Robert Dowhan, senator PO ministrem sportu? To miał być pomysł PiS na większość w Senacie

Kto obejmie stanowisko ministra sportu? Plotka mówi też o senatorze PO, który ma pretensje do kolegów. - O Robercie Dowhanie - zdradził redaktor Przemysław Iwańczyk na antenie TOK FM. To może być pomysł PiS na odzyskanie większości w Senacie.
Zobacz wideo

W piątek wieczorem w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, Mateusz Morawiecki ogłosił skład nowego rządu, na czele którego ma stanąć. Jeden resort został jednak na razie bez szefa - Ministerstwo Sportu. Nad tym, kto stanie na jego czele zastanawiali się goście Przemysława Iwańczyka w Magazynie TOK FM. 

Poszukiwania senatora trwają

- Widocznie Witold Bańka tak wysoko zawiesił poprzeczkę, że trudno wybrać kandydata. Być może ministerstwo sportu jest atutem, które podlega negocjacjom politycznym. Nie jest to łatwa decyzja, przyzwyczailiśmy się, że jest to osoba ze świata sportu i będzie dobrze się w nim czuła - uważa Artur Partyka, wielokrotny mistrz Polski w skoku w wzwyż.

- A może Ty byś został ministrem sportu - rzucił w pewnym momencie redaktor Iwańczyk. - To bardzo odpowiedzialne zadanie i wymaga orientacji w świecie sportu. Jestem raczej daleki od obejmowania takich funkcji, zostawiam je osobom, które są lepiej przygotowane zwłaszcza od strony zarządzania, organizacji. Nie jest to moim marzeniem, wspieram tego kto będzie ministrem - były sportowiec wydawał się nie być zainteresowany taką posadą. 

Redaktor Iwańczyk zdradził, że mówi się o kilku kandydatach na to stanowisko. Pierwszym według niego jest Dariusz Olszewski, ze strefy wpływów ziobrystów, prezes Polskiego Związku Rugby i Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Związku Koszykówki. - Plotka mówi też o senatorze PO, który ma pretensje do kolegów - wskazał też Mirosław Oczkoś, ekspert od wizerunku. - O Robercie Dowhanie - podchwycił Iwańczyk. Dowhan był członkiem zarządu klubu żużlowego Falubaz Zielona Góra. Informację o tym, że PiS namawia Dowhana do objęcia tego stanowiska podał dziś również serwis Onet. Miał to być pomysł PiS-u na to, żeby nie stracić większości w Senacie. Poszukiwania senatora opozycji, który przejdzie na stronę władzy trwają właściwie od dnia ogłoszenia wyniku wyborów

Senator Dowhan ustosunkował się już do tych spekulacji i je uciął.

Plusem jest rozpoczynająca się walka

Przemysław Iwańczyk pytał swoich gości również o to, jakie widzą plusy w nowym rządzie. 

- Rozszerzenie kompetencji pani Emilewicz. Powiedzmy, że daje to gwarancje, że coś się tam zadzieje - stwierdził Mirosław Oczkoś, ekspert od wizerunku. Dodał też: - Przez cztery lata zapomnieliśmy, że to jest koalicja trzech ugrupowań i teraz to wyszło. Rozpoczyna się ewidentnie walka (między tymi ugrupowaniami - red.) o to, co będzie dalej, a to jest ewidentnie rząd przejściowy.

Z kolei dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz, politolożka, stwierdziła, że plus jest taki, "że minister Ziobro nie został wicepremierem."

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (137)
Robert Dowhan, senator PO ministrem sportu? To miał być pomysł PiS na większość w Senacie
Zaloguj się
 • kl0ss

  Oceniono 25 razy 17

  Senator "na minuty". Banaś będzie zachwycony - jak u siebie w kamienicy.

 • jezierskiadam

  Oceniono 31 razy 17

  Nienawiść Kaczyńskiego do triumfującego Tuska doprowadziła do śmierci 96 osób na pokładzie samolotu Tu154A.

  Po przegranych wyborach prezydenckich, nienawiść Kaczyńskiego do triumfującego Schetyny może mieć równie krwawe skutki.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 22 razy 16

  Dowhan nie miałby się już co pokazywać w Zielonej Górze, mieście mocno antypisowskim. Wstyd i skaza na honorze do końca życia.

 • spyderman2

  Oceniono 21 razy 15

  jak zdradzi nie będzie miał życia jak wojciech kałuża z żor. ponoć po oszukaniu Polaków przez miesiąc bał się pokazać w domu, wyprowadzał sie w nocy pod osłoną milicji. nie wiadomo gdzie mieszka, podobno do dzieci przyjeżdza do domu nauczyciel na koszt podatnika bo w szkole moglyby być ugnojone

 • matigielda

  Oceniono 16 razy 12

  Z Kałużą to jest jazda. Gdziekolwiek się ruszy od razu na niego jadą. Ostatnio nasikali my w jednej z restauracji. Jego żona jeździ do pracy z ochroną. Ale Kałuża już się kończy. Jest już mega gruby i będzie miał zawał lub udar i w piach. Po nim wejdzie wkrótce gościu z N i przejmą sejmik.

 • kzet69

  Oceniono 18 razy 12

  Jeżeli uzyskanie osobistych korzyści w postaci stanowiska, przywilejów i pensji ministra w zamian za zmianę barw politycznych i zdradę wyborców nie jest przestępstwem, to dlaczego jest przestępstwem uzyskanie 200 tysięcy złotych w zamian za zmianę planu zagospodarowania przestrzennego miasta? Przecież minister w 4 lata zarobi dużo więcej niż 200 tysięcy? PiS zdemoralizował Polskę, zalegalizował korupcję i łapówkarstwo.

 • magda_breslau

  Oceniono 16 razy 12

  Honor za posade ministra od zabaw.

  Tanio.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX