Czarzasty o kandydaturze Hołowni: Mam nadzieję, że jego popularność nie bierze się tylko z programu rozrywkowego

Szymon Hołownia będzie kandydował w wyborach prezydenckich w przyszłym roku - podaje "Polityka Insight".
Zobacz wideo

Jak informuje "Polityka Insight", Szymon Hołownia właśnie przygotowuje się do startu w wyborach prezydenckich w przyszłym roku. - Przygotowania do jego startu rozpoczęły się w sierpniu i są już zaawansowane. Oficjalnego komunikatu w tej sprawie można się spodziewać w ciągu dwóch-trzech tygodni - donosi serwis.

Kandydatura Hołowni miała zostać ogłoszona później, jednak sprawy nabrały większego tempa po tym, jak o niekandydowaniu poinformował Donald Tusk. Jak informuje "Polityka Insight", nad kampanią Szymona Hołowni pracują dwa sztaby: jeden od programu i wartości, a drugi od strategii i planowania. Do tego tworzona jest sieć wolontariuszy, która ma pomagać kandydatowi.

Szymon Hołownia prezydentem? Dwa sztaby

Według informacji "Polityki Insight" ludzie Szymona Hołowni zamówili dwa badania opinii publicznej, które miały sprawdzić jego potencjał wyborczy. Pokazały, że jest rozpoznawalny przez ponad połowę Polaków. - Osoby zaangażowane w projekt przekonują też, że w badaniu Hołownia wypadł lepiej niż inni bezpartyjni kandydaci i że w drugiej turze miałby szansę na dobry wynik w konfrontacji z Andrzejem Dudą - czytamy w analizie "Polityki Insight".

Sam Hołownia na razie milczy na temat ewentualnego startu. Doniesienia na ten temat skomentował w TOK FM Włodzimierz Czarzasty z SLD.

- Ciekawa kandydatura. To nie nowość, jeżeli chodzi o Polskę, dziennikarzy, bo w pewnym momencie też pan Tomasz Lis był brany pod uwagę. Zobaczymy, trzeba na to patrzeć. Mam nadzieję, że jego popularność nie bierze się tylko z programu rozrywkowego, który prowadzi. Jeżeli chodzi o elektorat, to może on liczyć na taki, na który lewica nie będzie liczyła. Patrzymy na to ze spokojem - mówił.

Szymon Hołownia to dziennikarz katolicki i prezenter telewizyjny. Współpracował m.in. z "Gazetą Wyborczą", "Rzeczpospolitą" i "Newsweekiem", obecnie jest stałym felietonistą "Tygodnika Powszechnego". Był dyrektorem programowym Religia.tv. Pracował w TVN, prowadził między innymi program "Mam talent".

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (121)
Czarzasty o kandydaturze Hołowni: Mam nadzieję, że jego popularność nie bierze się tylko z programu rozrywkowego
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 14 razy 10

  Czy byłby Prezydentem reprezentującym również interesy dużej i masowo powiększającej się liczby ateistów ? Wątpię - to kolejny żołnierz watykańskiego okupanta ...

 • citaobscura

  Oceniono 7 razy 5

  -=-=-=-=-=-=-=-=-=
  'Hołownia prezydentem, Prokop premierem, Wojewódzki na ministra kultury, Gessler do resortu przedsiębiorczości, Wojciechowska - środowiska, Urbański na ministra finansów, Kraśko do MSZ-u, Egurrola - sport, itd. Jak się człowiek uprze, cały rząd da się tak zbudować ;)' @makowski_m

 • gadfly

  Oceniono 4 razy 4

  Czytajac wasze wypowiedzi widze, ze wogole nie wiecie o kogo chodzi. Holownia absolutnie nie jest katolikiem stojacym murem za instytucjami koscielnym w Polsce, wrecz odwrotnie, jest reprezentantem opcji rzeczowej krytyki. I wcale nie jest tak, jak mysli Charzasty, Szymon Holownia jest znany rownierz ze swojej dzialalnosci charytatywnej (glownie w Afryce) jak i ze swoich ksiazek. Wiekszosc komentujacycj jednak jak widac nie robi nic innego, jak tylko oglada telewizje.

 • julietwhiskey

  Oceniono 4 razy 4

  To nie jest dobra wiadomość dla PADa. Szymon Hołownia może namieszać w pierwszej turze. To inteligentny, przyzwoity człowiek nie zamieszany w żadne polityczne szambo. Wiele osób z mojego otoczenia deklaruje swój głos.

 • spam_box

  Oceniono 3 razy 3

  Edzia Górniak na prezydentessę! Hymn śpiwać umi.

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 3

  Bigot.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX