejat.

Jak ogłosił podczas konferencji Gawkowski, zarekomendował szefa SLD Włodzimierza Czarzastego na wicemarszałka Sejmu, a wiceprezes Wiosny Gabriela Morawska-Stanecka otrzymała rekomendację na wicemarszałka Senatu.

Sekretarzem klubu został szef zachodniopomorskiego SLD Dariusz Wieczorek, a rzeczniczką Anna Maria Żukowska.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie: 

DOSTĘP PREMIUM